Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Recruit Officials Ad
HomeTown_2023_Website_Ad_728x90 Ad
Settlemier's-Jackets_Web-Ads_160x600 Ad

2024 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-7 Southwest Conference

6pm
North Medford
@
Willamette

6:30pm
Roseburg
@
Sheldon

Non-League

7pm
Aloha
@
Gresham

7:30pm
Reynolds
@
Beaverton

7pm
Sherwood
@
Lakeridge

7pm
Liberty
@
McDaniel


TBD
Tigard
@
Westview

7pm
Southridge
@
Sandy

7pm
Woodburn
@
Lincoln

7pm
Oregon City
@
Glencoe

Hare Field - Turf
7pm
Lake Oswego
@
Newberg

6:30pm
McMinnville
@
Central Catholic

Delta Park/Strasser Field
7pm
Century
@
Tualatin

7pm
Roosevelt
@
West Linn

7pm
Mountainside
@
Clackamas


TBD
Jesuit
@
Grant

TBD
7pm
Barlow
@
Cleveland

7pm
Forest Grove
@
Ida B. Wells

7:30pm
Franklin
@
Sunset

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
Hood River Valley
@
Putnam

7:30pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Centennial

7pm
Canby
@
La Salle Prep

7pm
Hillsboro
@
Wilsonville

Non-League

6pm
Corvallis
@
Churchill

4A-2 Tri-Valley Conference

4:30pm
Molalla
@
Crook County

6pm
Estacada
@
Gladstone

6pm
The Dalles
@
Madras

4A-3 Oregon West Conference

6pm
Stayton
@
Cascade

4pm
Sweet Home
@
Philomath

6pm
North Marion
@
Newport / Waldport

4A-4 Sky Em League

5pm
North Bend
@
Marist Catholic

5pm
Marshfield
@
Junction City / Harrisburg

4A-5 Skyline Conference


TBD
Henley
@
Phoenix


TBD
Klamath Union
@
Hidden Valley

Non-League

4pm
Nyssa
@
La Grande

3A/2A/1A-SD1 Special District 1


TBD
Riverdale
@
Corbett

6pm
Portland Adventist Acad.
@
Westside Christian

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

4:15pm
Salem Academy
@
Western Christian

4:15pm
Gervais
@
Yamhill-Carlton

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
Central Linn
@
La Pine

4:30pm
East Linn Christian
@
Sisters

4:30pm
Santiam Christian
@
Crosshill Christian / Jefferson

Jefferson HS

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

5:30pm
South Umpqua
@
Sutherlin

4pm
Coquille / Myrtle Point
@
Gold Beach


TBD
Pacific / Bandon
@
Glide

4pm
Umpqua Valley Christian
@
Douglas

3A/2A/1A-SD5 Special District 5

4pm
North Valley
@
Cascade Christian

4pm
Brookings-Harbor
@
Rogue River

4:30pm
Illinois Valley
@
Lost River


TBD
St. Mary's, Medford
@
Rogue Valley Adventist Acad.

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

4:30pm
Portland Christian
@
Mannahouse Acad., Portland

4:30pm
North Clackamas Christian
@
Faith Bible

Life Christian
4pm
Horizon Christian, Hood River
@
Southwest Christian

4:30pm
Grand View Christian Acad.
@
C.S. Lewis Academy

5pm
Columbia Christian
@
Valor Christian

4pm
Damascus Christian
@
Central Christian

4:30pm
Willamette Valley Christian
@
Livingstone Adventist Acad.

4pm
Trout Lake
@
Open Door Christian Acad.