Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
HTT-PartnershipAdBanners_234x60_2021.jpg Ad
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
BBD-160x600.png Ad

2021 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Lincoln
@
Cleveland

7pm
Ida B. Wells
@
McDaniel

4:15pm
Roosevelt
@
Grant

Delta Park/Strasser Field
7pm
Benson
@
Franklin

Broadcast Coverage

6A-3 Pacific Conference

7pm
McMinnville
@
Century

7pm
Forest Grove
@
Glencoe

Hare Field - Turf
7pm
Newberg
@
Liberty

Broadcast Coverage

6A-4 Mt. Hood Conference

6pm
Reynolds
@
Barlow

6pm
Central Catholic
@
Centennial

7pm
Nelson
@
Clackamas

6A-6 Mountain Valley Conference

4:30pm
Mountain View
@
Bend

15th St. Field 225 SE 15th St, Bend, OR 97702
7pm
McKay
@
West Salem

7pm
Sprague
@
McNary

Broadcast Coverage
4pm
Summit
@
South Salem

Broadcast Coverage

6A-7 Southwest Conference

6pm
Roseburg
@
Sheldon

4pm
Grants Pass
@
North Medford

6pm
South Medford
@
South Eugene

5A-1 Northwest Oregon Conference

4pm
La Salle Prep
@
Parkrose

7pm
Wilsonville
@
Putnam

Broadcast Coverage
7pm
Scappoose
@
Hillsboro

5A-2 Midwestern League

4pm
North Bend
@
Thurston / Mohawk

Football Field
6pm
Churchill
@
Springfield

Hamlin Middle School
6pm
Willamette
@
North Eugene

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Dallas
@
Central

7:30pm
Silverton
@
North Salem

7pm
South Albany
@
Corvallis

Broadcast Coverage
6pm
Crescent Valley
@
Woodburn

7pm
Lebanon
@
West Albany

Broadcast Coverage

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
Molalla
@
Madras

4pm
Corbett
@
North Marion

6pm
Estacada
@
Gladstone

4A-3 Oregon West Conference

6pm
Stayton
@
Sisters

6pm
Philomath
@
Sweet Home

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
Westside Christian
@
Horizon Christian, Tualatin

Broadcast Coverage
6pm
Riverdale
@
Catlin Gabel

6pm
Oregon Episcopal
@
De La Salle North Catholic

Delta Park Field 7

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
Central Linn
@
La Pine

6:15pm
Crosshill Christian / Jefferson
@
Santiam Christian / Kings Valley Char.

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

5pm
Pacific
@
Brookings-Harbor

6pm
Umpqua Valley Christian
@
Sutherlin

Broadcast Coverage
4pm
Glide
@
Douglas

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

4:30pm
C
X
L
C.S. Lewis Academy
@
Horizon Christian, Hood River

Non-League

4pm
Columbia Adventist (WA)
@
Willamette Valley Christian

4pm
Faith Bible
@
East Linn Christian Acad.

4pm
Milo Adventist Acad.
@
South Umpqua