Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
RTA_234x60.jpg Ad
COVID-19 UPDATE:
3/18 - The OSAA is suspending practices and contests for all spring sports and activities through April 28; OSAA Coronavirus Information Page.
19ONP460_Prize_Ad-728x90_F.jpg Ad
ePledgeDrive_WebAd-160x600.jpg Ad

2020 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

4pm
Grant
@
Franklin

Erv Lind
4:30pm
Wilson
@
Roosevelt

4pm
Lincoln
@
Madison

6A-3 Pacific Conference

5pm
Newberg
@
Glencoe

5pm
Forest Grove
@
Sherwood

5pm
Liberty
@
Century

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
Gresham
@
Sandy

3:45pm
Centennial
@
Central Catholic

Delta Park
5pm
Reynolds
@
Clackamas

5pm
David Douglas
@
Barlow

6A-6 Mountain Valley Conference

4:30pm
Summit
@
Mountain View

5pm
McKay
@
South Salem

6A-7 Southwest Conference

4:30pm
Grants Pass
@
North Medford

4:30pm
South Medford
@
Roseburg

Stewart Park, Roseburg
4:30pm
Sheldon
@
South Eugene

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Parkrose

4:30pm
St. Helens
@
Putnam

5pm
Hillsboro
@
La Salle Prep

5pm
Scappoose
@
Wilsonville

5A-2 Midwestern League

3pm
Thurston
@
Willamette

5pm
Thurston
@
Willamette

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
Corvallis
@
Lebanon

5pm
Dallas
@
South Albany

4pm
Crescent Valley
@
North Salem

Wallace Marine Park, Salem OR
5pm
Silverton
@
Central

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
Redmond
@
Pendleton

4:30pm
The Dalles / Dufur / Sherman / South Wasco County
@
Ridgeview

4:30pm
Hood River Valley
@
Crook County

4A-1 Cowapa League

5pm
Astoria
@
Valley Catholic

5pm
Tillamook
@
Seaside

4A-3 Oregon West Conference

4:30pm
Cascade
@
Woodburn

4:30pm
Newport
@
Philomath

4A-4 Sky Em League

5pm
Siuslaw
@
Elmira

5pm
Cottage Grove
@
Marist Catholic

4:30pm
Junction City
@
Marshfield

3A-2 PacWest Conference

4:30pm
Scio
@
Yamhill-Carlton

4:30pm
Amity
@
Dayton

3A-4 Mountain Valley Conference

4:30pm
Harrisburg
@
La Pine

4:30pm
Creswell
@
Pleasant Hill

3A-5 Far West League

4pm
Cascade Christian
@
South Umpqua

5pm
Brookings-Harbor
@
Sutherlin

3A-SD1 Special District 1

3pm
Rainier
@
Clatskanie

4:30pm
Rainier
@
Clatskanie

3A-SD2 Special District 2

4pm
Nyssa
@
Burns / Crane

Non-League

4pm
Echo / Stanfield
@
Riverside

4:30pm
C
X
L
Santiam Christian
@
Taft

4:30pm
Portland Adventist Acad.
@
Portland Christian [JV]

5pm
Enterprise / Wallowa / Joseph
@
Union / Cove

2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
Knappa
@
Neah-Kah-Nie

4:30pm
Nestucca
@
Gaston

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
Gold Beach
@
Coquille

4:30pm
Bandon
@
Siletz Valley / Eddyville Charter

4:30pm
Reedsport
@
Toledo

4:30pm
Myrtle Point
@
Waldport

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
Lost River
@
Lakeview

4:30pm
Rogue River
@
Bonanza

Non-League

4pm
Chiloquin
@
TULELAKE (CA)