Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-234x60-E.jpg Ad
Wilson Sporting Goods Ad

2021 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

4:15pm
0
8
Benson
@
Lincoln

Buckman Field
7pm
1
0
McDaniel
@
Franklin

4pm
0
1
Ida B. Wells
@
Grant

Grant Bowl Turf
7pm
1
3
Roosevelt
@
Cleveland

6A-3 Pacific Conference

7pm
2
2
Newberg
@
McMinnville

7:15pm
5
0
Glencoe
@
Liberty

6A-4 Mt. Hood Conference

4pm
0
1
Gresham
@
Reynolds

7pm
0
1
Centennial
@
Clackamas

6pm
4
1
David Douglas
@
Barlow

7pm
2
0
Central Catholic
@
Sandy

6A-6 Mountain Valley Conference

4:30pm
1
1
McNary
@
Mountain View

5pm
0
7
West Salem
@
Summit

7pm
0
7
Sprague
@
McKay

4:30pm
3
2
South Salem
@
Bend

15th St. Field 225 SE 15th St, Bend, OR 97702

6A-7 Southwest Conference

6pm
5
1
Grants Pass
@
Sheldon

6pm
1
1
South Medford
@
Roseburg

4pm
0
2
North Medford
@
South Eugene

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
0
3
Hillsboro
@
Wilsonville

4:15pm
5
0
La Salle Prep
@
Scappoose

Chinook Field SW EM Watts Rd & HWY 30

5A-2 Midwestern League

6pm
0
1
Thurston / Mohawk
@
Churchill

6pm
7
0
Willamette
@
North Bend

6pm
1
0
F
North Eugene
@
Springfield

Forfeit
Hamlin Middle School) (Senior Night

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
8
0
South Albany
@
Dallas

7:30pm
0
5
Lebanon
@
North Salem

7pm
5
0
Silverton
@
Central

5pm
3
1
Corvallis
@
Woodburn

7pm
1
2
Crescent Valley
@
West Albany

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
0
8
Crook County
@
Hood River Valley

Hood River Valley HS
4:30pm
8
0
The Dalles / Dufur
@
Pendleton

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
0
2
Corbett
@
Gladstone

4pm
5
0
North Marion
@
Madras

4A-3 Oregon West Conference

6pm
2
1
Sisters
@
Newport / Eddyville Charter

6pm
8
0
Stayton
@
Sweet Home

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

6:15pm
7
0
Catlin Gabel
@
Westside Christian

6pm
4
0
Riverdale
@
Portland Adventist Acad.

4:30pm
5
1
De La Salle North Catholic
@
Horizon Christian, Tualatin

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

5pm
0
0
East Linn Christian Acad.
@
Santiam Christian / Kings Valley Char.

6pm
0
2
Central Linn
@
Pleasant Hill

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4pm
2
0
South Umpqua
@
Umpqua Valley Christian

Fir Grove Fields
6pm
1
5
Glide
@
Sutherlin

4pm
6
4
Coquille / Myrtle Point
@
Pacific

Non-League

5pm
C
X
L
Portland Christian
@
Columbia Adventist (WA)

4pm
11
0
Prescott (WA)
@
Umatilla

6:30pm
C
X
L
Milo Adventist Acad.
@
Rogue Valley Adventist Acad.

4:30pm
C
X
L
Lakeview / Paisley
@
Fall River (CA)