Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Wendys AOTW 234x60 Ad
ve-banner-ads728x90.png Ad
Les Schwab Tire Centers Ad

2019 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

There are no 6A contests scheduled for Saturday, Oct 26, 2019.



Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.

5A-2 Midwestern League

3:15pm
3
1
Willamette
@
Eagle Point

19-25, 25-20, 25-19, 25-23
2:15pm
1
3
Ashland
@
Thurston

25-14, 25-18, 18-25, 25-11

There are no 4A contests scheduled for Saturday, Oct 26, 2019.



Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.

3A-1 Lewis & Clark League

6:30pm
3
0
Horizon Christian, Tualatin
@
Catlin Gabel

N
25-14, 25-22, 25-17

3A-2 PacWest Conference

2pm
3
1
Scio
@
Yamhill-Carlton

25-19, 23-25, 25-14, 25-23

3A-3 Coastal Range League

1pm
1
3
Rainier
@
Taft

25-23, 22-25, 25-23, 26-24
3pm
0
3
Taft
@
Willamina

25-17, 25-22, 25-13

EOL District Tournament

1pm (MT)
0
3
Irrigon
@
Burns

EOL District Tournament
N
25-21, 25-20, 25-15
3pm (MT)
3
1
Burns
@
Vale

EOL District Tournament
25-22, 15-25, 25-15, 25-15

Far West League Tournament

5pm
2
3
Cascade Christian
@
South Umpqua

Far West League Tournament
N
25-11, 23-25, 25-21, 11-25, 19-17
7pm
0
3
South Umpqua
@
Sutherlin

Far West League Tournament
25-22, 25-11, 26-24

2A-1 Northwest League

1pm
0
3
Nestucca
@
Gaston

N

2A-2 Tri-River Conference

Noon
3
1
Colton
@
Culver

14-25, 25-22, 25-21, 26-24

2A-5 Southern Cascade League

1pm
0
3
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
Bonanza

25-7, 25-16, 25-13
2pm
2
3
Lost River
@
Glide

Blue Mountain Conference Tournament


TBD
0
3
Stanfield
@
Union

Blue Mountain Conference Tournament
25-14, 25-7, 25-21
1:30pm
3
1
Weston-McEwen
@
Heppner

Blue Mountain Conference Tournament
N
25-18, 25-23, 19-25, 25-19
Noon
1
3
Grant Union
@
Stanfield

Blue Mountain Conference Tournament
N
18-25, 25-17, 26-24, 25-21
4pm
2
3
Weston-McEwen
@
Grant Union

Blue Mountain Conference Tournament
N
25-19, 16-25, 23-25, 25-23, 15-13

Northwest League Tournament

4:30pm
3
1
Portland Christian
@
Vernonia

Northwest League Tournament
20-25, 32-30, 25-19, 25-18

Big Sky District Tournament

11:30am
3
0
South Wasco County
@
Dufur

Big Sky District Tournament
N
25-14, 25-14, 25-9
4pm
0
3
South Wasco County
@
Echo

Big Sky District Tournament
25-19, 25-17, 25-22
10am
0
3
Ione / Arlington
@
Echo

Big Sky District Tournament
25-22, 25-20, 25-16
2pm
0
3
Ione / Arlington
@
Dufur

Big Sky District Tournament
N

CASCO League Tournament

Noon
3
0
Jewell
@
Willamette Valley Christian

CASCO League Tournament
N
10am
1
3
Crosshill Christian
@
Perrydale

CASCO League Tournament
N
25-17, 19-25, 25-21, 25-14
2pm
1
3
Jewell
@
Crosshill Christian

CASCO League Tournament
N
17-25, 25-22, 25-18, 25-19
4pm
0
3
Perrydale
@
St. Paul

CASCO League Tournament
N
25-14, 25-21, 25-20

High Desert League Tournament

Noon
0
3
Prairie City
@
Crane

High Desert League Tournament
N
25-15, 25-21, 28-26
9am
1
3
Dayville / Monument
@
Prairie City

High Desert League Tournament
N
25-19, 21-25, 25-15, 25-16
9am
0
3
Huntington
@
Jordan Valley

High Desert League Tournament
N
11am
3
2
Jordan Valley
@
Adrian

High Desert League Tournament
N
25-18, 25-27, 25-18, 21-25, 15-10
2:30pm
3
2
Prairie City
@
Adrian

High Desert League Tournament
N
25-15, 16-25, 25-17, 10-25, 15-9
5:30pm
3
1
Crane
@
Jordan Valley

High Desert League Tournament
N
25-11, 15-25, 25-8, 25-7

Mountain West League Tournament

12:30pm
3
0
McKenzie
@
Siletz Valley

Mountain West League Tournament
N
25-17, 25-21, 25-14
11am
1
3
Crow
@
Alsea

Mountain West League Tournament
N
25-9, 25-15, 15-25, 25-7
3:30pm
1
3
Alsea
@
Mohawk

Mountain West League Tournament
N
15-25, 25-12, 25-17, 25-22
2pm
3
0
McKenzie
@
Crow

Mountain West League Tournament
N
25-10, 25-17, 25-2

Old Oregon League Tournament

11am
0
3
Wallowa
@
Powder Valley

Old Oregon League Tournament
N
25-20, 25-20, 25-19
11am
0
3
Elgin
@
Joseph

Old Oregon League Tournament
N
25-22, 26-24, 25-17
3:30pm
1
3
Joseph
@
Powder Valley

Old Oregon League Tournament
N
25-19, 24-26, 25-18, 25-16
9am
3
2
Elgin
@
Imbler

Old Oregon League Tournament
N
25-18, 25-19, 16-25, 20-25, 15-12
9am
2
3
Cove
@
Wallowa

Old Oregon League Tournament
N
17-25, 18-25, 25-16, 25-15, 15-4
1pm
1
3
Elgin
@
Wallowa

Old Oregon League Tournament
N
25-11, 23-25, 25-17, 25-22

Skyline District Tournament


TBD
0
3
Elkton
@
Days Creek

Skyline District Tournament
N
25-9, 25-11, 25-17

TBD
3
0
North Douglas
@
Camas Valley

Skyline District Tournament
N
25-17, 25-23, 25-23

TBD
2
3
North Douglas
@
Days Creek

Skyline District Tournament
N
23-25, 23-25, 25-12, 25-10, 15-13
2pm
3
1
Elkton
@
Camas Valley

Skyline District Tournament
N
25-18, 25-13, 16-25, 25-22

Valley 10 District Playoffs

11:15am
1
3
North Clackamas Christian
@
Country Christian

Valley 10 District Playoffs
25-21, 25-14, 20-25, 25-19
1pm
1
3
Southwest Christian
@
Open Door Christian Acad.

Valley 10 District Playoffs
N
2:45pm
0
3
Open Door Christian Acad.
@
North Clackamas Christian

Valley 10 District Playoffs
N
26-24, 25-15, 25-13
5:30pm
3
0
Country Christian
@
Damascus Christian

Valley 10 District Playoffs
25-22, 25-18, 25-17