Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
Les Schwab Team of the Month 160x600 Ad

2021-22 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Roosevelt
@
Grant

7pm
McDaniel
@
Ida B. Wells

6A-2 Metro League

7pm
Aloha
@
Mountainside

Lil' Mavs Youth Night
7pm
Westview
@
Jesuit

7pm
Beaverton
@
Southridge

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Sandy
@
Clackamas

7pm
Reynolds
@
Central Catholic

7:30pm
Barlow
@
David Douglas

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
West Linn
@
Tigard

7pm
Canby
@
Tualatin

7:30pm
Oregon City
@
St. Mary's Academy

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
Mountain View
@
Summit

7:15pm
West Salem
@
McNary

7:15pm
South Salem
@
Sprague

6:30pm
McKay
@
Bend

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Sheldon
@
Grants Pass

6:45pm
North Medford
@
South Eugene

Non-League

5pm
Harrisburg
@
Caldera [JV]

5A-2 Midwestern League

6:45pm
Eagle Point
@
Willamette

6:45pm
Churchill
@
Thurston

5:15pm
North Bend
@
Crater

6:45pm
Ashland
@
North Eugene

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
Dallas
@
South Albany

7pm
Corvallis
@
Crescent Valley

7:30pm
Central
@
North Salem

5A-4 Intermountain Conference

7pm
The Dalles
@
Redmond

6:30pm
Ridgeview
@
Pendleton

6:30pm
Hood River Valley
@
Crook County

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
Sweet Home
@
Sisters

5:30pm
Stayton
@
Cascade

5:30pm
Philomath
@
Woodburn

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Siuslaw
@
Marist Catholic

7:15pm
Junction City
@
Elmira

Broadcast Coverage
7pm
Cottage Grove
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference

6pm
Hidden Valley
@
Henley

4A-6 Greater Oregon League

6pm
Baker
@
McLoughlin

Non-League

7pm
Tillamook
@
Rainier

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Oregon Episcopal
@
Catlin Gabel

6pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Riverdale

3A-2 PacWest Conference

7:30pm
Amity
@
Blanchet Catholic

3A-3 Coastal Range League

7:30pm
Warrenton
@
Willamina

3A-5 Far West League


TBD
South Umpqua
@
St. Mary's, Medford

5:30pm
South Umpqua
@
Sutherlin

Broadcast Coverage
5:30pm
Brookings-Harbor
@
Cascade Christian

3A-6 Eastern Oregon League

6pm
Irrigon
@
Riverside

5pm
Burns
@
Umatilla

Non-League

5:30pm
Scio
@
Creswell

2A-1 Northwest League

6pm
Knappa
@
Mannahouse Christian Acad.

5:30pm
Columbia Christian
@
Gaston

6pm
Faith Bible
@
Nestucca

2A-2 Tri-River Conference

7:30pm
Western Christian
@
Gervais

2A-4 Sunset Conference

7pm
Reedsport
@
Bandon

7pm
Waldport
@
Toledo

7pm
Myrtle Point
@
Gold Beach

2A-5 Southern Cascade League

8pm
Rogue River
@
Bonanza

8pm
Illinois Valley
@
Lost River

7:30pm
Lakeview
@
Glide

2A-6 Blue Mountain Conference

6pm
Heppner
@
Pilot Rock

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Country Christian
@
Grand View Christian Acad.

Country Christian
6pm
Open Door Christian Acad.
@
Trinity Academy

played at Open Door Chrisitan Academy

1A-2 Casco League

5:30pm
St. Paul
@
Falls City

1A-4 Skyline League

6pm
North Douglas
@
Elkton

6pm
Camas Valley
@
Glendale

1A-5 Mountain Valley League

5pm
Prospect Charter
@
Trinity Lutheran

5pm
Butte Falls
@
Central Christian

5:30pm
Crosspoint Christian
@
Chiloquin

1A-6 Big Sky League

6pm
Sherman
@
Horizon Christian, Hood River

6pm
Mitchell / Spray
@
South Wasco County

6pm
Bickleton
@
Dufur

6pm
Ione / Arlington
@
Trout Lake

1A-7 Old Oregon League

6pm
Griswold
@
Joseph

7pm
Nixyaawii
@
Cove

1A-8 High Desert League

5:30pm
Four Rivers
@
Long Creek / Ukiah