Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Ad Name 1715210810 Ad
OSAA_Partnership_Web_728x90.png Ad
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-160x600-E_Fall 2023_Proof1 Ad

2024 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Jefferson, Portland
@
Ida B. Wells

7pm
Cleveland
@
Lincoln

7pm
Roosevelt
@
Grant

Marshall Campus
7pm
Franklin
@
McDaniel

6A-2 Metro League

7pm
Mountainside
@
Beaverton

7pm
Sunset
@
Jesuit

6A-3 Pacific Conference

7pm
Century
@
Liberty

7pm
Sherwood
@
Newberg

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Barlow
@
Gresham

7pm
Central Catholic
@
Reynolds

Mt Hood Community College, Gresham, OR
7pm
Clackamas
@
Nelson

Broadcast Coverage
7pm
Sandy
@
David Douglas

6A-5 Three Rivers League

7pm
Lakeridge
@
Lake Oswego

7pm
West Linn
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium - Oregon City
7pm
Tigard
@
Tualatin

6A-SD1 Special District 1

7pm
North Medford
@
South Medford

Spiegelberg Stadium
7pm
West Salem
@
Grants Pass

7pm
Sheldon
@
Sprague

Broadcast Coverage

Non-League

7pm
McMinnville
@
North Salem

5A-4 Intermountain Conference

7pm
Mountain View
@
Bend

7pm
Redmond
@
Ridgeview

7pm
Summit
@
Caldera

5A-SD1 Special District 1

7pm
Aloha
@
Centennial

7pm
Putnam
@
Hillsboro

Hare Field - Turf
7pm
Glencoe
@
Hood River Valley

Senior Night
7pm
La Salle Prep
@
Forest Grove

5A-SD2 Special District 2

7pm
Canby
@
Central

7pm
Wilsonville
@
McKay

7pm
Silverton
@
Woodburn

5A-SD3 Special District 3

7pm
West Albany
@
South Albany

7pm
Lebanon
@
Dallas

7pm
Corvallis
@
Crescent Valley

5A-SD4 Special District 4

7pm
Crater
@
South Eugene

7pm
Thurston
@
Willamette

7pm
Roseburg
@
Springfield

Broadcast Coverage
7pm
Churchill
@
Eagle Point

(Homecoming & Senior Night)

4A-SD1 Special District 1

7pm
Seaside
@
Tillamook

7pm
St. Helens
@
Astoria

CMH Field Astoria
7pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Scappoose

4A-SD2 Special District 2

7pm
Molalla
@
Estacada

7pm
Gladstone / Riverdale
@
Parkrose

4A-SD3 Special District 3

7pm
Marist Catholic
@
Philomath

7pm
Junction City
@
Stayton

7pm
Sweet Home
@
Cascade

4A-SD4 Special District 4

7pm
Mazama
@
Henley

7pm
North Bend
@
Marshfield

Senior Night
7pm
Hidden Valley
@
Ashland

4A-SD5 Special District 5

7pm
La Grande
@
Pendleton / Nixyaawii

Non-League

7pm
Ontario
@
The Dalles

Sid White Field (Wahtonka Campus)

3A-SD1 Special District 1

7pm
Banks
@
Warrenton

Senior Night
7pm
North Marion
@
Yamhill-Carlton

Sr. Night
7pm
Kennedy
@
Valley Catholic

3A-SD2 Special District 2

7pm
Santiam Christian
@
Taft

7pm
Dayton
@
Amity

Senior Night
7pm
Blanchet Catholic
@
Scio

7pm
Willamina
@
Newport

3A-SD3 Special District 3

7pm
Sisters
@
Harrisburg

7pm
Creswell
@
La Pine

7pm
Madras
@
Pleasant Hill

7pm
Elmira
@
Cottage Grove

3A-SD4 Special District 4

7pm
Brookings-Harbor
@
Douglas

7pm
Siuslaw / Mapleton
@
Coquille

7pm
South Umpqua
@
Sutherlin

3A-SD5 Special District 5

7pm
North Valley
@
Klamath Union

7pm
Cascade Christian
@
Lakeview

7pm
Phoenix
@
St. Mary's, Medford

Lithia & Driveway Fields (Wheeler Field # 10

3A-SD6 Special District 6

7pm
Burns
@
Umatilla

2A-SD1 Special District 1

7pm
Corbett
@
Clatskanie

7pm
Neah-Kah-Nie
@
Knappa

7pm
Vernonia
@
Gaston

2A-SD2 Special District 2

7pm
Gervais
@
Colton

7pm
Regis
@
Santiam

2A-SD3 Special District 3

7pm
Toledo
@
St. Paul

7pm
Monroe
@
Jefferson

2A-SD4 Special District 4

7pm
Myrtle Point
@
Gold Beach

7pm
Illinois Valley
@
Bandon

7pm
Oakland
@
Reedsport

2A-SD5 Special District 5

7pm
Rogue River
@
Bonanza

7pm
Culver
@
Glide

7pm
Lowell
@
Lost River

2A-SD6 Special District 6

7pm
Weston-McEwen / Griswold
@
Grant Union

7pm
Irrigon
@
Stanfield

7pm
Enterprise
@
Heppner

Non-League

7pm
Oakridge
@
Sheridan

1A[8]-SD1 Special District 1

7pm
Crosspoint Christian
@
Chiloquin

7pm
Glendale
@
North Douglas

7pm
Yoncalla
@
Camas Valley

1A[8]-SD2 Special District 2

7pm
Imbler
@
Union

7pm
Cove
@
Powder Valley

1pm
Elgin
@
Crane

1A[8]-SD3 Special District 3

7pm
Lyle / Wishram / Klickitat / Glenwood
@
Sherman / Condon

7pm
Perrydale
@
Country Christian

7pm
Dufur
@
Pilot Rock

1A[6]-SD2 Special District 2


TBD
TBD
@
McKenzie


TBD
TBD
@
Powers