Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Wendys AOTW 234x60 Ad
COVID-19 UPDATE:
3/18 - The OSAA is suspending practices and contests for all spring sports and activities through April 28; OSAA Coronavirus Information Page.
Moda Health Ad
OSAAtoday 160x600 Ad

2019-20 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
76
34
Jesuit
@
Sunset

7pm
41
32
Mountainside
@
Westview

6pm
84
19
Beaverton
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

7pm
37
18
Forest Grove
@
Newberg

7pm
45
36
McMinnville
@
Sherwood

5:45pm
23
58
Century
@
Glencoe

6A-5 Three Rivers League

7:30pm
45
67
Tualatin
@
West Linn

7:15pm
44
50
Oregon City
@
Canby

7pm
59
53
St. Mary's Academy
@
Tigard

5:45pm
29
69
Lake Oswego
@
Lakeridge

6A-6 Mountain Valley Conference

6pm
38
66
Mountain View
@
South Salem

Non-League

6pm
22
43
Roseburg [JV]
@
Days Creek

5A-1 Northwest Oregon Conference

5:45pm
37
58
Scappoose
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

5:30pm
47
52
Hillsboro
@
Putnam

7:15pm
47
52
La Salle Prep
@
Wilsonville

5:45pm
66
45
St. Helens
@
Parkrose

5A-2 Midwestern League

5:30pm
54
35
North Eugene
@
Eagle Point

6:45pm
45
48
Thurston
@
Willamette

OT
5:15pm
29
36
Crater
@
Churchill

5:15pm
55
58
Springfield
@
Ashland

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
53
57
Lebanon
@
Central

7pm
82
36
West Albany
@
North Salem

West Salem High School
7pm
67
40
Silverton
@
Corvallis

7pm
61
41
Crescent Valley
@
South Albany

Non-League

6pm
37
42
North Bend
@
Pacific / Powers

Powers high school

4A-1 Cowapa League

7:30pm
26
70
Tillamook
@
Banks

7:30pm
26
58
Seaside
@
Astoria

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
56
28
Madras
@
Corbett

7pm
42
55
Estacada
@
Gladstone

7pm
29
27
North Marion
@
Molalla

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
17
57
Sisters
@
Philomath

5:30pm
43
34
Cascade
@
Newport

4A-4 Sky Em League

7:15pm
32
30
Marist Catholic
@
Siuslaw

7:15pm
34
25
Junction City
@
Elmira

7:15pm
31
21
Cottage Grove
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference

6pm
39
32
Phoenix
@
North Valley

Non-League

6pm
C
X
L
St. Mary's, Medford
@
Mazama

6pm (MT)
22
41
Ontario
@
Vale

7pm
C
X
L
Brookings-Harbor
@
North Valley

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
37
47
De La Salle North Catholic
@
Horizon Christian, Tualatin

6pm
28
49
Catlin Gabel
@
Portland Adventist Acad.

3A-2 PacWest Conference

6pm
52
22
Yamhill-Carlton
@
Blanchet Catholic

6pm
37
41
Dayton
@
Scio

6pm
47
42
Salem Academy
@
Amity

3A-3 Coastal Range League

7:30pm
47
29
Rainier
@
Warrenton

7:30pm
39
40
Clatskanie
@
Willamina

3A-5 Far West League

7pm
62
36
South Umpqua
@
St. Mary's, Medford

2A-1 Northwest League

6pm
42
23
Neah-Kah-Nie
@
Gaston

5:30pm
23
44
Portland Christian
@
Vernonia

6pm
13
30
Mannahouse Christian Acad.
@
Columbia Christian

6pm
50
59
Nestucca
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran

2A-2 Tri-River Conference

7pm
37
45
Chemawa
@
Santiam

6pm
16
65
Culver
@
Gervais

7pm
33
81
Sheridan
@
Kennedy

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
50
54
Oakland
@
Jefferson

6pm
42
22
East Linn Christian Acad.
@
Oakridge

7:30pm
49
35
Regis
@
Lowell

2A-4 Sunset Conference

7pm
50
20
Bandon
@
Gold Beach

7pm
49
27
Myrtle Point
@
Reedsport

7pm
53
30
Coquille
@
Toledo

2A-5 Southern Cascade League

7:30pm
41
36
Bonanza
@
Glide

2A-6 Blue Mountain Conference

6pm
27
44
Weston-McEwen
@
Enterprise

5pm
54
5
Union
@
Pilot Rock

1A-1 The Valley 10 League

6:30pm
16
46
Grand View Christian Acad. [JV]
@
Southwest Christian

Southwest Christian
6pm
41
55
North Clackamas Christian
@
Country Christian

1A-2 Casco League

6pm
53
21
Willamette Valley Christian
@
Oregon School f/t Deaf

7pm
37
20
Perrydale
@
Jewell

1A-3 Mountain West League

5:30pm
28
61
Alsea
@
Eddyville Charter

5:30pm
30
52
Mapleton
@
Siletz Valley

5:30pm
40
5
Mohawk
@
Crow

5:30pm
59
9
Triangle Lake
@
McKenzie

1A-5 Mountain Valley League

5pm
36
40
Central Christian
@
Hosanna Christian

4:30pm
27
32
Triad
@
Rogue Valley Adventist Acad.

1A-6 Big Sky League

4:30pm
56
30
Dufur
@
Sherman

6pm
16
48
Mitchell / Spray
@
Condon / Wheeler

1A-7 Old Oregon League

4pm
54
15
Elgin
@
Griswold

Non-League

5:30pm
41
18
Falls City
@
C.S. Lewis Academy

6pm
45
44
Prospect Charter
@
Glendale