OSAA Baseball
2024 Baseball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles
TBD
TBD
6A-2 Metro League
5pm
Beaverton
@
Jesuit
5pm
Aloha
@
Southridge
5pm
Sunset
@
Westview
6A-3 Pacific Conference
5pm
Forest Grove
@
Sherwood
5pm
Glencoe
@
McMinnville
Patton Middle School
5pm
Liberty
@
Century
6A-4 Mt. Hood Conference
5pm
Reynolds
@
Gresham
5pm
Central Catholic
@
Clackamas
6A-5 Three Rivers League
5pm
Tigard
@
Tualatin
5:30pm
Lakeridge
@
Lake Oswego
5pm
West Linn
@
Oregon City
6A-6 Central Valley Conference
5pm
South Salem
@
West Salem
5pm
McNary
@
Sprague
5A-1 Northwest Oregon Conference
5pm
Centennial
@
Putnam
5pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Hood River Valley
5pm
Canby
@
La Salle Prep
5pm
Hillsboro
@
Wilsonville
5A-2 Midwestern League
3pm
Ashland
@
Churchill
5pm
Ashland
@
Churchill
5A-3 Mid-Willamette Conference
5pm
Lebanon
@
Woodburn
5pm
West Albany
@
Crescent Valley
5pm
Central
@
Dallas
5pm
Corvallis
@
South Albany
5pm
McKay
@
Silverton
5A-4 Intermountain Conference
4:30pm
Bend
@
Mountain View
4:30pm
Caldera
@
Summit
4:30pm
Redmond
@
Ridgeview
4A-1 Cowapa League
5pm
Astoria
@
Scappoose
4pm
Seaside
@
St. Helens
Hillsboro Stadium, Hillsboro
4A-2 Tri-Valley Conference
5:30pm
Estacada
@
The Dalles
Quinton Street Ballpark The Dalles
4:30pm
Crook County
@
Molalla
4:30pm
Gladstone
@
Madras
4A-3 Oregon West Conference
4:30pm
North Marion / Gervais
@
Philomath / Alsea
4A-6 Greater Oregon League
2pm
La Grande
@
Pendleton / Nixyaawii
4pm
La Grande
@
Pendleton / Nixyaawii
2pm
Baker / Powder Valley
@
Ontario
5pm (MT)
Baker / Powder Valley
@
Ontario
3A-4 Mountain Valley Conference
2pm
Siuslaw / Mapleton
@
Pleasant Hill
4:30pm
Siuslaw / Mapleton
@
Pleasant Hill
3pm
Creswell
@
Elmira
5pm
Creswell
@
Elmira
3pm
Harrisburg
@
Sisters
5pm
Harrisburg
@
Sisters
3A-SD1 Special District 1
3:30pm
Corbett
@
Horizon Christian, Tualatin
3:30pm
Banks
@
Rainier
4:30pm
Catlin Gabel
@
Neah-Kah-Nie
3A-SD2 Special District 2
4:30pm
Dayton
@
Santiam Christian
Senior Recognition Night
5pm
Sheridan
@
Scio
4pm
Amity
@
Yamhill-Carlton
3A-SD3 Special District 3
1pm
Nyssa / Adrian
@
Joseph / Enterprise / Wallowa
3pm
Nyssa / Adrian
@
Joseph / Enterprise / Wallowa
2A/1A-SD1 Special District 1
3pm
Clatskanie
@
Knappa
5pm
Clatskanie
@
Knappa
2A/1A-SD2 Special District 2
4:30pm
Western Christian
@
Country Christian / North Clackamas Christian
4:30pm
Blanchet Catholic
@
Kennedy
4:30pm
Colton
@
Salem Academy
2A/1A-SD3 Special District 3
3pm
Central Linn
@
Culver
4:30pm
Central Linn
@
Culver
2pm
Crosshill Christian
@
East Linn Christian
4pm
Crosshill Christian
@
East Linn Christian
2pm
Monroe / Alsea
@
Regis
4pm
Monroe / Alsea
@
Regis
2A/1A-SD4 Special District 4
4:30pm
Waldport
@
Toledo
2A/1A-SD5 Special District 5
4:30pm
Umpqua Valley Christian
@
North Douglas / Elkton
4:30pm
Camas Valley
@
Oakridge
2A/1A-SD6 Special District 6
2pm
Bonanza
@
Illinois Valley
4pm
Bonanza
@
Illinois Valley
2A/1A-SD7 Special District 7
TBD
Sherman / Condon / Arlington / Wheeler
@
TBD
TBD
TBD
@
Grant Union / Prairie City / Monument