Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_Season3_234x60_WebAd.jpg Ad
The OSAA office is currently closed. An electrical fire on 4/23 caused significant damage to the OSAA office; thankfully there were no injuries. Staff are working remotely,
and the best way to reach staff is via email. We anticipate delays on orders through the OSAA Corner Store (rules books, BIA supplies) and officials packets will also be delayed.
Season 4 Schedules by Sport
Basketball:Girls | Boys Swimming: Girls | Boys | Wrestling
Season 4 Plan Books
Basketball | Swimming | Wrestling
Open Dates
Open Dates Page
Toyota-AOTW160x600.jpg Ad

2021 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

4:30pm
6
7
Lincoln
@
Wilson

4:30pm
13
5
Grant
@
Cleveland

Powell Park
4:30pm
5
15
Madison
@
Roosevelt

4pm
7
0
F
Franklin
@
Benson

Forfeit

6A-2 Metro League

5pm
12
6
Mountainside
@
Southridge

6 innings
5pm
0
6
Sunset
@
Westview

5pm
0
1
Aloha
@
Jesuit

6A-3 Pacific Conference

5pm
14
1
Sherwood
@
Newberg

5 inn.
5pm
11
4
McMinnville
@
Forest Grove

5pm
7
3
Liberty
@
Century

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
12
1
Central Catholic
@
Sandy

5pm
0
10
David Douglas
@
Reynolds

Reynolds Middle School - North Field
5pm
6
1
Clackamas
@
Barlow

6A-5 Three Rivers League

5pm
2
3
West Linn
@
Oregon City

5pm
1
2
Lake Oswego
@
Lakeridge

5pm
1
3
Canby
@
Tualatin

Non-League

5pm
3
8
Silverton
@
West Salem

5pm
3
13
Dallas
@
South Salem

Gilmore Field 12th/Hoyt 5 inn.
5pm
1
2
Central / Kings Valley Char.
@
Sprague

5pm
1
3
Beaverton
@
Tigard

5pm
9
5
Thurston
@
Sheldon

5A-2 Midwestern League

3pm
6
2
Eagle Point
@
Crater

Double Header
5pm
1
11
Eagle Point
@
Crater

Double Header 6

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
3
8
Corvallis
@
Lebanon

5pm
3
7
South Albany
@
Crescent Valley

Non-League

5pm
2
5
North Salem / McKay
@
West Albany

4:30pm
7
5
Pendleton
@
La Grande

4:30pm
5
12
Cascade
@
La Salle Prep

4A-1 Cowapa League

5pm
13
2
Seaside
@
Astoria

CMH Field Astoria 6 innings

4A-4 Sky Em League

3pm
3
13
Siuslaw
@
Marist Catholic

5 inn.
5pm
10
11
Siuslaw
@
Marist Catholic

5pm
19
3
Junction City
@
Elmira / Triangle Lake

3pm
8
3
Junction City
@
Elmira / Triangle Lake

3pm
2
19
Cottage Grove
@
Marshfield

5 inn
5pm
4
5
Cottage Grove
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference

7pm
17
6
Henley
@
Klamath Union

Kiger Stadium 6 innings
5pm
16
3
Henley
@
Klamath Union

Kiger Stadium

Non-League

5pm
13
1
Rainier
@
Valley Catholic

3A-SD1 Special District 1

3pm
18
8
Dayton
@
Blanchet Catholic

4:30pm
6
7
Dayton
@
Blanchet Catholic

3pm
6
3
Scio
@
Yamhill-Carlton

4:30pm
0
10
Scio
@
Yamhill-Carlton

5 innings
3pm
3
7
Amity
@
Horizon Christian, Tualatin

4:30pm
7
9
Amity
@
Horizon Christian, Tualatin

3A-SD2 Special District 2

3pm
18
0
Warrenton
@
Clatskanie

5 inning
4:30pm
12
1
Warrenton
@
Clatskanie

5 inning

3A-SD3 Special District 3

2pm
C
X
L
Harrisburg
@
La Pine

4pm
C
X
L
Harrisburg
@
La Pine

3A-SD4 Special District 4

3pm
16
4
Brookings-Harbor
@
Cascade Christian

US Cellular Field # 9 5inn
5pm
18
1
Brookings-Harbor
@
Cascade Christian

US Cellular Field # 9 5 inn
3pm
3
4
St. Mary's, Medford
@
Sutherlin

5pm
12
1
St. Mary's, Medford
@
Sutherlin

3pm
5
9
Douglas
@
South Umpqua

5pm
13
2
Douglas
@
South Umpqua

5 inn.

3A-SD5 Special District 5

11am (MT)
14
7
Burns
@
Nyssa

1pm (MT)
7
4
Burns
@
Nyssa

Non-League

4pm
17
10
Dufur / South Wasco County
@
Riverside

2pm
20
1
Dufur / South Wasco County
@
Riverside

5 inn
2pm
0
9
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin
@
Heppner / Ione

7 inn
3:30pm
7
0
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin
@
Heppner / Ione

7 inn
3pm
2
8
Westside Christian
@
Catlin Gabel

5pm
0
12
Westside Christian
@
Catlin Gabel

3pm
12
0
Umatilla
@
Lyle / Wishram / Klickitat / Trout Lake

6 innings
5pm
14
2
Umatilla
@
Lyle / Wishram / Klickitat / Trout Lake

2A/1A-SD1 Special District 1

3pm
1
14
Vernonia
@
Portland Christian

3pm
2
8
Neah-Kah-Nie
@
Knappa

3pm
11
4
Gaston
@
Nestucca

2A/1A-SD2 Special District 2

4pm
5
15
Salem Academy
@
Culver

6 Innings

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
16
14
Lowell
@
East Linn Christian Acad.

1pm
3
13
Regis
@
Monroe

4:30pm
11
2
Central Linn
@
Jefferson

2A/1A-SD4 Special District 4

6:30pm
0
10
Riddle
@
Umpqua Valley Christian

6 innings
8:30pm
0
20
Riddle
@
Umpqua Valley Christian

4 innings
2pm
1
2
Glendale
@
Glide

9 inn.
Noon
2
6
Glendale
@
Glide

2A/1A-SD7 Special District 7

2pm
2
11
Stanfield / Echo
@
Pilot Rock / Nixyaawii / Ukiah

7

Non-League

5pm
10
15
Vernonia
@
Portland Christian

5pm
7
12
Neah-Kah-Nie
@
Knappa

5 inn
3:30pm
8
12
Stanfield / Echo
@
Pilot Rock / Nixyaawii / Ukiah

7
5pm
4
0
Gaston
@
Nestucca

5
4:30pm
14
2
Kennedy
@
St. Paul