Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Wilson Sporting Goods Ad
Toyota-AOTW160x600.jpg Ad

2022 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Jefferson, Portland
@
Roosevelt

7pm
Ida B. Wells
@
Grant

7pm
Cleveland
@
Franklin

Broadcast Coverage
Booster Tailgate Event - Pre-Game
7pm
McDaniel
@
Lincoln

Ida B. Wells HS

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Reynolds
@
Nelson

7pm
Gresham
@
Barlow

7pm
Sandy
@
Central Catholic

Broadcast Coverage
Hillsboro Stadium, Hillsboro
7pm
Clackamas
@
David Douglas

6A-SD1 Special District 1

7pm
Sprague
@
Sheldon

7pm
North Medford
@
West Salem

Broadcast Coverage
7pm
McNary
@
South Medford

7pm
Roseburg
@
North Salem

Non-League

7pm
Sunset
@
Liberty

Broadcast Coverage
7pm
Tigard
@
Glencoe

Hare Field - Turf
7pm
Westview
@
Summit

7pm
McMinnville
@
Ridgeview

Broadcast Coverage
7pm
Aloha
@
Newberg

7pm
Sherwood
@
Lakeridge

7pm
Oregon City
@
Century

7pm
Tualatin
@
Wilsonville

7pm
Mountainside
@
Lake Oswego

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Dallas
@
Lebanon

7pm
McKay
@
South Albany

7pm
Corvallis
@
Crescent Valley

7pm
Silverton
@
Central

5A-SD1 Special District 1

7pm
Southridge
@
Hood River Valley

5A-SD2 Special District 2

7pm
South Eugene
@
Willamette

7pm
Churchill
@
Eagle Point

7pm
Crater
@
Springfield

7pm
Thurston
@
North Eugene

Non-League

7pm
Mountain View
@
Forest Grove

7pm
Centennial
@
Bend

7pm
Madras
@
Caldera

7pm
Crook County
@
Redmond

7pm
Putnam
@
La Salle Prep

4A-SD3 Special District 3

7pm
Cottage Grove
@
Philomath

7pm
Sweet Home
@
Cascade

7pm
Stayton
@
Junction City

4A-SD4 Special District 4

7pm
North Bend
@
Marshfield

7pm
Henley
@
Ashland

7pm
Hidden Valley
@
Klamath Union

Non-League

7pm
Milwaukie
@
Molalla

7pm
Tillamook
@
Woodburn

7pm
Marist Catholic
@
Mazama

6pm
La Grande
@
Estacada

Broadcast Coverage
7pm
Parkrose
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
7pm
The Dalles
@
Scappoose

7pm
Lewiston (ID)
@
Pendleton / Nixyaawii

7pm
Astoria
@
Gladstone

7pm (MT)
Baker
@
Vale

3A-4 Mountain Valley Conference

7pm
Siuslaw
@
La Pine

7pm
Sisters
@
Elmira

7pm
Pleasant Hill
@
Harrisburg

Eaglemania

3A-SD1 Special District 1

7pm
North Marion
@
Rainier

7pm
Valley Catholic
@
Yamhill-Carlton

3A-SD2 Special District 2

7pm
Salem Academy
@
Santiam Christian

Broadcast Coverage
7pm
Amity
@
Scio

7pm
Dayton
@
Newport

7pm
Jefferson
@
Kennedy

3A-SD3 Special District 3

7pm
Sutherlin
@
Douglas

7pm
Cascade Christian
@
Brookings-Harbor

7pm
Phoenix
@
St. Mary's, Medford

Lithia & Driveway Fields (Wheeler Field # 10
7pm
Coquille
@
North Valley

7pm
Lakeview
@
South Umpqua

3A-SD4 Special District 4

7pm
Ontario
@
McLoughlin

Non-League

7pm
Corbett
@
Creswell

7pm (MT)
Melba (ID)
@
Nyssa

7pm
Burns
@
Modoc (CA)

2A-2 Tri-River Conference

7pm
Gervais
@
Regis

7pm
Culver
@
Santiam

7pm
Blanchet Catholic
@
Willamina

2A-SD1 Special District 1

7pm
Nestucca
@
Vernonia

7pm
Sheridan
@
Clatskanie

2A-SD2 Special District 2

7pm
Oakridge
@
Toledo

7pm
Lowell
@
Central Linn

7pm
Waldport
@
Monroe

2A-SD3 Special District 3

7pm
Gold Beach
@
North Douglas / Yoncalla

N
Yoncalla High School
7pm
Oakland
@
Illinois Valley

7pm
Glide
@
Bandon / Pacific

7pm
Reedsport
@
Rogue River

2A-SD4 Special District 4

7pm
Umatilla
@
Grant Union

7pm
Stanfield
@
Riverside

Non-League

7pm
Colton
@
Knappa

7pm
Taft
@
Gaston

1A[8]-SD2-E Special District 2 - East

7pm
Adrian
@
Cove

Noon
Imbler
@
Crane

7pm
Wallowa
@
Elgin

1A[8]-SD2-W Special District 2 - West

7pm
Sherman / Condon
@
Powder Valley

7pm
Lyle / Wishram / Klickitat
@
Ione / Arlington

Arlington HS
7pm
Enterprise
@
Dufur

Non-League

7pm
Myrtle Point
@
Camas Valley

3pm
Crosspoint Christian
@
Alsea

7pm
Bonanza
@
Mohawk

1A[6]-SD1 Special District 1

7pm
South Wasco County
@
Prairie City / Burnt River

2pm
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Pine Eagle

1A[6]-SD2-S Special District 2 - South

4pm
Days Creek
@
Elkton


TBD
Riddle
@
Gilchrist

1A[6]-SD2-N Special District 2 - North

7pm
McKenzie
@
Mapleton

7pm
Eddyville Charter
@
Siletz Valley

7pm
Jewell
@
Crow

Non-League

7pm
Glendale
@
Triangle Lake