Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
ORANG_STA_234x60.jpg Ad
Social Media Ad
Social Media Ad

2019-20 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:15pm
68
38
Benson
@
Cleveland

7:15pm
30
18
Wilson
@
Roosevelt

7:15pm
38
64
Madison
@
Grant

7:15pm
46
29
Lincoln
@
Franklin

6A-2 Metro League

7pm
57
61
Aloha
@
Sunset

7pm
52
32
Southridge
@
Jesuit

7pm
55
49
Beaverton
@
Mountainside

6A-3 Pacific Conference

7pm
47
55
Newberg
@
Century

6A-4 Mt. Hood Conference

7:30pm
48
28
Reynolds
@
Gresham

7pm
52
26
Clackamas
@
Centennial

7:30pm
38
67
Central Catholic
@
Barlow

6A-5 Three Rivers League

7:15pm
41
59
Oregon City
@
St. Mary's Academy

7pm
67
17
Tualatin
@
Lake Oswego

West Gym
7pm
50
39
Tigard
@
Canby

5:45pm
66
41
West Linn
@
Lakeridge

6A-6 Mountain Valley Conference

5:45pm
71
35
West Salem
@
McKay

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
85
15
Sheldon
@
Roseburg

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
20
88
Parkrose
@
La Salle Prep

5:45pm
34
57
Scappoose
@
Hillsboro

5:30pm
51
69
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Putnam

7:15pm
41
76
St. Helens
@
Wilsonville

5A-2 Midwestern League

5:15pm
49
41
Springfield
@
North Bend

6:45pm
34
37
North Eugene
@
Thurston

6:45pm
68
36
Churchill
@
Willamette

Self Transport

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
30
51
Lebanon
@
Silverton

5:30pm
39
52
South Albany
@
West Albany

7pm
71
37
Corvallis
@
Dallas

7pm
40
33
Central
@
Crescent Valley

Non-League

5:30pm
31
32
Goldendale (WA)
@
The Dalles

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
58
36
Stayton
@
Newport

5:30pm
20
64
Sweet Home
@
Philomath

Non-League

7pm
45
53
Valley Catholic
@
North Marion

4:45pm
C
X
L
Astoria
@
Estacada

7pm
C
X
L
Gladstone
@
Seaside

6pm
50
38
Molalla
@
Tillamook

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
36
47
Riverdale
@
Horizon Christian, Tualatin

5:45pm
27
55
Catlin Gabel
@
De La Salle North Catholic

Salvation Army/Moore St Community Center
6pm
34
51
Westside Christian
@
Portland Adventist Acad.

3A-2 PacWest Conference

6pm
41
38
Yamhill-Carlton
@
Amity

6pm
30
46
Dayton
@
Salem Academy

6pm
45
29
Scio
@
Blanchet Catholic

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
30
43
Harrisburg
@
Pleasant Hill

3A-5 Far West League

7pm
55
28
Sutherlin
@
Cascade Christian

7pm
35
62
Douglas
@
Brookings-Harbor

Non-League

5:30pm
47
40
Chemawa
@
Creswell

6pm
C
X
L
Riverside
@
Lyle (WA)

7:30pm (MT)
33
28
Nyssa
@
Payette (ID)

7pm (MT)
40
55
Weiser (ID)
@
Vale

2A-2 Tri-River Conference

7pm
35
54
Sheridan
@
Western Christian

7pm
47
18
Gervais
@
Colton

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
33
47
Jefferson
@
Central Linn

7:30pm
21
22
East Linn Christian Acad.
@
Lowell

7:30pm
37
44
Regis
@
Monroe

2A-6 Blue Mountain Conference

5pm
49
22
Union
@
Weston-McEwen

Non-League

6pm
C
X
L
Ione / Arlington
@
Pilot Rock

6pm
24
52
Glide
@
Pacific / Powers

Umpqua Valley Christian High School

1A-1 The Valley 10 League

6pm
27
36
Grand View Christian Acad. [JV]
@
Country Christian

1A-2 Casco League

5:30pm
46
30
Perrydale
@
Livingstone Adventist Acad.

1A-3 Mountain West League

5:30pm
68
38
Mohawk
@
Eddyville Charter

5:30pm
37
23
Siletz Valley
@
Crow

1A-4 Skyline League

6pm
14
64
Camas Valley
@
North Douglas

6pm
33
57
Riddle
@
Days Creek

6pm
38
17
Yoncalla
@
New Hope Christian

1A-7 Old Oregon League

4:45pm
14
48
Imbler
@
Powder Valley

1A-8 High Desert League

5pm (MT)
49
24
Four Rivers
@
Harper Charter

Non-League

4pm
C
X
L
Dayville / Monument
@
Sherman

7:30pm (MT)
32
55
Adrian
@
Greenleaf (ID)