Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
SnapMS_OSAA_234x60.jpg Ad
Les Schwab Tire Centers Ad

2021-22 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Roosevelt
@
Jefferson, Portland

7pm
McDaniel
@
Grant

7pm
Cleveland
@
Franklin

7pm
Lincoln
@
Benson

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
Sherwood
@
Century

7:15pm
Forest Grove
@
Liberty

Broadcast Coverage
7:15pm
Newberg
@
McMinnville

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Nelson
@
Clackamas

7:30pm
Reynolds
@
David Douglas

7pm
Sandy
@
Gresham

Broadcast Coverage

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
Mountain View
@
West Salem

Broadcast Coverage
6:30pm
South Salem
@
Summit

6:30pm
Bend
@
McNary

Broadcast Coverage
6:30pm
Sprague
@
McKay

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
Parkrose
@
St. Helens

Broadcast Coverage
St. Helens High School
7:15pm
Hillsboro
@
Scappoose

7:15pm
La Salle Prep
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

7:15pm
Wilsonville
@
Putnam

5A-2 Midwestern League

5:15pm
Thurston
@
North Bend

5:15pm
Crater
@
Churchill

6:45pm
Eagle Point
@
North Eugene

5:30pm
Ashland
@
Springfield

5A-4 Intermountain Conference

5:30pm
Redmond
@
Pendleton

6:30pm
Crook County
@
Ridgeview

7:15pm
Hood River Valley
@
The Dalles

4A-1 Cowapa League

7:30pm
Valley Catholic
@
Banks

Broadcast Coverage
7:30pm
Tillamook
@
Astoria

Broadcast Coverage

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Molalla
@
Corbett

7pm
Madras
@
Estacada

7pm
Gladstone
@
North Marion

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
Philomath
@
Sisters

5:30pm
Cascade
@
Newport

Broadcast Coverage

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Elmira
@
Siuslaw

7:15pm
Marshfield
@
Marist Catholic

7:15pm
Junction City
@
Cottage Grove

4A-5 Skyline Conference

6pm
Hidden Valley
@
Mazama

6pm
Henley
@
North Valley

6pm
Phoenix
@
Klamath Union

4A-6 Greater Oregon League

6pm
La Grande
@
McLoughlin

6pm
Ontario
@
Baker

3A-3 Coastal Range League

7pm
Warrenton
@
Taft

7:30pm
Willamina
@
Rainier

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
Santiam Christian
@
La Pine

7:30pm
Harrisburg
@
Pleasant Hill

3A-5 Far West League

5:30pm
Cascade Christian
@
Douglas

5:30pm
Sutherlin
@
Brookings-Harbor

5:30pm
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua

3A-6 Eastern Oregon League

6pm (MT)
Umatilla
@
Nyssa

4:30pm
Irrigon
@
Burns

5pm (MT)
Riverside
@
Vale

Broadcast Coverage

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
Central Linn
@
Regis

7:30pm
Oakland
@
Monroe

7:30pm
East Linn Christian Acad.
@
Jefferson

7:30pm
Lowell
@
Oakridge

2A-4 Sunset Conference

7pm
Toledo
@
Bandon

7pm
C
X
L
Reedsport
@
Waldport

7pm
Coquille
@
Gold Beach

2A-5 Southern Cascade League

8pm
Rogue River
@
Lost River

8pm
Lakeview
@
Bonanza

7:30pm
Glide
@
Illinois Valley

2A-6 Blue Mountain Conference

6pm
Pilot Rock
@
Weston-McEwen

6pm
Enterprise
@
Heppner

6pm
Union
@
Stanfield

1A-1 The Valley 10 League

6pm
St. Stephen's Acad.
@
Country Christian

6pm
Southwest Christian
@
Damascus Christian

6pm
Grand View Christian Acad.
@
North Clackamas Christian

1A-2 Casco League

5:30pm
Jewell
@
St. Paul

5:30pm
Perrydale
@
Willamette Valley Christian

1A-4 Skyline League

6pm
Powers
@
Elkton

6pm
New Hope Christian
@
Umpqua Valley Christian

5pm
Yoncalla
@
Pacific

6pm
North Douglas
@
Riddle

1A-5 Mountain Valley League

5:30pm
Chiloquin
@
Trinity Lutheran

5:30pm
Crosspoint Christian
@
Central Christian

4pm
Prospect Charter
@
Gilchrist

1A-6 Big Sky League

6pm
Horizon Christian, Hood River
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Spray
6pm
Ione / Arlington
@
South Wasco County

6pm
Dufur
@
Condon

6pm
Klickitat / Glenwood
@
Sherman

6pm
Echo
@
Trout Lake

5pm
Bickleton
@
Lyle / Wishram

1A-7 Old Oregon League

6pm
Nixyaawii
@
Joseph

Broadcast Coverage
7pm
Cove
@
Elgin

6pm
Powder Valley
@
Wallowa

Broadcast Coverage
5:30pm
Griswold
@
Pine Eagle

1A-8 High Desert League

4pm (MT)
Prairie City
@
Jordan Valley

6pm (MT)
Huntington
@
Adrian

Non-League

2pm
Prospect Charter
@
Milo Adventist Acad.