Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
234Broadcast.jpg Ad
The OSAA office is currently closed. An electrical fire on 4/23 caused significant damage to the OSAA office; thankfully there were no injuries. Staff are working remotely,
and the best way to reach staff is via email. We anticipate delays on orders through the OSAA Corner Store (rules books, BIA supplies) and officials packets will also be delayed.
Season 4 Schedules by Sport
Basketball:Girls | Boys Swimming: Girls | Boys | Wrestling
Season 4 Plan Books
Basketball | Swimming | Wrestling
Open Dates
Open Dates Page

2021 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

4:30pm
2
3
Madison
@
Lincoln

Gabriel Park
4:30pm
1
11
Franklin
@
Wilson

6 innings
4pm
11
1
Cleveland
@
Benson

6A-2 Metro League

5pm
C
X
L
Westview
@
Southridge

5pm
2
3
Beaverton
@
Sunset

10 inn
5pm
8
0
Mountainside
@
Jesuit

6A-3 Pacific Conference

4:30pm
11
8
Sherwood
@
McMinnville

8 innings
5pm
15
3
Glencoe
@
Forest Grove

5pm
5
8
Liberty
@
Newberg

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
6
5
Centennial
@
Reynolds

Reynolds Middle School - North Field 8 Innings
5pm
C
X
L
Clackamas
@
Sandy

6A-5 Three Rivers League

5pm
C
X
L
Canby
@
Oregon City

5pm
7
8
West Linn
@
Tualatin

5:30pm
5
3
Tigard
@
Lake Oswego

6A-6 Mountain Valley Conference

4:30pm
2
8
Mountain View
@
Bend

Non-League

5pm
6
3
Grant
@
La Salle Prep

11 Innings
5pm
0
10
Aloha
@
Lakeridge

5pm
3
0
South Eugene
@
Willamette

4:30pm
20
1
Sheldon [JV]
@
Harrisburg

Senior Recognition Day 5 inn
5pm
3
4
South Albany
@
North Salem / McKay

8 inn
5pm
1
6
Canby
@
Westview

5A-1 Northwest Oregon Conference

4:30pm
1
11
Scappoose
@
Putnam

5 inn

5A-2 Midwestern League

5pm
5
15
Churchill
@
Thurston

5 innings

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
17
11
Corvallis
@
Dallas

5A-4 Intermountain Conference

3pm
12
4
Redmond
@
Ridgeview

5pm
12
9
Redmond
@
Ridgeview

3pm
1
9
The Dalles
@
Hood River Valley

Non-League

5pm
1
11
Springfield
@
North Eugene

5pm
1
11
The Dalles
@
Hood River Valley

5inn

4A-4 Sky Em League

3pm
4
18
Siuslaw
@
Junction City

5pm
2
12
Siuslaw
@
Junction City

3pm
6
3
Marist Catholic
@
Marshfield

5pm
11
8
Marist Catholic
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference

5pm
15
5
Henley
@
Mazama

5 innings
3pm
6
9
Henley
@
Mazama

3pm
0
11
Phoenix
@
Hidden Valley

5pm
0
10
Phoenix
@
Hidden Valley

Non-League

1pm
C
X
L
Astoria
@
Newport

Frank Wade Park, Newport, OR
2:30pm
C
X
L
Klamath Union [JV]
@
Lost River

Broadcast Coverage
4:30pm
C
X
L
Klamath Union [JV]
@
Lost River

3pm
C
X
L
Astoria
@
Newport

Frank Wade Park, Newport, OR

3A-SD1 Special District 1

3pm
7
9
Horizon Christian, Tualatin
@
Dayton

4:30pm
11
14
Horizon Christian, Tualatin
@
Dayton

Senior Night 5 Innings
3pm
31
1
Yamhill-Carlton
@
Amity

5 inning
4:30pm
14
1
Yamhill-Carlton
@
Amity

5 innings
3pm
20
9
Scio
@
Blanchet Catholic

4:30pm
15
8
Scio
@
Blanchet Catholic

3A-SD2 Special District 2

3pm
1
11
Warrenton
@
Rainier

5 inn
4:30pm
7
3
Warrenton
@
Rainier

3pm
14
3
Clatskanie
@
Willamina / Falls City

4:30pm
20
3
Clatskanie
@
Willamina / Falls City

3A-SD3 Special District 3

2pm
2
15
Creswell
@
La Pine

5 innings
4pm
0
16
Creswell
@
La Pine

5 innings
2pm
0
8
Pleasant Hill
@
Santiam Christian

4pm
1
13
Pleasant Hill
@
Santiam Christian

5 innings

3A-SD4 Special District 4

3pm
10
11
Cascade Christian
@
South Umpqua

5pm
9
13
Cascade Christian
@
South Umpqua

3pm
2
3
Douglas
@
St. Mary's, Medford

5pm
17
9
Douglas
@
St. Mary's, Medford

6 1/2 innings due to lightning
3pm
C
X
L
Brookings-Harbor
@
Sutherlin

5pm
C
X
L
Brookings-Harbor
@
Sutherlin

Non-League

2pm
0
12
Riverside
@
Sherman / Arlington / Condon

4:30pm
2
17
Riverside
@
Sherman / Arlington / Condon

1pm
4
11
Stanfield / Echo
@
Umatilla

4:30pm
16
6
Taft
@
Westside Christian

Horizon Christian, Tualatin
3pm
3
10
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin [JV]
@
Pilot Rock / Nixyaawii / Ukiah

4:30pm
4
17
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin [JV]
@
Pilot Rock / Nixyaawii / Ukiah

3pm
0
10
Lyle / Wishram / Klickitat / Trout Lake
@
Irrigon

2A/1A-SD1 Special District 1

3pm
6
3
Portland Christian
@
Gaston

3pm
8
5
Knappa
@
Vernonia

3pm
1
9
Nestucca
@
Neah-Kah-Nie

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
0
9
Santiam
@
Salem Academy

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
C
X
L
Oakridge
@
Lowell

4:30pm
2
6
East Linn Christian Acad.
@
Central Linn

4:30pm
4
14
Jefferson
@
Regis

6 innings

2A/1A-SD6 Special District 6

2:30pm
3
4
Bonanza
@
Lost River

2A/1A-SD7 Special District 7

2pm
2
0
Dufur / South Wasco County
@
Heppner / Ione

8 innings

Non-League

5pm
22
2
Portland Christian
@
Gaston

5pm
13
1
Knappa
@
Vernonia

5 inn
4pm
13
3
Dufur / South Wasco County
@
Heppner / Ione

6 inn.
5pm
8
18
Nestucca
@
Neah-Kah-Nie

6
4:30pm
1
12
Colton
@
St. Paul

5 inn
5pm
4
6
Glide [JV]
@
North Douglas / Yoncalla

4:30pm
C
X
L
Gervais
@
Sheridan