Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
USArmy_186466-160x600.gif Ad

2020 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

6:30pm
C
X
L
Benson
@
Wilson

6:30pm
C
X
L
Grant
@
Madison

6:30pm
C
X
L
Franklin
@
Cleveland

6A-2 Metro League

6:45pm
C
X
L
Sunset
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

6:45pm
C
X
L
Liberty
@
Forest Grove

6:45pm
C
X
L
Glencoe
@
Newberg

6A-4 Mt. Hood Conference

6:15pm
C
X
L
Gresham
@
Reynolds

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
C
X
L
West Linn
@
Tigard

6:30pm
C
X
L
Lakeridge
@
Oregon City

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
C
X
L
McNary
@
South Salem

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
C
X
L
Roseburg
@
Grants Pass

7pm
C
X
L
Sheldon
@
South Eugene

5A-2 Midwestern League

6:45pm
C
X
L
Ashland
@
Springfield

5A-3 Mid-Willamette Conference

6pm
C
X
L
Dallas
@
North Salem

6pm
C
X
L
Central
@
Silverton

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
C
X
L
Redmond
@
Crook County

6:30pm
C
X
L
Ridgeview
@
Pendleton

6:30pm
C
X
L
Hood River Valley
@
The Dalles

4A-1 Cowapa League

6:30pm
C
X
L
Seaside
@
Banks

6:30pm
C
X
L
Valley Catholic
@
Tillamook

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
C
X
L
North Marion
@
Molalla

6pm
C
X
L
Gladstone
@
Madras

4A-3 Oregon West Conference

6pm
C
X
L
Newport
@
Stayton

6pm
C
X
L
Cascade
@
Philomath

4A-4 Sky Em League

6:45pm
C
X
L
Siuslaw
@
Cottage Grove

6:45pm
C
X
L
Elmira
@
Marist Catholic

6:30pm
C
X
L
Marshfield
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
C
X
L
Henley
@
Mazama

6:30pm
C
X
L
Klamath Union
@
Phoenix

6:30pm
C
X
L
Hidden Valley
@
North Valley

3A-2 PacWest Conference

6:30pm
C
X
L
Amity
@
Dayton

6pm
C
X
L
Yamhill-Carlton
@
Scio

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
C
X
L
Santiam Christian
@
La Pine

3A-5 Far West League

6pm
C
X
L
Sutherlin
@
Brookings-Harbor

2A-1 Northwest League

6:30pm
C
X
L
Nestucca
@
Mannahouse Christian Acad.

7pm
C
X
L
Knappa
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran

2A-2 Tri-River Conference

6pm
C
X
L
Culver
@
Sheridan

6pm
C
X
L
Kennedy
@
Chemawa

6pm
C
X
L
Santiam
@
Delphian

2A-3 Central Valley Conference

6pm
C
X
L
Oakland
@
Lowell

6pm
C
X
L
Jefferson
@
Oakridge

6pm
C
X
L
Monroe
@
Central Linn

2A-4 Sunset Conference

6:30pm
C
X
L
Reedsport
@
Toledo

6:15pm
C
X
L
Waldport
@
Coquille

6:30pm
C
X
L
Bandon
@
Myrtle Point

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
C
X
L
Lost River
@
Lakeview

2A-6 Blue Mountain Conference

4pm
C
X
L
Stanfield
@
Heppner

OTHER

6pm
Union
@
Elgin

5pm
Joseph
@
Enterprise

1A-2 Casco League

6pm
C
X
L
Crosshill Christian
@
Livingstone Adventist Acad.

6pm
C
X
L
Willamette Valley Christian
@
Perrydale

1A-3 Mountain West League

6pm
C
X
L
Mapleton
@
Alsea

7pm
C
X
L
Crow
@
Siletz Valley

1A-4 Skyline League

7pm
C
X
L
Elkton
@
North Douglas

1A-5 Mountain Valley League

5pm
C
X
L
Gilchrist
@
Chiloquin

5:30pm
C
X
L
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Butte Falls

1A-6 Big Sky League

5pm
C
X
L
Trout Lake
@
Dufur

7pm
C
X
L
Klickitat
@
Bickleton

OTHER

5pm
Powder Valley
@
Imbler