Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
U.S. Marines Ad
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
BBD-160x600.png Ad

2021-22 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Lincoln
@
Roosevelt

7pm
McDaniel
@
Cleveland

Non-League

7pm
Sheldon
@
West Linn

7pm
Tualatin
@
Mountainside

6:30pm
Ridgeview
@
Mountain View

7pm
West Salem
@
Lakeridge

Broadcast Coverage
7pm
McNary
@
McMinnville

6:45pm
Beaverton
@
South Eugene

6:30pm
Summit
@
Glencoe

7pm
TBD
@
Reynolds

6:45pm
Corvallis
@
South Medford

6:45pm
Grants Pass
@
Willamette

7pm
McKay
@
Canby

5pm
Lakeview
@
Caldera [JV]

7pm
Hood River Valley
@
Aloha

5A-2 Midwestern League

6pm
Crater
@
Ashland

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
Central
@
Lebanon

7:30pm
North Salem
@
South Albany

7pm
West Albany
@
Crescent Valley

7:30pm
Silverton
@
Dallas

Non-League

6:30pm
Scappoose
@
Astoria

6pm
North Valley
@
Eagle Point

7:15pm
Yamhill-Carlton
@
St. Helens

St. Helens Middle School
5:30pm
North Bend
@
Cottage Grove

6:45pm
Churchill
@
La Salle Prep

7pm
Pendleton
@
La Grande

Non-League

7pm
Klamath Union
@
Sisters

5:45pm
Harrisburg
@
Elmira

Broadcast Coverage
7:30pm
Molalla
@
Seaside

5:30pm
North Marion
@
Banks

5:45pm
Woodburn
@
Marist Catholic

5:45pm
Creswell
@
Junction City

6:30pm
Henley [JV]
@
Lost River

6pm
McLoughlin
@
Stanfield

5:30pm
Newport
@
Marshfield

7pm
Corbett
@
Sweet Home

Corbett HS

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Westside Christian
@
De La Salle North Catholic

6pm
Riverdale
@
Oregon Episcopal

6pm
Portland Adventist Acad.
@
Catlin Gabel

Non-League

7:30pm (MT)
New Plymouth (ID)
@
Nyssa

2A-1 Northwest League

6pm
Knappa
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran
6pm
Gaston
@
Nestucca

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
Salem Academy
@
Culver

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
Monroe
@
Regis

7:30pm
Oakland
@
Oakridge

7:30pm
East Linn Christian Acad.
@
Lowell

7:30pm
Central Linn
@
Jefferson

2A-4 Sunset Conference

7pm
Bandon
@
Coquille

7pm
Waldport
@
Myrtle Point

2A-6 Blue Mountain Conference

4pm
Pilot Rock
@
Enterprise

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Open Door Christian Acad.
@
St. Stephen's Acad.

1A-2 Casco League

5:30pm
Perrydale
@
Livingstone Adventist Acad.

5:30pm
Crosshill Christian
@
St. Paul

1A-3 Mountain West League

5:30pm
Mapleton
@
Triangle Lake

5:30pm
Siletz Valley
@
Eddyville Charter

5:30pm
Alsea
@
Mohawk

7pm
Crow
@
McKenzie

1A-4 Skyline League

6pm
Days Creek
@
Elkton

6pm
Camas Valley
@
New Hope Christian

1A-7 Old Oregon League

5pm
Joseph
@
Wallowa

6pm
Nixyaawii
@
Griswold

7pm
Powder Valley
@
Cove

1A-8 High Desert League


TBD
Four Rivers
@
Huntington

Non-League

5:30pm
Oregon School f/t Deaf
@
Falls City