Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
HTT-PartnershipAdBanners_160x600_2021.jpg Ad

2021-22 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Roosevelt
@
Jefferson, Portland

7pm
McDaniel
@
Grant

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
Sherwood
@
Century

7:15pm
Forest Grove
@
Liberty

Broadcast Coverage
7:15pm
Newberg
@
McMinnville

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Nelson
@
Clackamas

7:30pm
Reynolds
@
David Douglas

7:30pm
Sandy
@
Gresham

6A-5 Three Rivers League


TBD
Tigard
@
Tualatin

7pm
St. Mary's Academy
@
West Linn

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
Mountain View
@
West Salem

6:30pm
South Salem
@
Summit

6:30pm
Bend
@
McNary

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Roseburg
@
Sheldon

6:45pm
Grants Pass
@
North Medford

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
Parkrose
@
St. Helens

St. Helens Middle School
7:15pm
Hillsboro
@
Scappoose

7:15pm
La Salle Prep
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

7:15pm
Wilsonville
@
Putnam

5A-2 Midwestern League

5:15pm
Thurston
@
North Bend

5:15pm
Crater
@
Churchill

6:45pm
Eagle Point
@
North Eugene

5:30pm
Ashland
@
Springfield

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
Corvallis
@
Lebanon

7:30pm
Silverton
@
South Albany

7pm
Central
@
Crescent Valley

5A-4 Intermountain Conference

5:30pm
Redmond
@
Pendleton

7pm
Crook County
@
Ridgeview

4A-1 Cowapa League

7:30pm
Valley Catholic
@
Banks

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Molalla
@
Corbett

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
Philomath
@
Sisters

5:30pm
Cascade
@
Newport

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Elmira
@
Siuslaw

7:15pm
Marshfield
@
Marist Catholic

7:15pm
Junction City
@
Cottage Grove

4A-5 Skyline Conference

6pm
Hidden Valley
@
Mazama

6pm
Henley
@
North Valley

4A-6 Greater Oregon League

6pm
La Grande
@
McLoughlin

3A-2 PacWest Conference

7pm
Scio
@
Yamhill-Carlton

3A-3 Coastal Range League

7:30pm
Warrenton
@
Taft

7:30pm
Willamina
@
Rainier

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
Santiam Christian
@
La Pine

7:30pm
Harrisburg
@
Pleasant Hill

3A-5 Far West League

5:30pm
Cascade Christian
@
Douglas

5:30pm
Sutherlin
@
Brookings-Harbor

3A-6 Eastern Oregon League

6pm (MT)
Umatilla
@
Nyssa

6pm
Irrigon
@
Burns

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
Central Linn
@
Regis

7:30pm
Oakland
@
Monroe

6pm
East Linn Christian Acad.
@
Jefferson

2A-4 Sunset Conference

7pm
Toledo
@
Bandon

7pm
Reedsport
@
Waldport

2A-5 Southern Cascade League

8pm
Rogue River
@
Lost River

8pm
Lakeview
@
Bonanza

8pm
Glide
@
Illinois Valley

2A-6 Blue Mountain Conference

6pm
Pilot Rock
@
Weston-McEwen

6pm
Enterprise
@
Heppner

1A-1 The Valley 10 League

6pm
St. Stephen's Acad.
@
Country Christian

1A-2 Casco League

5:30pm
Jewell
@
St. Paul

5:30pm
Perrydale
@
Willamette Valley Christian

1A-4 Skyline League

6pm
Elkton
@
Powers

1A-5 Mountain Valley League

5:30pm
Trinity Lutheran
@
Chiloquin

5:30pm
Crosspoint Christian
@
Central Christian


TBD
North Lake
@
Butte Falls

1A-6 Big Sky League

6pm
Horizon Christian, Hood River
@
Mitchell / Spray

6pm
Ione / Arlington
@
South Wasco County

6pm
Dufur
@
Condon / Wheeler

1A-7 Old Oregon League

6pm
Nixyaawii
@
Joseph

7pm
Cove
@
Elgin

6pm
Powder Valley
@
Wallowa

1A-8 High Desert League

5:30pm (MT)
Burnt River
@
Four Rivers