Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Wendys AOTW 234x60 Ad
U.S. Marines Ad
Social Media Ad

2019 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

6:30pm
Roosevelt
@
Jefferson, Portland

6:30pm
Cleveland
@
Grant

6:30pm
Wilson
@
Lincoln

6:30pm
Franklin
@
Madison

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
McKay
@
Bend

6:30pm
Sprague
@
West Salem

6:30pm
Summit
@
South Salem

Non-League

6:45pm
Ridgeview
@
South Eugene

6:45pm
Mountainside
@
McMinnville

6:45pm
Sunset
@
Glencoe

6:45pm
Beaverton
@
Forest Grove

6:45pm
Westview
@
Sherwood

6:45pm
Southridge
@
Century

6:45pm
Aloha
@
Newberg

6:45pm
Jesuit
@
Liberty

6:45pm
Sheldon
@
Barlow

6pm
Illinois Valley
@
South Medford

5A-1 Northwest Oregon Conference

6:45pm
St. Helens
@
La Salle Prep

6:45pm
Putnam
@
Scappoose

6:45pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Wilsonville

6:45pm
Hillsboro
@
Parkrose

5A-2 Midwestern League

6:45pm
North Bend
@
North Eugene

6:45pm
Thurston
@
Churchill

6:45pm
Willamette
@
Springfield

5A-3 Mid-Willamette Conference

6pm
West Albany
@
Central

6pm
Dallas
@
Lebanon

7pm
Corvallis
@
North Salem

McKay High School
6pm
Silverton
@
South Albany

Non-League

6:30pm
Pendleton
@
La Grande


TBD
Crescent Valley
@
Philomath

Non-League

6pm
Siuslaw
@
Pleasant Hill

6:30pm
Sisters
@
Marist Catholic

6pm
Tillamook
@
Newport

6:30pm
Brookings-Harbor
@
North Valley

6pm
Corbett
@
Cascade


TBD
Cottage Grove
@
Philomath

6pm
Baker
@
Homedale (ID)

6:30pm
Clatskanie
@
Seaside

6pm
Blanchet Catholic
@
Molalla

6pm
Gladstone
@
Elmira

4pm
Phoenix
@
Marshfield

6pm
Estacada
@
Astoria

6:30pm
Bonanza
@
Mazama

6pm
Junction City
@
Woodburn

4pm
McLoughlin
@
Umatilla

6:30pm
Klamath Union
@
Cascade Christian

3A-1 Lewis & Clark League

6:15pm
Westside Christian
@
Portland Adventist Acad.

Non-League

4:30pm
Sheridan
@
Santiam Christian

7:30pm
Willamina
@
Santiam Christian

6:30pm
Coquille
@
South Umpqua

4pm
Irrigon
@
South Wasco County

Maupin
5:30pm
Ione / Arlington
@
Riverside

N
Griswold High School
6pm
La Pine
@
Lakeview

5:30pm
Harrisburg
@
Scio

N
Oakland High School
7pm
Harrisburg
@
Oakland

N
Oakland High School
4pm
Scio
@
Oakland

6pm
Douglas
@
Creswell

6pm
Portland Christian
@
Warrenton

6:30pm
Gervais
@
Amity

7pm
Riverside
@
Griswold

6:30pm
Taft
@
Waldport

6pm
Jefferson
@
Yamhill-Carlton

6:30pm (MT)
Vale
@
Parma (ID)

6:30pm
Riverdale
@
Neah-Kah-Nie

Non-League

4pm
Heppner
@
South Wasco County

Maupin
6pm
Powder Valley
@
Weston-McEwen

6:30pm
Glendale
@
Myrtle Point

6pm
Mannahouse Christian Acad.
@
Open Door Christian Acad.

5:45pm
Modoc (CA)
@
Lost River

5pm
Cove
@
Enterprise

4pm
Bandon
@
Glide

Glide High School
5:30pm
Bandon
@
Monroe

Glide HighSchool
6pm
East Linn Christian Acad.
@
Santiam

5:30pm
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
Oakridge

5:30pm
Central Linn
@
Kennedy

6:30pm
Pilot Rock
@
Nixyaawii

5:30pm
Monroe
@
Glide

3pm
Regis
@
Delphian

4:30pm
Regis
@
Nestucca

Delphian

1A-2 Casco League

6pm
Crosshill Christian
@
Perrydale

6pm
Livingstone Adventist Acad.
@
St. Paul

1A-3 Mountain West League

6pm
Alsea
@
Eddyville Charter

6pm
Triangle Lake
@
Crow

1A-4 Skyline League

6pm
Days Creek
@
Yoncalla


TBD
Camas Valley
@
Riddle

6pm
North Douglas
@
Umpqua Valley Christian

6pm
Powers
@
New Hope Christian

5pm
Pacific
@
Elkton

1A-5 Mountain Valley League

5:30pm
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Hosanna Christian

5pm
Trinity Lutheran
@
Gilchrist

5:30pm
North Lake
@
Triad

1A-8 High Desert League

3:30pm
Burnt River
@
Jordan Valley

Non-League

7pm
Ione / Arlington
@
Griswold