Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Recruit Officials Ad
The OSAA office is currently closed. An electrical fire on 4/23 caused significant damage to the OSAA office; thankfully there were no injuries. Staff are working remotely,
and the best way to reach staff is via email. We anticipate delays on orders through the OSAA Corner Store (rules books, BIA supplies) and officials packets will also be delayed.
Season 4 Schedules by Sport
Basketball:Girls | Boys Swimming: Girls | Boys | Wrestling
Season 4 Plan Books
Basketball | Swimming | Wrestling
Open Dates
Open Dates Page
Toyota-AOTW160x600.jpg Ad

2020-21 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
65
20
Benson
@
Franklin

5:30pm
32
33
Roosevelt
@
Jefferson, Portland

6A-4 Mt. Hood Conference

5:30pm
43
28
Reynolds
@
Centennial

6:30pm
35
61
David Douglas
@
Clackamas

6:30pm
14
85
Gresham
@
Barlow

6A-5 Three Rivers League

7:15pm
71
41
Tualatin
@
St. Mary's Academy

7pm
56
44
Lakeridge
@
Oregon City

5:30pm
18
40
Lake Oswego
@
Tigard

7:15pm
71
47
West Linn
@
Canby

6A-7 Southwest Conference

7pm
C
X
L
Roseburg
@
South Medford

Non-League

6:45pm
32
42
North Medford
@
Eagle Point

6:30pm
36
46
McKay
@
Central

7pm
48
54
Grant
@
Jesuit

6:30pm
27
49
Sprague
@
South Albany

6:30pm
40
53
West Salem
@
Crescent Valley

6:30pm
60
37
McNary
@
Dallas

4pm
36
53
Summit
@
Sheldon

7:15pm
54
57
Central Catholic
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

7:15pm
29
72
Lincoln
@
Wilsonville

WHS main gym
7:30pm
40
59
South Salem
@
West Albany

7pm
32
41
Wells
@
Beaverton

6:30pm
53
45
Madison
@
Sandy

7pm
65
60
La Salle Prep
@
Cleveland

5A-2 Midwestern League

7pm
51
32
Churchill
@
Willamette

5pm
44
24
Thurston
@
North Eugene

6:45pm
31
61
Ashland
@
Crater

5A-3 Mid-Willamette Conference

6:45pm
22
53
Lebanon
@
Silverton

Non-League

6pm
28
36
Hillsboro
@
Banks

4A-1 Cowapa League

6pm
38
58
Astoria
@
Valley Catholic

6pm
38
59
Tillamook
@
Seaside

4A-4 Sky Em League

6:30pm
C
X
L
Marshfield
@
Junction City

Broadcast Coverage
2pm
C
X
L
Junction City
@
Elmira

Broadcast Coverage
2:30pm
55
13
Cottage Grove
@
Elmira

4A-5 Skyline Conference

5pm
54
57
Henley
@
Mazama

OT

Non-League

5:30pm
C
X
L
Trinity Lutheran
@
Madras [JV]

4pm
35
66
Nixyaawii
@
La Grande

3A-1 Lewis & Clark League

Noon
54
21
De La Salle North Catholic
@
Westside Christian

3A-2 PacWest Conference

7pm
33
66
Scio
@
Yamhill-Carlton

3A-3 Coastal Range League

6pm
29
76
Taft
@
Clatskanie

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
59
38
Santiam Christian
@
Pleasant Hill

6pm
50
24
Creswell
@
La Pine

Non-League

6pm
50
26
Umatilla
@
Weston-McEwen

2A-1 Northwest League

6pm
26
65
Portland Christian
@
Faith Bible

6pm
2
0
F
Columbia Christian
@
Mannahouse Christian Acad.

Forfeit
6pm
27
51
Gaston
@
Neah-Kah-Nie

2A-2 Tri-River Conference

5pm
52
59
Salem Academy
@
Gervais

3:30pm
42
36
Santiam
@
Culver

5pm
66
34
Kennedy
@
Sheridan

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
31
50
East Linn Christian Acad.
@
Central Linn

2A-4 Sunset Conference

7pm
55
27
Bandon
@
Toledo

7pm
14
36
Coquille
@
Waldport

7pm
51
34
Gold Beach
@
Reedsport

2A-5 Southern Cascade League

8pm
26
57
Rogue River
@
Bonanza

2A-6 Blue Mountain Conference

6pm
30
52
Pilot Rock
@
Heppner

Non-League

6pm
C
X
L
North Lake / Paisley
@
Lakeview

5pm
56
51
Joseph
@
Grant Union

6pm
L
I
V
E
Echo
@
Stanfield

1pm
39
37
Powder Valley
@
Enterprise

1A-2 Casco League

5:30pm
42
15
St. Paul
@
C.S. Lewis Academy

1A-3 Mountain West League

7pm
21
48
Alsea
@
Mohawk

7pm
43
24
Triangle Lake
@
Mapleton

1A-4 Skyline League

6pm
C
X
L
Elkton
@
Glendale

1A-5 Mountain Valley League

2pm
23
49
Chiloquin
@
Rogue Valley Adventist Acad.

1A-6 Big Sky League

6pm
40
42
Dufur
@
Ione / Arlington

Non-League

4:30pm
C
X
L
Grand View Christian Acad.
@
Livingstone Adventist Acad.

3pm
61
40
Country Christian
@
South Wasco County

6pm
26
30
Elkton
@
Yoncalla