Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Recruit Officials Ad
U.S. Marines Ad

2020 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD1 Special District 1

7pm
Cleveland
@
Wilson

7pm
Madison
@
Franklin

7pm
Jefferson, Portland
@
Grant

@ Marshall Campus
7pm
Lincoln
@
Roosevelt

6A-SD2 Special District 2

7pm
Beaverton
@
Westview

7pm
Aloha
@
Mountainside

7pm
Jesuit
@
Sunset

6A-SD3 Special District 3

7pm
Newberg
@
Century

7pm
Liberty
@
Sherwood

7pm
McMinnville
@
Glencoe

Hare Field

6A-SD4 Special District 4

7pm
David Douglas
@
Gresham

7pm
Centennial
@
Central Catholic

Hillsboro Stadium
7pm
Sandy
@
Clackamas

7pm
Reynolds
@
Barlow

6A-SD5 Special District 5

7pm
West Linn
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium - Oregon City

6A-SD6 Special District 6

7pm
C
X
L
Mountain View
@
Bend

7pm
Summit
@
McNary

7pm
West Salem
@
Sprague

6A-SD7 Special District 7

7pm
Grants Pass
@
Sheldon

7pm
North Medford
@
South Medford

Spiegelberg Stadium

Non-League

7pm
South Salem
@
Southridge

7pm
Springfield
@
Roseburg

5A-SD1 Special District 1

7pm
Redmond
@
Ridgeview

7pm
Parkrose
@
Putnam

7pm
Pendleton
@
Hood River Valley

5A-SD2 Special District 2

7pm
Hillsboro
@
Forest Grove

7pm
Scappoose
@
St. Helens

7pm
McKay
@
North Salem

5A-SD3 Special District 3

7pm
South Albany
@
Crescent Valley

7pm
Silverton
@
Lebanon

7pm
Dallas
@
Central

5A-SD4 Special District 4

7pm
C
X
L
Eagle Point
@
South Eugene

4A-SD1 Special District 1

7pm
Banks
@
Tillamook

7pm
Astoria
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
7pm
Valley Catholic
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

4A-SD2 Special District 2

7pm
North Marion
@
Molalla

7pm
Gladstone
@
Madras

4A-SD3 Special District 3

7pm
Stayton
@
Newport

7pm
Sweet Home
@
Cascade

4A-SD4 Special District 4

7pm
North Eugene
@
Marist Catholic

4A-SD5 Special District 5

7pm
Hidden Valley
@
Henley

7pm
Phoenix
@
North Valley

7pm
Klamath Union
@
Mazama

4A-SD6 Special District 6

7pm
La Grande
@
Baker

7pm
Nyssa
@
Burns

7pm
Vale
@
McLoughlin / Griswold

Non-League

7pm
Woodburn
@
Elmira

Elmira High School

3A-SD1 Special District 1

7pm
Amity
@
Dayton

Senior Night
7:30pm
Philomath
@
Taft

7pm
Warrenton
@
Clatskanie

7pm
Rainier
@
Yamhill-Carlton

7pm
Blanchet Catholic
@
Corbett

3A-SD2-S Special District 2 - South

7pm
South Umpqua
@
Douglas

3A-SD2 Special District 2

7pm
Siuslaw
@
Junction City

7pm
La Pine
@
Sisters

7pm
Pleasant Hill
@
Santiam Christian

7pm
Douglas
@
St. Mary's, Medford

US Cellular Fields, Field # 10 300 Lowry Lane Medford, OR 9701

Non-League

7pm
Harrisburg
@
Salem Academy

2A-SD1 Special District 1

7pm
Nestucca
@
Sheridan

7pm
Gaston
@
Colton

2A-SD2 Special District 2

7pm
Jefferson
@
Santiam

7pm
Kennedy
@
Gervais

7pm
Culver
@
Regis

2A-SD3 Special District 3

7pm
Central Linn
@
Reedsport

7pm
Creswell
@
Monroe

7pm
Oakridge
@
Lowell

2A-SD4 Special District 4

7pm
Illinois Valley
@
Rogue River

7pm
Bandon
@
Coquille

7pm
Glide
@
Lakeview

2A-SD5 Special District 5

7pm
Irrigon
@
Stanfield

7pm
Umatilla
@
Heppner

Non-League

7pm
Oakland
@
Toledo

7pm
Chemawa
@
Riverside

1A-SD1-S Special District 1 - South

7pm
Bonanza
@
Hosanna-Triad

1pm
Glendale
@
Butte Falls

1A-SD1-N Special District 1 - North

7pm
St. Paul
@
Mapleton

7pm
Falls City
@
Mohawk

1A-SD1-C Special District 1 - Central

3pm
Yoncalla
@
Days Creek

1A-SD2 Special District 2

7pm
Chiloquin
@
Lost River

1A-SD3 Special District 3


TBD
TBD
@
Dufur

Eastern Oregon University

TBD
TBD
@
Imbler

N
Eastern Oregon University

1A-SD3 [6] Special District 3 [6-Man]

7pm
TBD
@
Prospect Charter

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

7pm
TBD
@
McKenzie

N
Madras High School

Special District 2 Crossover


TBD
TBD
@
Ione / Arlington

Special District 2 Crossover
N
Eastern Oregon University

Special District 3 Crossover


TBD
Pilot Rock
@
TBD

Special District 3 Crossover
N
Eastern Oregon University

TBD
TBD
@
Adrian

Special District 3 Crossover
N
EOU/LaGrande
4pm
TBD
@
Elgin

Special District 3 Crossover
EOU