OnPoint Community Credit Union
Moda Health Ad
ORANG_STA_728x90.jpg Ad
Wilson Sporting Goods Ad

2019 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

6:30pm
Wilson
@
Cleveland

6A-2 Metro League

6:45pm
Southridge
@
Westview

6:45pm
Sunset
@
Jesuit

6:45pm
Beaverton
@
Mountainside

6A-5 Three Rivers League

6:45pm
Lake Oswego
@
St. Mary's Academy

6:30pm
Tigard
@
West Linn

6:30pm
Lakeridge
@
Tualatin

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
Mountain View
@
Sprague

6:30pm
Bend
@
West Salem

6:30pm
South Salem
@
McKay

6:30pm
Summit
@
McNary

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
South Medford
@
North Medford

6:45pm
Grants Pass
@
Roseburg

6:45pm
South Eugene
@
Sheldon

5A-1 Northwest Oregon Conference

6:45pm
Scappoose
@
Hillsboro

6:45pm
La Salle Prep
@
Wilsonville

6:45pm
Parkrose
@
Putnam

6:45pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
St. Helens

5A-2 Midwestern League

6:45pm
North Eugene
@
North Bend

6:45pm
Churchill
@
Thurston

6:45pm
Ashland
@
Crater

5A-3 Mid-Willamette Conference

6pm
West Albany
@
Crescent Valley

6pm
Corvallis
@
Lebanon

6pm
Dallas
@
Silverton

7pm
Central
@
North Salem

South Salem HS

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
The Dalles
@
Crook County

4A-1 Cowapa League

6:30pm
Valley Catholic
@
Tillamook

6:30pm
Seaside
@
Banks

4A-4 Sky Em League

6:30pm
Cottage Grove
@
Siuslaw

6:30pm
Marist Catholic
@
Elmira

6:30pm
Junction City
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
Phoenix
@
Henley

6:30pm
Klamath Union
@
Hidden Valley

6:30pm
North Valley
@
Mazama

4A-6 Greater Oregon League

5:30pm
Baker
@
Ontario

Non-League

6pm
Umatilla
@
McLoughlin

3A-1 Lewis & Clark League

6:30pm
Portland Adventist Acad.
@
Horizon Christian, Tualatin

3A-3 Coastal Range League

6pm
Taft
@
Warrenton

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Pleasant Hill
@
Santiam Christian

6pm
Creswell
@
Harrisburg

3A-5 Far West League

6pm
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua

6pm
Cascade Christian
@
Brookings-Harbor

6pm
Douglas
@
Sutherlin

3A-6 Eastern Oregon League

5pm
Irrigon
@
Riverside

6:30pm (MT)
Burns
@
Vale

Non-League

6pm
Oregon Episcopal
@
Rainier

2A-1 Northwest League

6:30pm
Portland Christian
@
Mannahouse Christian Acad.

6:30pm
Gaston
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran
6:30pm
Columbia Christian
@
Vernonia

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Oakland
@
Oakridge

6pm
East Linn Christian Acad.
@
Jefferson

6pm
Lowell
@
Central Linn

6pm
Regis
@
Monroe

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
Lost River
@
Rogue River

5:15pm
Glide
@
Illinois Valley

6pm
Canyonville Acad.
@
Bonanza

5:15pm
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
Lakeview

1A-1 The Valley 10 League

6:30pm
Open Door Christian Acad.
@
North Clackamas Christian

6pm
Portland Waldorf
@
Southwest Christian

1A-2 Casco League

6pm
Crosshill Christian
@
Falls City

6pm
Perrydale
@
Willamette Valley Christian

6pm
St. Paul
@
Jewell

1A-3 Mountain West League

6pm
Oak Hill
@
Eddyville Charter

6pm
Alsea
@
Mapleton

6pm
Triangle Lake
@
Mohawk

6pm
Crow
@
McKenzie

1A-4 Skyline League

6pm
Glendale
@
New Hope Christian

6pm
Camas Valley
@
Powers

6pm
North Douglas
@
Elkton

6pm
Days Creek
@
Riddle

1A-5 Mountain Valley League

6:30pm
Hosanna Christian
@
North Lake

6pm
Gilchrist
@
Trinity Lutheran

5pm
Central Christian
@
Paisley

5:30pm
Prospect Charter
@
Rogue Valley Adventist Acad.

5:30pm
Chiloquin
@
Triad

1A-6 Big Sky League

5pm
South Wasco County
@
Sherman

5pm
Mitchell / Spray
@
Ione / Arlington

1A-7 Old Oregon League

4pm
Wallowa
@
Elgin

6:30pm
Joseph
@
Imbler

5pm
Griswold
@
Nixyaawii