Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
17226_OSFM_YFPI-OSAA WebAds_2018-FINAL19_234x60.jpg Ad
ePledgeDrive_WebAd-728x90.jpg Ad
19ONP460_Prize_Ad-160x600_F.jpg Ad

2019 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

Playoff Second Round

6:30pm
1
3
#16 South Eugene
@
#1 Jesuit

23-25, 25-9, 25-12, 25-11
5pm
2
3
#9 Oregon City
@
#8 Summit

14-25, 25-17, 25-19, 23-25, 16-14
6pm
0
3
#12 Wilson
@
#5 West Linn

25-12, 25-14, 25-19
4pm
0
3
#13 Bend
@
#4 Sheldon

25-14, 25-23, 25-18
5pm
0
3
#15 McMinnville
@
#2 Central Catholic

25-16, 25-17, 25-16
4pm
1
3
#10 North Medford
@
#7 Sunset

25-21, 16-25, 25-11, 25-18
6pm
3
2
#11 Canby
@
#6 Sprague

19-25, 27-25, 25-23, 20-25, 15-10
7pm
0
3
#19 Sherwood
@
#3 Mountainside

25-13, 25-15, 25-14

Playoff First Round

1pm
0
3
#16 Parkrose
@
#1 Ridgeview

25-13, 25-11, 25-6
3pm
3
1
#9 La Salle Prep
@
#8 Crater

25-19, 14-25, 25-18, 25-22
4:30pm
1
3
#12 Ashland
@
#5 Crook County

25-10, 25-13, 13-25, 25-16
Noon
0
3
#13 St. Helens
@
#4 Corvallis

25-14, 25-15, 25-13
2pm
0
3
#14 North Bend
@
#3 West Albany

25-7, 25-14, 25-12
Noon
0
3
#11 Pendleton
@
#6 North Eugene

25-20, 25-10, 25-16
6pm
3
2
#10 Thurston
@
#7 South Albany

20-25, 25-19, 25-13, 23-25, 18-16
5pm
0
3
#15 Crescent Valley
@
#2 Wilsonville

25-12, 25-18, 25-20

Playoff First Round

2pm
0
3
#16 North Valley
@
#1 Valley Catholic

25-11, 25-11, 25-17
4pm
3
0
#9 Banks
@
#8 La Grande

25-22, 25-13, 26-24
5pm
3
2
#12 North Marion
@
#5 Astoria

10-25, 25-15, 14-25, 25-18, 16-14
4:30pm
1
3
#13 Baker
@
#4 Junction City

25-14, 25-16, 16-25, 25-13
4pm
0
3
#14 Marshfield
@
#3 Sweet Home

25-16, 25-13, 25-18
3pm
0
3
#11 Tillamook
@
#6 Hidden Valley

25-23, 25-16, 25-18
5pm
3
0
#10 Philomath
@
#7 Corbett

25-19, 25-17, 25-16
3pm
0
3
#15 Cottage Grove
@
#2 Sisters

25-16, 25-22, 25-20

Playoff First Round

5pm
0
3
#16 Warrenton
@
#1 Santiam Christian

25-9, 25-11, 25-11
6pm
2
3
#9 Harrisburg
@
#8 Sutherlin

25-16, 25-14, 16-25, 19-25, 15-10
3pm
0
3
#12 Oregon Episcopal
@
#5 South Umpqua

25-17, 25-20, 25-17
1pm
3
1
#13 Vale
@
#4 Catlin Gabel

25-21, 18-25, 25-20, 25-22
3pm
0
3
#15 Willamina
@
#2 Salem Academy

25-11, 25-9, 25-13
1pm
2
3
#10 Cascade Christian
@
#7 Horizon Christian, Tualatin

25-23, 25-22, 24-26, 21-25, 19-17
1pm
0
3
#11 Amity
@
#6 Burns

25-18, 25-22, 25-21
2pm
0
3
#14 Scio
@
#3 Creswell

25-13, 25-17, 25-16

Playoff First Round

1pm
0
3
#16 Glide
@
#1 Kennedy

25-8, 25-5, 25-10
2pm
0
3
#9 Delphian
@
#8 Bonanza

25-8, 25-11, 25-20
1pm
3
1
#12 Grant Union
@
#5 Monroe

14-25, 25-18, 25-23, 25-21
4pm
0
3
#13 Lowell
@
#4 Portland Christian

25-14, 25-15, 25-10
10:30am
0
3
#15 Toledo
@
#2 Central Linn

25-11, 25-13, 25-15
3pm
3
0
#10 Weston-McEwen
@
#7 Coquille

25-9, 25-21, 25-18
3pm
0
3
#11 Stanfield
@
#6 Vernonia

25-21, 25-14, 25-20
2pm
0
3
#14 Gaston
@
#3 Union

25-14, 25-18, 25-12

Playoff Second Round

4:30pm
0
3
#16 Jordan Valley
@
#1 Powder Valley

25-13, 25-10, 25-18
5pm
3
0
#9 Damascus Christian
@
#8 Echo

25-21, 25-22, 25-20
7:30pm
2
3
#12 North Douglas
@
#5 Rogue Valley Adventist Acad.

22-25, 25-20, 25-19, 19-25, 18-16
4pm
2
3
#13 Central Christian
@
#4 Country Christian

23-25, 25-20, 25-15, 17-25, 15-13
2pm
0
3
#14 Wallowa
@
#3 St. Paul

25-12, 25-16, 25-9
5pm
3
2
#11 Crosshill Christian
@
#6 Crane

22-25, 25-23, 13-25, 25-16, 15-12
5pm
3
0
#10 Perrydale
@
#7 Mohawk

25-23, 25-14, 25-19
4pm
0
3
#15 Joseph
@
#2 Days Creek

25-17, 25-16, 25-20