Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Pacific Office Automation - 2 Ad
Les Schwab Tire Centers Ad
Les Schwab Team of the Month 160x600 Ad

2019-20 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
Jesuit
@
Sunset

7pm
Mountainside
@
Westview

6pm
Aloha
@
Beaverton

6A-3 Pacific Conference

7pm
Forest Grove
@
Newberg

7pm
McMinnville
@
Sherwood

5:45pm
Century
@
Glencoe

6A-5 Three Rivers League

5:45pm
Tualatin
@
West Linn

7:15pm
Oregon City
@
Canby

7pm
St. Mary's Academy
@
Tigard

5:45pm
Lake Oswego
@
Lakeridge

5A-1 Northwest Oregon Conference

5:45pm
Scappoose
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

5:30pm
Hillsboro
@
Putnam

7:15pm
La Salle Prep
@
Wilsonville

5:45pm
St. Helens
@
Parkrose

5A-2 Midwestern League

5:30pm
North Eugene
@
Eagle Point

6:45pm
Thurston
@
Willamette

5:15pm
Crater
@
Churchill

5:15pm
Springfield
@
Ashland

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Lebanon
@
Central

7pm
West Albany
@
North Salem

West Salem High School
7pm
Silverton
@
Corvallis

7pm
Crescent Valley
@
South Albany

4A-1 Cowapa League

7:30pm
Tillamook
@
Banks

7:30pm
Seaside
@
Astoria

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Madras
@
Corbett

7pm
Estacada
@
Gladstone

7pm
North Marion
@
Molalla

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
Sisters
@
Philomath

5:30pm
Cascade
@
Newport

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Marist Catholic
@
Siuslaw

7:15pm
Junction City
@
Elmira

7:15pm
Cottage Grove
@
Marshfield

Non-League

6pm
St. Mary's, Medford
@
Mazama

7pm
Phoenix
@
South Umpqua

6pm (MT)
Ontario
@
Vale

7pm
Brookings-Harbor
@
North Valley

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
De La Salle North Catholic
@
Horizon Christian, Tualatin

6pm
Catlin Gabel
@
Portland Adventist Acad.

3A-2 PacWest Conference

6pm
Yamhill-Carlton
@
Blanchet Catholic

6pm
Dayton
@
Scio

6pm
Salem Academy
@
Amity

3A-3 Coastal Range League

7:30pm
Rainier
@
Warrenton

7:30pm
Clatskanie
@
Willamina

Non-League

5:30pm
Taft
@
Waldport

2A-1 Northwest League

6pm
Neah-Kah-Nie
@
Gaston

6pm
Portland Christian
@
Vernonia

Rockwood Commons (740 SE 182nd Ave., Portland, OR)
6pm
Mannahouse Christian Acad.
@
Columbia Christian

6:45pm
Nestucca
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran

2A-2 Tri-River Conference

7pm
Chemawa
@
Santiam

6pm
Culver
@
Gervais

7pm
Sheridan
@
Kennedy

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
Oakland
@
Jefferson

6pm
East Linn Christian Acad.
@
Oakridge

7:30pm
Central Linn
@
Monroe

7:30pm
Regis
@
Lowell

2A-4 Sunset Conference

7pm
Bandon
@
Gold Beach

7pm
Myrtle Point
@
Reedsport

7pm
Coquille
@
Toledo

1A-1 The Valley 10 League

6:30pm
Grand View Christian Acad. [JV]
@
Southwest Christian

Southwest Christian
6pm
Trinity Academy
@
Portland Waldorf

6pm
North Clackamas Christian
@
Country Christian

1A-2 Casco League

5:30pm
Willamette Valley Christian
@
Oregon School f/t Deaf

5:30pm
Falls City
@
C.S. Lewis Academy

7pm
Perrydale
@
Jewell

1A-3 Mountain West League

5:30pm
Alsea
@
Eddyville Charter

5:30pm
Mapleton
@
Siletz Valley

5:30pm
Mohawk
@
Crow

5:30pm
Triangle Lake
@
McKenzie

1A-5 Mountain Valley League

5pm
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Trinity Lutheran

1A-6 Big Sky League

6pm
Dufur
@
Sherman

6pm
Mitchell / Spray
@
Condon / Wheeler

Non-League

6pm
Prospect Charter
@
Glendale