OnPoint Community Credit Union
Wilson Sporting Goods Ad
WatchSpringSportsLive728x90.jpg Ad
Wendys AOTW 160x600 Ad

2019 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

6:30pm
Benson
@
Roosevelt

6:30pm
Cleveland
@
Wilson

6:30pm
Grant
@
Jefferson, Portland

6:30pm
Lincoln
@
Franklin

6A-2 Metro League

6:45pm
Aloha
@
Mountainside

6:45pm
Southridge
@
Jesuit

6:45pm
Sunset
@
Beaverton

6A-3 Pacific Conference

6:45pm
Century
@
McMinnville

6:45pm
Liberty
@
Newberg

6A-5 Three Rivers League

6pm
St. Mary's Academy
@
Oregon City

6:30pm
Lakeridge
@
West Linn

6:30pm
Tigard
@
Tualatin

6:30pm
Canby
@
Lake Oswego

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
Mountain View
@
Summit

6:30pm
Bend
@
McNary

6:30pm
West Salem
@
McKay

6:30pm
South Salem
@
Sprague

Non-League

6:45pm
South Medford
@
Cascade Christian

6:45pm
Sherwood
@
Glencoe

7pm
Grants Pass
@
Sutherlin

Phoenix High School
7pm
Grants Pass
@
Phoenix

5A-1 Northwest Oregon Conference

6:45pm
La Salle Prep
@
Hillsboro

6:45pm
Wilsonville
@
Scappoose

6:45pm
Putnam
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

6:45pm
Parkrose
@
St. Helens

5A-2 Midwestern League

6:45pm
Springfield
@
North Bend

6:45pm
Churchill
@
Crater

5A-3 Mid-Willamette Conference

6pm
West Albany
@
Corvallis

6pm
Lebanon
@
Central

6pm
Silverton
@
Crescent Valley

Non-League

6:45pm
Mazama
@
Eagle Point

6pm
Crook County
@
Madras

4A-3 Oregon West Conference

6pm
Newport
@
Sisters

6pm
Philomath
@
Stayton

6pm
Woodburn
@
Sweet Home

Non-League

6pm
Henley
@
St. Mary's, Medford

6:30pm
Marist Catholic
@
Corbett

6pm
North Valley
@
Cottage Grove

4pm
Sutherlin
@
Phoenix

6pm
Valley Catholic
@
Cascade

6pm
Baker
@
Fruitland (ID)

4pm
Marshfield
@
Coquille

6:30pm
Yreka High School (CA)
@
Hidden Valley

4pm
McLoughlin
@
Irrigon

7:30pm
Seaside
@
Warrenton

6pm
Banks
@
North Marion

5:30pm
Marshfield
@
Creswell

N
Coquille High School
5:30pm
Rainier
@
Seaside

Warrenton High School
6:30pm
Estacada
@
Tillamook

3A-1 Lewis & Clark League

6:30pm
Portland Adventist Acad.
@
De La Salle North Catholic

Salvation Army/Moore St Community Center
6:30pm
Catlin Gabel
@
Horizon Christian, Tualatin

6pm
Oregon Episcopal
@
Riverdale

Non-League

6:30pm
Scio
@
South Umpqua

6:30pm
Del Norte High School (CA)
@
Brookings-Harbor

6pm
La Pine
@
Burns

6:30pm
Pleasant Hill
@
Waldport

4pm
Umatilla
@
Stanfield

6pm
Harrisburg
@
Blanchet Catholic

6pm
Clatskanie
@
Yamhill-Carlton

6:30pm
Amity
@
Willamina

7pm
Creswell
@
Coquille

7pm
Heppner
@
Irrigon

3:30pm
Rainier
@
Warrenton

6:30pm
Pilot Rock
@
Riverside

6:30pm
Taft
@
Toledo

2A-1 Northwest League

6pm
Knappa
@
Gaston

2A-2 Tri-River Conference

6pm
Delphian
@
Gervais

6pm
Santiam
@
Sheridan

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Oakland
@
Monroe

6pm
East Linn Christian Acad.
@
Central Linn

6pm
Regis
@
Oakridge

2A-4 Sunset Conference

6:30pm
Myrtle Point
@
Reedsport

6:30pm
Bandon
@
Gold Beach

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
Lost River
@
Illinois Valley

6pm
Bonanza
@
Rogue River

5:15pm
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
Canyonville Acad.

5:15pm
Glide
@
Lakeview

Non-League

6pm
Columbia Christian
@
Mohawk

5pm
Wallowa
@
Enterprise

1A-2 Casco League

6pm
Crosshill Christian
@
C.S. Lewis Academy

1A-3 Mountain West League

7pm
Eddyville Charter
@
Crow

6pm
Mapleton
@
Siletz Valley

6pm
Alsea
@
McKenzie

6pm
Oak Hill
@
Triangle Lake

1A-4 Skyline League

6pm
Days Creek
@
Umpqua Valley Christian


TBD
Pacific
@
Camas Valley

6pm
North Douglas
@
New Hope Christian

7pm
Elkton
@
Yoncalla

6pm
Powers
@
Riddle

1A-5 Mountain Valley League

5:30pm
Chiloquin
@
Hosanna Christian

5:30pm
Trinity Lutheran
@
Rogue Valley Adventist Acad.

5pm
Central Christian
@
Gilchrist

5:30pm
Triad
@
Prospect Charter

5:30pm
North Lake
@
Paisley

1A-6 Big Sky League

5pm
Sherman
@
South Wasco County

5pm
Dufur
@
Echo

5pm
Ione / Arlington
@
Mitchell / Spray

Spray High School

1A-7 Old Oregon League

4pm
Elgin
@
Joseph

5pm
Nixyaawii
@
Griswold

6pm
Imbler
@
Cove