Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
234Broadcast.jpg Ad
The OSAA office is currently closed. An electrical fire on 4/23 caused significant damage to the OSAA office; thankfully there were no injuries. Staff are working remotely,
and the best way to reach staff is via email. We anticipate delays on orders through the OSAA Corner Store (rules books, BIA supplies) and officials packets will also be delayed.
Season 4 Schedules by Sport
Basketball:Girls | Boys Swimming: Girls | Boys | Wrestling
Season 4 Plan Books
Basketball | Swimming | Wrestling
Open Dates
Open Dates Page
Les Schwab Team of the Month 160x600 Ad

2020-21 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
38
29
Lincoln
@
Franklin

7pm
20
59
Jefferson, Portland
@
Grant

6A-2 Metro League

7pm
18
69
Aloha
@
Southridge

6A-6 Mountain Valley Conference

7pm
34
31
Summit
@
Bend

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
43
21
North Medford
@
Roseburg

Non-League

6pm
48
46
South Eugene
@
Springfield

7pm
38
41
Sunset
@
Roosevelt

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
30
33
Scappoose
@
Hillsboro

7:15pm
56
67
La Salle Prep
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

7:15pm
56
77
Putnam
@
Wilsonville

7:15pm
C
X
L
St. Helens
@
Parkrose

Parkrose Middle School

5A-2 Midwestern League

6pm
21
49
North Eugene
@
Thurston

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
46
37
Ridgeview
@
Pendleton

7pm
44
33
Crook County
@
Redmond

6:30pm
47
38
The Dalles
@
Hood River Valley

OTHER

6pm
23
44
Willamette
@
Churchill

4A-1 Cowapa League

6pm
24
44
Tillamook
@
Astoria

6pm
49
43
Valley Catholic
@
Banks

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
17
51
Molalla
@
Corbett

7pm
40
49
Gladstone
@
North Marion

4pm
56
27
Madras
@
Estacada

4A-4 Sky Em League

7:15pm
43
41
Junction City
@
Marist Catholic

7:15pm
45
13
Marshfield
@
Siuslaw

7:15pm
11
68
Elmira
@
Cottage Grove

4A-5 Skyline Conference

6pm
38
55
North Valley
@
Henley

6pm
25
51
Mazama
@
Hidden Valley

3A-5 Far West League

6pm
49
34
Brookings-Harbor
@
Cascade Christian

6pm
67
49
Sutherlin
@
Douglas

3A-6 Eastern Oregon League

6pm (MT)
60
65
Burns
@
Nyssa

Non-League

6pm
31
44
Warrenton
@
Knappa

5:30pm
38
29
Nestucca
@
Taft

6pm
C
X
L
Blanchet Catholic
@
Crosshill Christian

5:30pm
16
35
Blanchet Catholic
@
St. Paul

OTHER

5pm
45
21
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua [JV]

6pm
31
24
Irrigon
@
Riverside

2A-1 Northwest League

6pm
29
38
Columbia Christian
@
Mannahouse Christian Acad.

2A-2 Tri-River Conference

5pm
33
47
Santiam
@
Salem Academy

5pm
20
45
Culver
@
Kennedy

5pm
29
46
Sheridan
@
Colton

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
27
52
Jefferson
@
East Linn Christian Acad.

6pm
32
31
Monroe
@
Oakland

7:30pm
43
46
Central Linn
@
Regis

6pm
32
25
Lowell
@
Oakridge

2A-4 Sunset Conference

5:30pm
32
52
Myrtle Point
@
Bandon

2A-5 Southern Cascade League

6:30pm
45
23
Bonanza
@
Lost River

2A-6 Blue Mountain Conference

6pm
16
47
Pilot Rock
@
Stanfield

Non-League

6pm
47
41
Joseph
@
Enterprise

6pm
27
41
Portland Christian
@
North Clackamas Christian

1A-1 The Valley 10 League

6pm
42
49
Damascus Christian
@
Country Christian

1A-2 Casco League

5:30pm
54
20
Livingstone Adventist Acad.
@
Willamette Valley Christian

1A-3 Mountain West League

7pm
C
X
L
Mapleton
@
Crow

7pm
33
44
Triangle Lake
@
Eddyville Charter

1A-4 Skyline League

6pm
27
24
Yoncalla
@
Powers

1A-5 Mountain Valley League

5:30pm
35
13
North Lake / Paisley
@
Hosanna-Triad

1A-6 Big Sky League

6pm
22
45
Echo
@
Trout Lake

Non-League

6pm
51
58
Ione / Arlington
@
Nixyaawii