Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
ve-banner-ads-234x60.png Ad
Moda Health Ad
U.S. Marines Ad

2019-20 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

5:30pm
57
50
Benson
@
Grant

N
Franklin High School
10am
42
55
Madison
@
Franklin

N
@ Roosevelt High
1pm
56
34
Lincoln
@
Roosevelt

PIL Showcase
11:30am
58
37
Wilson
@
Jefferson, Portland

N
Roosevelt High

Non-League

3pm
26
70
Enterprise (CA)
@
South Medford

Non-League

2pm
56
52
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
The Dalles

4A-6 Greater Oregon League

3pm
30
29
McLoughlin
@
Ontario

Non-League

3pm
44
59
Corbett
@
Astoria

Sky-Em/Skyline Crossover

11am
28
24
North Valley
@
Siuslaw

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Phoenix High School
12:30pm
45
40
Klamath Union
@
Marist Catholic

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Phoenix High School
2pm
37
41
Elmira
@
Phoenix

Sky-Em/Skyline Crossover
Phoenix High School
2pm
39
27
Hidden Valley
@
Cottage Grove

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Phoenix High School
12:30pm
39
26
Henley
@
Junction City

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Phoenix High School
11am
43
27
Mazama
@
Marshfield

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Phoenix High School

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
34
25
Horizon Christian, Tualatin
@
Westside Christian

4pm
37
47
Riverdale
@
De La Salle North Catholic

Salvation Army/Moore St Community Center
6pm
26
42
Portland Adventist Acad.
@
Oregon Episcopal

2A-1 Northwest League

4pm
34
58
Mannahouse Christian Acad.
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran
4pm
22
56
Neah-Kah-Nie
@
Vernonia

2A-4 Sunset Conference

4pm
52
33
Waldport
@
Gold Beach

2A-5 Southern Cascade League

5pm
C
X
L
Bonanza
@
Glide

2A-6 Blue Mountain Conference

4pm
63
35
Heppner
@
Pilot Rock

4pm
55
29
Stanfield
@
Weston-McEwen

4pm
28
48
Grant Union
@
Union

1A-3 Mountain West League

4pm
57
23
Mohawk
@
Alsea

1A-4 Skyline League

6pm
57
51
Elkton
@
Pacific / Powers

6pm
20
49
Riddle
@
Yoncalla

6pm
62
22
North Douglas
@
New Hope Christian

1A-5 Mountain Valley League

2:30pm
58
65
North Lake
@
Trinity Lutheran

4pm
45
24
Paisley
@
Central Christian

1A-6 Big Sky League

3pm
24
54
Sherman
@
Echo

2pm
45
14
Ione / Arlington
@
Mitchell / Spray

Spray

1A-7 Old Oregon League

4pm
28
37
Cove
@
Powder Valley

4pm
45
20
Nixyaawii
@
Griswold

Non-League

3pm
35
42
South Wasco County
@
Damascus Christian

6:15pm
28
31
Columbia Adventist Academy (WA)
@
Livingstone Adventist Acad.

2pm (MT)
27
46
Four Rivers
@
Pine Eagle

3pm
17
41
Dufur
@
Perrydale

2pm (MT)
24
55
Adrian
@
Jordan Valley

OSD Homecoming

2pm
15
26
Washington School f/t Deaf (WA)
@
Oregon School f/t Deaf

OSD Homecoming
N
Oregon School for the Deaf