Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Wilson Sporting Goods Ad
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
17226_OSFM_YFPI-OSAA WebAds_2018-FINAL14_160x600.jpg Ad

2021 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

4:15pm
Benson
@
Lincoln

Buckman Field
7pm
McDaniel
@
Franklin

Broadcast Coverage

TBD
Ida B. Wells
@
Grant

7pm
Roosevelt
@
Cleveland

6A-3 Pacific Conference

7pm
Newberg
@
McMinnville

7pm
Glencoe
@
Liberty

Broadcast Coverage

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Gresham
@
Reynolds

7pm
Centennial
@
Clackamas

6pm
David Douglas
@
Barlow

7pm
Central Catholic
@
Sandy

6A-6 Mountain Valley Conference

4:30pm
McNary
@
Mountain View

5pm
West Salem
@
Summit

7pm
Sprague
@
McKay

4pm
South Salem
@
Bend

15th St. Field 225 SE 15th St, Bend, OR 97702

6A-7 Southwest Conference

6pm
Grants Pass
@
Sheldon

6pm
South Medford
@
Roseburg

4pm
South Eugene
@
North Medford

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
Hillsboro
@
Wilsonville

4:15pm
La Salle Prep
@
Scappoose

5A-2 Midwestern League

6pm
Thurston / Mohawk
@
Churchill

6pm
Willamette
@
North Bend

Broadcast Coverage
6pm
North Eugene
@
Springfield

Hamlin Middle School) (Senior Night

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
South Albany
@
Dallas

7:30pm
Lebanon
@
North Salem

7pm
Silverton
@
Central

6pm
Corvallis
@
Woodburn

7pm
Crescent Valley
@
West Albany

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
Crook County
@
Hood River Valley

Hood River Valley HS
4:30pm
The Dalles / Dufur
@
Pendleton

4A-1 Cowapa League

4:15pm
Seaside
@
Banks

Sunset Park
7:15pm
Valley Catholic
@
Tillamook

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
Estacada
@
Molalla

6pm
Corbett
@
Gladstone

4A-3 Oregon West Conference

6pm
Sisters
@
Newport / Eddyville Charter

Broadcast Coverage
6pm
Stayton
@
Sweet Home

Non-League

6pm
Astoria
@
Oregon Episcopal

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

6:15pm
Catlin Gabel
@
Westside Christian

6pm
Riverdale
@
Portland Adventist Acad.

4:30pm
De La Salle North Catholic
@
Horizon Christian, Tualatin

Broadcast Coverage

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

6:15pm
East Linn Christian Acad.
@
Santiam Christian / Kings Valley Char.

4:30pm
Central Linn
@
Pleasant Hill

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4pm
South Umpqua
@
Umpqua Valley Christian

Fir Grove Fields
4pm
Brookings-Harbor
@
Gold Beach

6pm
Glide
@
Sutherlin

Broadcast Coverage
4pm
Pacific
@
Coquille / Myrtle Point

Non-League

5pm
Portland Christian
@
Columbia Adventist (WA)

4pm
Prescott (WA)
@
Umatilla

4:30pm
Lakeview / Paisley
@
Fall River (CA)