Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Pacific Office Automation - 2 Ad
NSP Ad
USArmy_186466-160x600.gif Ad

2020 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-2 Metro League

5pm
C
X
L
Mountainside
@
Westview

5pm
C
X
L
Sunset
@
Southridge

5pm
C
X
L
Aloha
@
Jesuit

6A-3 Pacific Conference

4:30pm
C
X
L
Glencoe
@
Newberg

5pm
C
X
L
Sherwood
@
Forest Grove

5pm
C
X
L
Century
@
Liberty

6A-4 Mt. Hood Conference

4:30pm
C
X
L
Centennial
@
Gresham

4:30pm
C
X
L
David Douglas
@
Reynolds

4:30pm
C
X
L
Central Catholic
@
Sandy

4:30pm
C
X
L
Clackamas
@
Barlow

6A-5 Three Rivers League

5pm
C
X
L
Tigard
@
Tualatin

5pm
C
X
L
Lake Oswego
@
Canby

5pm
C
X
L
Oregon City
@
Lakeridge

6A-6 Mountain Valley Conference

2:30pm
C
X
L
West Salem
@
Mountain View

4:30pm
C
X
L
West Salem
@
Mountain View

Non-League

5pm
C
X
L
West Linn
@
Beaverton

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
C
X
L
St. Helens
@
Scappoose

5pm
C
X
L
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Hillsboro

5pm
C
X
L
La Salle Prep
@
Parkrose

4:30pm
C
X
L
Wilsonville
@
Putnam

5A-2 Midwestern League

4:30pm
C
X
L
North Eugene
@
Thurston

5A-3 Mid-Willamette Conference

4pm
C
X
L
Lebanon
@
North Salem

Wallace Marine Park, Salem OR
5pm
C
X
L
South Albany
@
Crescent Valley

5pm
C
X
L
West Albany
@
Dallas

5pm
C
X
L
Central
@
Corvallis

5A-4 Intermountain Conference

Noon
C
X
L
Pendleton
@
Redmond

1:30pm
C
X
L
Pendleton
@
Redmond

3pm
C
X
L
Ridgeview
@
The Dalles / Dufur / Sherman / South Wasco County

5pm
C
X
L
Ridgeview
@
The Dalles / Dufur / Sherman / South Wasco County

4A-4 Sky Em League

3pm
C
X
L
Elmira
@
Siuslaw

5pm
C
X
L
Elmira
@
Siuslaw

3pm
C
X
L
Marist Catholic
@
Cottage Grove

5pm
C
X
L
Marist Catholic
@
Cottage Grove

3pm
C
X
L
Marshfield
@
Junction City

5pm
C
X
L
Marshfield
@
Junction City

4A-6 Greater Oregon League

2pm
C
X
L
Baker / Powder Valley
@
La Grande

4pm
C
X
L
Baker / Powder Valley
@
La Grande

3A-2 PacWest Conference

4:30pm
C
X
L
Yamhill-Carlton
@
Scio

4:30pm
C
X
L
Dayton
@
Amity

3A-4 Mountain Valley Conference

4:30pm
C
X
L
La Pine
@
Harrisburg

4:30pm
C
X
L
Pleasant Hill
@
Creswell

3A-5 Far West League

3pm
C
X
L
Cascade Christian
@
Brookings-Harbor

5pm
C
X
L
Cascade Christian
@
Brookings-Harbor

3pm
C
X
L
South Umpqua
@
Douglas

5pm
C
X
L
South Umpqua
@
Douglas

3A-SD1 Special District 1

3pm
C
X
L
Rainier
@
Taft

5pm
C
X
L
Rainier
@
Taft

3A-SD2 Special District 2

1pm
C
X
L
Burns / Crane
@
Umatilla

3pm
C
X
L
Burns / Crane
@
Umatilla

1pm
C
X
L
Vale
@
Riverside

3:30pm
C
X
L
Vale
@
Riverside

3A-SDN Special District Not Yet Assigned

3pm
C
X
L
Willamina
@
Warrenton

4:30pm
C
X
L
Willamina
@
Warrenton

Non-League

1pm
C
X
L
Irrigon
@
Enterprise / Wallowa / Joseph

3pm
C
X
L
Irrigon
@
Enterprise / Wallowa / Joseph

2A/1A-SD1 Special District 1

3pm
C
X
L
St. Paul
@
Nestucca

5pm
C
X
L
St. Paul
@
Nestucca

3pm
C
X
L
Neah-Kah-Nie
@
Perrydale

5pm
C
X
L
Neah-Kah-Nie
@
Perrydale

2A/1A-SD2 Special District 2

4pm
C
X
L
Sheridan
@
Culver

4:30pm
C
X
L
Regis
@
Gervais

4:30pm
C
X
L
Kennedy
@
Jefferson

4:30pm
C
X
L
Santiam
@
Central Linn

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
C
X
L
Days Creek / Milo Adventist Acad.
@
North Douglas

4:30pm
C
X
L
Oakland
@
Mohawk

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
C
X
L
Gold Beach
@
Siletz Valley / Eddyville Charter

4:30pm
C
X
L
Coquille
@
Toledo

4:30pm
C
X
L
Myrtle Point
@
Reedsport

2A/1A-SD6 Special District 6

2pm
C
X
L
Weston-McEwen
@
Pilot Rock / Nixyaawii

4pm
C
X
L
Weston-McEwen
@
Pilot Rock / Nixyaawii