Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
HTT-PartnershipAdBanners_234x60_2021.jpg Ad
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page

2021 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Benson
@
Ida B. Wells

Broadcast Coverage

6A-6 Mountain Valley Conference

4pm
Bend
@
West Salem

7pm
McNary
@
McKay

4pm
Summit
@
Sprague

6A-7 Southwest Conference

5pm
Sheldon
@
South Eugene

6pm
Grants Pass
@
Roseburg

6pm
North Medford
@
South Medford

5A-2 Midwestern League

4pm
North Eugene
@
Thurston / Mohawk

Football Field
6:30pm
Ashland
@
Eagle Point

6pm
Willamette
@
Springfield

Hamlin Middle School

5A-3 Mid-Willamette Conference

4:30pm
Dallas
@
Lebanon

7pm
North Salem
@
Central

Broadcast Coverage
7pm
Corvallis
@
Crescent Valley

7pm
Woodburn
@
Silverton

7pm
West Albany
@
South Albany

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
Redmond / Culver
@
The Dalles / Dufur

4:30pm
Hood River Valley
@
Pendleton

Non-League

4:15pm
Scappoose
@
Banks

Sunset Park

4A-1 Cowapa League

5:30pm
Astoria
@
Valley Catholic

Broadcast Coverage
7:15pm
Tillamook
@
Seaside

Broadway Field - Seaside

4A-2 Tri-Valley Conference

4pm
Molalla
@
North Marion

6pm
Estacada
@
Corbett

6pm
Madras
@
Gladstone

4A-3 Oregon West Conference

6pm
Cascade
@
Sweet Home

6pm
Philomath
@
Newport / Eddyville Charter

Broadcast Coverage

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

4pm
Westside Christian
@
Oregon Episcopal

4pm
Portland Adventist Acad.
@
Catlin Gabel

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

6pm
Dayton
@
Blanchet Catholic

4:15pm
Taft
@
Delphian

4:15pm
Gervais
@
Western Christian / Amity

6pm
Salem Academy / Kennedy
@
Yamhill-Carlton

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
Crosshill Christian / Jefferson
@
Creswell

Creswell Middle School
6:15pm
Central Linn
@
Santiam Christian / Kings Valley Char.

Broadcast Coverage
4:30pm
Pleasant Hill
@
East Linn Christian Acad.

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4pm
South Umpqua
@
Sutherlin

Broadcast Coverage
4pm
Gold Beach
@
Pacific

4pm
Douglas
@
Umpqua Valley Christian

Fir Grove Fields

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

4:30pm
Livingstone Adventist Acad.
@
Open Door Christian Acad.

Non-League

5pm
C
X
L
Cascade Christian
@
Brookings-Harbor

3:30pm
Four Rivers
@
Lakeview / Paisley

4:30pm
Trout Lake
@
Irrigon