Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Pacific Office Automation - 2 Ad
19ONP460_Prize_Ad-728x90_F.jpg Ad
USArmy_186466-160x600.gif Ad

2019-20 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:15pm
36
83
Cleveland
@
Benson

7:15pm
25
41
Franklin
@
Lincoln

7:15pm
26
38
Roosevelt
@
Wilson

6A-2 Metro League

7pm
37
45
Westview
@
Mountainside

7pm
30
57
Sunset
@
Jesuit

6pm
24
92
Aloha
@
Beaverton

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
28
45
Sherwood
@
Forest Grove

7:15pm
66
32
Liberty
@
Glencoe

7:15pm
41
32
McMinnville
@
Century

6A-4 Mt. Hood Conference

6pm
33
91
Gresham
@
Barlow

6pm
18
46
Centennial
@
David Douglas

David Douglas North Gym
6pm
43
67
Clackamas
@
Central Catholic

6pm
64
39
Sandy
@
Reynolds

6A-5 Three Rivers League

7:15pm
48
50
Tigard
@
St. Mary's Academy

7:15pm
57
33
West Linn
@
Tualatin

5:45pm
64
18
Lakeridge
@
Lake Oswego

West Gym
5:45pm
31
48
Canby
@
Oregon City

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
52
60
Mountain View
@
West Salem

6:30pm
71
48
South Salem
@
Summit

6:30pm
41
46
Bend
@
McNary

7:15pm
31
52
Sprague
@
McKay

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
24
79
Roseburg
@
Sheldon

6:45pm
39
23
Grants Pass
@
North Medford

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
55
65
Wilsonville
@
La Salle Prep

5:30pm
78
53
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Scappoose

5:45pm
68
56
Putnam
@
Hillsboro

5:45pm
32
53
Parkrose
@
St. Helens

5A-2 Midwestern League

5:30pm
42
53
North Bend
@
Ashland

5:30pm
36
27
Thurston
@
Eagle Point

4:45pm
19
53
Springfield
@
Crater

6:45pm
61
57
Willamette
@
North Eugene

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
42
47
Silverton
@
Lebanon

7:15pm
54
40
West Albany
@
South Albany

7pm
42
69
Dallas
@
Corvallis

7pm
53
32
Crescent Valley
@
Central

5A-4 Intermountain Conference

6:15pm
47
25
Ridgeview
@
Redmond

7pm
56
14
Pendleton
@
Hood River Valley

4A-1 Cowapa League

6pm
47
34
Valley Catholic
@
Banks

6pm
30
72
Tillamook
@
Astoria

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
32
39
Madras
@
North Marion

7pm
44
61
Corbett
@
Gladstone

7pm
39
61
Estacada
@
Molalla

4A-3 Oregon West Conference

7pm
72
10
Philomath
@
Sisters

7pm
29
63
Newport
@
Cascade

7pm
21
58
Woodburn
@
Stayton

4A-4 Sky Em League

5:45pm
42
49
Siuslaw
@
Elmira

5:45pm
53
38
Marist Catholic
@
Marshfield

5:45pm
37
24
Cottage Grove
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

6pm
57
38
Henley
@
Phoenix

6pm
84
39
Hidden Valley
@
Klamath Union

6pm
54
33
Mazama
@
North Valley

4A-6 Greater Oregon League

6pm
26
56
Ontario
@
Baker

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
31
36
Catlin Gabel
@
Oregon Episcopal

3A-2 PacWest Conference

7:30pm
30
60
Dayton
@
Yamhill-Carlton

7:30pm
33
63
Scio
@
Salem Academy

7:30pm
64
31
Amity
@
Blanchet Catholic

3A-3 Coastal Range League

6pm
19
56
Warrenton
@
Willamina

6pm
32
76
Taft
@
Clatskanie

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
35
42
Harrisburg
@
Pleasant Hill

6pm
39
37
Santiam Christian
@
La Pine

3A-5 Far West League

5:30pm
59
37
Cascade Christian
@
St. Mary's, Medford

5:30pm
59
37
Brookings-Harbor
@
South Umpqua

5:30pm
59
43
Sutherlin
@
Douglas

3A-6 Eastern Oregon League

6pm
39
49
Nyssa
@
Burns

6pm
29
32
Riverside
@
Umatilla

OT

2A-1 Northwest League

6pm
9
40
Gaston
@
Neah-Kah-Nie

6pm
28
42
Vernonia
@
Portland Christian

Rockwood Commons (740 SE 182nd Ave., Portland, OR)
6pm
30
39
Columbia Christian
@
Mannahouse Christian Acad.

6pm
54
51
Faith Bible
@
Nestucca

2A-3 Central Valley Conference

6pm
41
39
Oakland
@
Lowell

6pm
31
66
Oakridge
@
Jefferson

6pm
25
62
East Linn Christian Acad.
@
Monroe

6pm
24
35
Regis
@
Central Linn

2A-4 Sunset Conference

6pm
21
61
Gold Beach
@
Bandon

5:30pm
28
41
Reedsport
@
Myrtle Point

6pm
43
73
Toledo
@
Coquille

2A-5 Southern Cascade League

6:30pm
27
55
Rogue River
@
Lost River

5pm
32
56
Illinois Valley
@
Lakeview

6pm
38
60
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
Bonanza

2A-6 Blue Mountain Conference

6pm
58
31
Enterprise
@
Pilot Rock

6pm
49
56
Stanfield
@
Grant Union

6pm
33
41
Weston-McEwen
@
Heppner

1A-1 The Valley 10 League

6pm
34
53
North Clackamas Christian
@
Damascus Christian

6pm
20
58
Grand View Christian Acad. [JV]
@
St. Stephen's Acad.

Lake Bible Church 4565 Carman Dr. Lake Oswego, OR 97035
6pm
45
40
Southwest Christian
@
Country Christian

1A-2 Casco League

5:30pm
52
30
St. Paul
@
Crosshill Christian

1A-4 Skyline League

6pm
28
36
Yoncalla
@
Pacific / Powers

6pm
46
27
Days Creek
@
New Hope Christian

6pm
76
24
North Douglas
@
Riddle

1A-5 Mountain Valley League

5pm
36
23
North Lake
@
Central Christian

1A-6 Big Sky League

6pm
11
55
Mitchell / Spray
@
South Wasco County

6pm
58
43
Echo
@
Condon / Wheeler

6pm
27
40
Sherman
@
Dufur

1A-7 Old Oregon League

6pm
53
38
Joseph
@
Wallowa

5:15pm
53
51
Elgin
@
Nixyaawii

6pm
31
41
Griswold
@
Pine Eagle

6pm
25
39
Imbler
@
Cove

1A-8 High Desert League

6pm (MT)
37
68
Long Creek / Ukiah
@
Four Rivers

6pm (MT)
50
46
Prairie City
@
Adrian

2pm (MT)
22
54
Dayville / Monument
@
Jordan Valley

Non-League

5pm
39
32
Alsea
@
C.S. Lewis Academy

3pm
45
77
Mohawk
@
Crane

N
McKenzie High School