Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
ORANG_STA_234x60.jpg Ad
Season 2 Schedules by Sport
Football | Volleyball Soccer: Boys | Girls Cross Country: Boys | Girls
Season 2 Plan Books
Football | Volleyball | Soccer | Cross Country
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2020 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:30pm
Benson
@
Cleveland

7:30pm
Lincoln
@
Madison

Marshall Campus
7:30pm
Franklin
@
Wilson

7:30pm
Grant
@
Roosevelt

6A-3 Pacific Conference

7pm
C
X
L
McMinnville
@
Forest Grove

Broadcast Coverage
7pm
Glencoe
@
Century

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Reynolds
@
Sandy

Broadcast Coverage
7pm
Central Catholic
@
Clackamas

Broadcast Coverage
6pm
Centennial
@
Barlow

6pm
David Douglas
@
Gresham

6A-7 Southwest Conference

6pm
South Medford
@
Roseburg

Broadcast Coverage
Roseburg High School - Finlay Field

Non-League

6pm
Grants Pass
@
Eagle Point

3pm
La Pine
@
Mountain View

4pm
Ridgeview
@
Bend

15th St. Field 225 SE 15th St, Bend, OR 97702
7pm
North Medford
@
Ashland

5A-1 Northwest Oregon Conference

4:15pm
Hillsboro
@
Scappoose

Chinook Field SW EM Watts Rd & HWY 30
7pm
Parkrose
@
La Salle Prep

Broadcast Coverage
4pm
St. Helens
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

Milwaukie Lake Road Fields
7pm
Putnam
@
Wilsonville

5A-3 Mid-Willamette Conference

6pm
Silverton
@
Woodburn

7:15pm
South Albany
@
West Albany

Broadcast Coverage
7pm
Corvallis
@
Crescent Valley

5pm
Dallas
@
Lebanon

Non-League

6pm
C
X
L
Hood River Valley
@
Pendleton

6pm
Crook County
@
Redmond

Broadcast Coverage

4A-2 Tri-Valley Conference

4pm
Gladstone
@
North Marion

4A-3 Oregon West Conference

7pm
Cascade
@
Stayton

Broadcast Coverage
6pm
Sisters
@
Sweet Home

Broadcast Coverage

4A-4 Sky Em League

6:30pm
Cottage Grove
@
Marist Catholic

6:30pm
Junction City
@
Siuslaw

5:30pm
Marshfield
@
Elmira

4A-6 Greater Oregon League

3pm
La Grande
@
Ontario

Broadcast Coverage

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

6:30pm
South Umpqua
@
Sutherlin

Broadcast Coverage
4pm
Douglas
@
Umpqua Valley Christian

4pm
Glide
@
Coquille / Myrtle Point

Broadcast Coverage

3A/2A/1A-SD6 Special District 6

4pm (MT)
Four Rivers
@
Nyssa

Broadcast Coverage

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

6pm
Willamette Valley Christian
@
Grand View Christian Acad.

Broadcast Coverage
Portland Christian School

Non-League

4:30pm
Irrigon
@
Umatilla

Broadcast Coverage