Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Season 3 Schedules by Sport
Softball | Baseball Golf: Boys | Girls Tennis: Boys | Girls Track: Boys | Girls
Season 3 Plan Books
Baseball | Softball | Golf | Tennis | Track
Open Dates
Open Dates Page
NSP Ad

2021 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
6
11
David Douglas
@
Centennial

5:30pm
2
1
Barlow
@
Clackamas

9 innings

6A-7 Southwest Conference

5pm
7
2
South Medford
@
North Medford

Non-League

5pm
3
7
Crater
@
Roseburg

Legion Field
3pm
2
14
Crater
@
Roseburg

Legion Field - Stewart Park 5 inn
5pm
6
8
Central Catholic
@
South Salem

Gilmore Field 12th/Hoyt
4:30pm
11
1
Bend
@
Crook County

4:30pm
1
8
Ridgeview
@
Summit

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
1
7
Scappoose
@
La Salle Prep

5pm
3
4
St. Helens
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

Milwaukie HS-Lake Rd. Fields 9 inn
5pm
24
0
Hillsboro
@
Parkrose

5 inn.
5pm
16
4
Putnam
@
Wilsonville

6 innings

5A-2 Midwestern League

5pm
12
5
Ashland
@
Eagle Point

Single 7

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
1
11
Dallas
@
Corvallis

5 innings

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
C
X
L
The Dalles
@
Redmond

4:30pm
3
10
Hood River Valley
@
Pendleton

4A-1 Cowapa League

5pm
12
15
Astoria
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
5pm
5
19
Tillamook
@
Banks

4A-4 Sky Em League

5pm
11
9
Siuslaw
@
Cottage Grove

5pm
10
11
Junction City
@
Marist Catholic

Non-League

5pm
12
5
Burns
@
Baker / Powder Valley [JV]

5pm (MT)
5
7
Nyssa
@
Ontario

5pm (MT)
12
5
La Grande [JV]
@
Vale

4pm
16
17
Weston-McEwen
@
McLoughlin

8
6pm
C
X
L
Weston-McEwen
@
McLoughlin

3A-SD1 Special District 1

4:30pm
4
14
Dayton
@
Yamhill-Carlton

4:30pm
13
1
Scio
@
Amity

5 inn.

3A-SD3 Special District 3

4:30pm
2
6
Pleasant Hill
@
La Pine

4:30pm
0
12
Harrisburg
@
Santiam Christian

5 inn

Non-League

4:30pm
12
0
Catlin Gabel
@
Horizon Christian, Tualatin

4pm
12
6
Stanfield / Echo
@
Umatilla

4pm
12
13
Ilwaco (WA)
@
Rainier

2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
20
0
Portland Christian
@
Nestucca

4:30pm
10
9
Knappa
@
Gaston

4:30pm
5
15
Vernonia
@
Neah-Kah-Nie

6 innings

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
4
14
East Linn Christian Acad.
@
Jefferson

5 inn.
4:30pm
C
X
L
Oakridge
@
Regis

4:30pm
0
19
Lowell
@
Monroe

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
13
9
Oakland
@
Riddle

8 Innings
4:30pm
0
17
Elkton
@
Glendale

2A/1A-SD6 Special District 6

4pm
12
10
Illinois Valley
@
North Lake

6 innings
4:30pm
3
13
Prospect Charter / Butte Falls
@
Lost River

4:30pm
0
10
Rogue River
@
Lakeview

2A/1A-SD7 Special District 7

4:30pm
2
29
Lyle / Wishram / Klickitat / Trout Lake
@
Sherman / Arlington / Condon

2pm
0
16
Lyle / Wishram / Klickitat / Trout Lake
@
Sherman / Arlington / Condon