Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
TTT-Web-Ad-22-23-234x60.png Ad
NSP Ad

2022 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-6 Central Valley Conference

7pm
0
7
West Salem
@
McNary

7:15pm
0
5
Sprague
@
South Salem

Bennett Field @ South Salem

6A-7 Southwest Conference

6pm
3
2
Roseburg
@
Sheldon

4pm
0
2
Willamette
@
North Medford

7pm
2
0
South Eugene
@
South Medford

Spiegelberg Stadium

Non-League

7pm
1
1
Tualatin
@
Sherwood

7pm
2
1
Gresham
@
Tigard

4:15pm
0
2
Lakeridge
@
Grant

Delta Park/Strasser Field
7pm
0
3
Cleveland
@
West Linn

7:30pm
6
2
Roosevelt
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium, 1417 12th St, Oregon City, OR 97045
7pm
0
4
Lake Oswego
@
Franklin

7pm
3
0
Ida B. Wells
@
Forest Grove

6pm
0
0
Benson
@
Barlow

6pm
0
5
McDaniel
@
David Douglas

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
0
2
South Albany
@
Crescent Valley

7pm
2
1
Lebanon
@
Central

7:15pm
2
1
McKay
@
Corvallis

7pm
3
1
Woodburn
@
Silverton

5A-4 Intermountain Conference

6pm
0
4
Mountain View
@
Summit

6pm
1
1
Caldera
@
Redmond / Culver

4:30pm
1
2
Ridgeview
@
Bend

15th St. Field 225 SE 15th St, Bend, OR 97702

4A-1 Cowapa League

7:15pm
1
2
Scappoose
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
4:15pm
1
2
St. Helens
@
Tillamook

Tillamook Junior High School

4A-3 Oregon West Conference

3:30pm
1
3
Newport
@
Philomath

7pm
3
0
Cascade
@
Sweet Home

6pm
0
1
North Marion
@
Stayton

4A-4 Sky Em League

7:30pm
3
2
Marist Catholic
@
Junction City

6pm
5
0
Cottage Grove
@
North Bend

4A-6 Greater Oregon League

5pm (MT)
0
3
La Grande
@
Ontario

Non-League

4pm
2
5
Irrigon
@
Pendleton [JV]

PHS Track

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

6pm
6
1
Riverdale
@
Portland Adventist Acad.

6:30pm
6
0
Westside Christian
@
De La Salle North Catholic

Delta Park/Strasser Field

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4pm
3
3
South Umpqua
@
Sutherlin

4pm
0
8
Pacific / Bandon
@
Umpqua Valley Christian

4pm
6
0
Gold Beach
@
Douglas

4:30pm
8
0
Coquille / Myrtle Point
@
Glide

3A/2A/1A-SD6 Special District 6

6pm
0
8
Umatilla
@
Riverside

5pm (MT)
5
3
Nyssa
@
Four Rivers

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

5pm
0
8
Faith Bible [JV]
@
Southwest Christian