Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
LesSchwab-22-1122 234x60.png Ad
202172-728x90.jpg Ad
HomeTown_2023_Website_Ad_160x600 Ad

2023 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
0
8
Benson
@
Lincoln

7pm
4
0
Franklin
@
Roosevelt

7pm
3
2
Grant
@
McDaniel

7pm
2
2
Cleveland
@
Ida B. Wells

6A-2 Metro League

7:30pm
6
1
Aloha
@
Sunset

6A-3 Pacific Conference

7pm
3
1
Century
@
Newberg

7pm
3
2
Sherwood
@
Liberty

7pm
0
0
Forest Grove
@
McMinnville

6A-4 Mt. Hood Conference

6:30pm
0
1
Reynolds
@
Central Catholic

Delta Park/Strasser Field
7pm
2
0
David Douglas
@
Gresham

7pm
2
2
Nelson
@
Barlow

7pm
1
2
Sandy
@
Clackamas

6A-5 Three Rivers League

7pm
8
0
Lakeridge
@
Tigard

7pm
2
0
West Linn
@
Tualatin

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:30pm
2
1
Wilsonville
@
Centennial

7pm
2
3
Putnam
@
Hillsboro

6pm
1
7
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Hood River Valley

7pm
8
3
Parkrose
@
Canby

5A-3 Mid-Willamette Conference

6:30pm
1
8
South Albany
@
Woodburn

7pm
0
2
Corvallis
@
West Albany

7:15pm
2
1
Crescent Valley
@
Silverton

7pm
4
0
McKay
@
Central

4A-1 Cowapa League

7:15pm
0
3
Scappoose
@
Tillamook

7:15pm
0
4
Astoria
@
Seaside

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
2
3
Madras
@
Molalla

4A-3 Oregon West Conference

6pm
5
1
Philomath / Eddyville Charter
@
Sweet Home

6pm
0
1
Newport / Waldport
@
Stayton

4pm
9
1
North Marion
@
Cascade

4A-5 Skyline Conference

6pm
0
8
Mazama
@
Hidden Valley

6:30pm
3
0
Henley
@
Klamath Union

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

5pm
2
0
Blanchet Catholic
@
Gervais

4:15pm
0
3
Yamhill-Carlton
@
Taft

6:15pm
0
8
Delphian / Willamina
@
Dayton

Senior Night

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
5
2
Santiam Christian
@
La Pine

Senior Recognition Night
4:30pm
1
2
Pleasant Hill
@
Central Linn

6:30pm
0
8
Crosshill Christian / Jefferson
@
Siuslaw / Mapleton

Hans Petersen Memorial Field
6pm
4
5
Creswell
@
Sisters

Senior Night
4:15pm
0
4
Elmira
@
East Linn Christian

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4pm
1
5
Sutherlin
@
Pacific / Bandon

4pm
0
1
Glide
@
Cascade Christian

Lithia & Driveway Fields #13
4pm
3
1
Gold Beach
@
Douglas

Winston Middle School
4:30pm
3
0
Umpqua Valley Christian
@
South Umpqua

3A/2A/1A-SD5 Special District 5

4pm
0
3
Illinois Valley
@
Brookings-Harbor

3A/2A/1A-SD6 Special District 6

6pm
13
0
McLoughlin
@
Irrigon

Non-League

3:15pm
4
2
Damascus Christian
@
Livingstone Adventist Acad.

5201 State St, Salem, OR 97317