Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Season 3 Schedules by Sport
Softball | Baseball Golf: Boys | Girls Tennis: Boys | Girls Track: Boys | Girls
Season 3 Plan Books
Baseball | Softball | Golf | Tennis | Track
Open Dates
Open Dates Page
Pacific Office Automation - 1 Ad

2020 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD2 Special District 2

7pm
10
49
Westview
@
Sunset

7pm
58
2
Mountainside
@
Southridge

6A-SD3 Special District 3

7:30pm
14
26
Liberty
@
McMinnville

7:30pm
41
0
Newberg
@
Glencoe

Hare Field

6A-SD4 Special District 4

7pm
7
21
Barlow
@
Central Catholic

Hillsboro Stadium, Hillsboro
7pm
26
33
Reynolds
@
Sandy

6A-SD5 Special District 5

7pm
35
15
West Linn
@
Tigard

7pm
20
42
Oregon City
@
Lake Oswego

7pm
33
42
Lakeridge
@
Tualatin

6A-SD6 Special District 6

7:30pm
0
28
McNary
@
Sprague

7pm
21
33
Bend
@
Mountain View

6A-SD7 Special District 7

7pm
45
6
Grants Pass
@
Roseburg

Non-League

7pm
26
7
Sherwood
@
Jesuit

7:30pm
48
0
West Salem
@
North Salem

7pm
7
34
Eagle Point
@
South Medford

Spiegelberg Stadium
7:30pm
40
13
South Salem
@
McKay

7:30pm
13
28
Aloha
@
Century

6:30pm
32
48
Willamette
@
Sheldon

7pm
12
19
Grant
@
Clackamas

7pm
0
7
Cleveland
@
Putnam

7pm
25
18
North Medford
@
Crater

5A-SD1 Special District 1

7pm
27
0
Redmond
@
Ridgeview

7pm
41
6
La Salle Prep
@
The Dalles

5A-SD2 Special District 2

7pm
18
47
Hillsboro
@
Scappoose

St. Helens
7pm
22
59
Forest Grove
@
Wilsonville

5A-SD3 Special District 3

7:30pm
7
42
Central
@
West Albany

7:30pm
25
0
Lebanon
@
South Albany

7:30pm
20
40
Corvallis
@
Dallas

5A-SD4 Special District 4

6:30pm
47
6
Thurston
@
Springfield

Non-League

6:30pm
18
12
Churchill
@
North Eugene

OT
7pm
6
48
Elmira
@
North Bend

7pm
35
33
Silverton
@
Marist Catholic

7pm
27
28
Cascade
@
Canby

2OT

4A-SD1 Special District 1

7pm
C
X
L
Banks
@
Seaside

Broadcast Coverage
Broadway Field - Seaside
7pm
34
6
Tillamook
@
Valley Catholic

7pm
36
7
Astoria
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

4A-SD2 Special District 2

4pm
54
7
Estacada
@
Molalla

7pm
0
21
North Marion
@
Madras

7pm
0
31
Crook County
@
Gladstone

4A-SD5 Special District 5

7pm
9
20
Phoenix
@
Klamath Union

4A-SD6 Special District 6

7pm
22
28
Nyssa
@
Baker

OT
7pm (MT)
20
19
La Grande
@
Vale

Non-League

7pm
8
22
Corbett
@
Newport

7pm
6
36
Sisters
@
Sweet Home

7pm
0
43
Irrigon
@
McLoughlin

7:30pm
6
52
Henley [JV]
@
Lost River

3A-SD1-S Special District 1 - South

7pm
6
29
Willamina
@
Dayton

3A-SD1-N Special District 1 - North

7pm
C
X
L
Rainier
@
Clatskanie

Broadcast Coverage
7pm
20
7
Warrenton
@
Blanchet Catholic

3A-SD2-S Special District 2 - South

7pm
28
6
St. Mary's, Medford
@
Brookings-Harbor

Phoenix High School 745 N Rose St Phoenix, OR 97535
7pm
8
54
Douglas
@
Cascade Christian

US Cellular Field #10 - Senior Night Recognition

3A-SD2-N Special District 2 - North

7pm
58
12
Siuslaw
@
Harrisburg

7pm
27
7
Junction City
@
Pleasant Hill

7pm
22
50
La Pine
@
Santiam Christian

Non-League

7pm
24
38
Jefferson
@
Scio

7pm
6
28
Toledo
@
Yamhill-Carlton

2A-SD1 Special District 1

7pm
34
7
Nestucca
@
Vernonia

2A-SD2 Special District 2

7pm
0
33
Santiam
@
Regis

2A-SD3 Special District 3

7pm
6
0
Creswell
@
Central Linn

OT

2A-SD4 Special District 4

3pm
13
38
Glide
@
Coquille

N
Marshfield High School

Non-League

7pm
0
35
Reedsport
@
Lowell

7pm
6
38
Myrtle Point / Powers
@
Camas Valley

3:30pm
6
33
Riverside
@
Weston-McEwen

7pm (MT)
16
58
Crane
@
Adrian / Jordan Valley

4:30pm
12
20
Yoncalla / North Douglas
@
Days Creek / Riddle

1A-SD1-N Special District 1 - North

7pm
22
30
Perrydale
@
Mohawk

N
Willamette High School

1A-SD2 Special District 2

6pm
52
14
Dufur
@
Ione / Arlington

Arlington, OR
2pm
6
50
Cove
@
Wallowa

2pm
12
48
Union
@
Enterprise

1A-SD3 [6] Special District 3 [6-Man]

7pm
48
20
Triangle Lake
@
Jewell

2pm
27
25
Alsea
@
Eddyville Charter

3pm
41
26
Gilchrist
@
Elkton

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

1pm
48
26
Joseph
@
Prairie City

7pm
49
24
South Wasco County
@
Echo

Noon
C
X
L
Harper Charter
@
Mitchell / Spray / Wheeler

Spray

Non-League

7pm
7
39
Dayville / Monument
@
Sherman / Condon