Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_Season2_234x60_ad.jpg Ad
Season 3 Schedules by Sport
Softball | Baseball Golf: Boys | Girls Tennis: Boys | Girls Track: Boys | Girls
Season 3 Plan Books
Baseball | Softball | Golf | Tennis | Track
Open Dates
Open Dates Page

2021 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

4:30pm
Lincoln
@
Grant

4pm
Wilson
@
Benson

4:30pm
Roosevelt
@
Cleveland

Skavone Stadium, Sellwood-Moreland Park
4:30pm
Madison
@
Franklin

6A-2 Metro League

5pm
Beaverton
@
Westview

5pm
Sunset
@
Mountainside

5pm
Southridge
@
Aloha

5A-2 Midwestern League

5pm
South Eugene
@
Thurston

6A-3 Pacific Conference

5pm
Century
@
Sherwood

5pm
Newberg
@
Forest Grove

5pm
Liberty
@
Glencoe

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
Centennial
@
Sandy

5pm
Central Catholic
@
Gresham

5pm
Barlow
@
Reynolds

Reynolds Middle School - North Field
5pm
Clackamas
@
David Douglas

6A-5 Three Rivers League

5pm
Lakeridge
@
Oregon City

5pm
Tigard
@
Tualatin

5:30pm
Canby
@
Lake Oswego

6A-6 Mountain Valley Conference

5pm
South Albany
@
West Salem

5pm
Sprague
@
South Salem

Gilmore Field 12th/Hoyt

Non-League

4:30pm
La Pine
@
Mountain View

5pm
Jesuit
@
West Linn

5pm
Crescent Valley
@
McNary

5pm
Willamette
@
Sheldon

5pm
Corvallis
@
North Salem / McKay

5A-2 Midwestern League

5pm
Churchill
@
North Eugene

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
Central / Kings Valley Char.
@
Silverton

5pm
West Albany
@
Dallas

Non-League

4pm
North Bend
@
Springfield

6pm
North Bend
@
Springfield

5pm
North Bend [JV]
@
North Douglas / Yoncalla

4A-1 Cowapa League

5pm
Tillamook
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
5pm
Astoria
@
Valley Catholic

4A-4 Sky Em League

3pm
Siuslaw
@
Marshfield

5pm
Siuslaw
@
Marshfield

Non-League

5pm
Stayton
@
Banks

3A-SD1 Special District 1

3pm
Dayton
@
Amity

4:30pm
Dayton
@
Amity

3pm
Blanchet Catholic
@
Yamhill-Carlton

4:30pm
Blanchet Catholic
@
Yamhill-Carlton

3pm
Scio
@
Horizon Christian, Tualatin

4:30pm
Scio
@
Horizon Christian, Tualatin

3A-SD2 Special District 2

3pm
Taft
@
Warrenton

4:30pm
Taft
@
Warrenton

3pm
Rainier
@
Clatskanie

4:30pm
Rainier
@
Clatskanie

3A-SD3 Special District 3

2pm
Harrisburg
@
Pleasant Hill

4pm
Harrisburg
@
Pleasant Hill

2pm
Santiam Christian
@
Creswell

4:30pm
Santiam Christian
@
Creswell

3A-SD4 Special District 4

3pm
Cascade Christian
@
Douglas

5pm
Cascade Christian
@
Douglas

3pm
Brookings-Harbor
@
St. Mary's, Medford

5pm
Brookings-Harbor
@
St. Mary's, Medford

3pm
South Umpqua
@
Sutherlin

5pm
South Umpqua
@
Sutherlin

3A-SD5 Special District 5

1pm (MT)
Vale
@
Nyssa

3pm (MT)
Vale
@
Nyssa

2A/1A-SD1 Special District 1

3pm
Portland Christian
@
Neah-Kah-Nie

4:30pm
Knappa
@
Nestucca

3pm
Gaston
@
Vernonia

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
Kennedy
@
Western Christian

4:30pm
Santiam
@
Sheridan

4:30pm
Colton
@
Salem Academy

2A/1A-SD3 Special District 3

4pm
Oakridge
@
East Linn Christian Acad.

4:30pm
Regis
@
Jefferson

4:30pm
Lowell
@
Central Linn

2A/1A-SD4 Special District 4

2pm
Oakland
@
Glendale

4:30pm
Oakland
@
Glendale

4:30pm
Elkton
@
Riddle

2pm
Elkton
@
Riddle

2A/1A-SD7 Special District 7

Noon
Dufur / South Wasco County
@
Grant Union / Prairie City

2pm
Dufur / South Wasco County
@
Grant Union / Prairie City

Non-League

5pm
Portland Christian
@
Neah-Kah-Nie

Noon
Monroe
@
Umpqua Valley Christian

4:30pm
Culver
@
St. Paul

5pm
Gaston
@
Vernonia