Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Tire Centers Ad
U.S. Marines Ad

2020 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD1 Special District 1

7pm
C
X
L
Cleveland
@
Wilson

7pm
C
X
L
Madison
@
Franklin

7pm
C
X
L
Jefferson, Portland
@
Grant

@ Marshall Campus

6A-SD2 Special District 2

7pm
C
X
L
Aloha
@
Mountainside

6A-SD3 Special District 3

7pm
C
X
L
Newberg
@
Century

7pm
C
X
L
McMinnville
@
Glencoe

Hare Field

6A-SD5 Special District 5

7pm
C
X
L
West Linn
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium - Oregon City

6A-SD6 Special District 6

7pm
C
X
L
Mountain View
@
Bend

6A-SD7 Special District 7

7pm
C
X
L
Grants Pass
@
Sheldon

Non-League

7pm
C
X
L
Springfield
@
Roseburg

5A-SD1 Special District 1

7pm
C
X
L
Redmond
@
Ridgeview

7pm
C
X
L
Parkrose
@
Putnam

7pm
C
X
L
Pendleton
@
Hood River Valley

5A-SD2 Special District 2

7pm
C
X
L
McKay
@
North Salem

5A-SD3 Special District 3

7pm
C
X
L
South Albany
@
Crescent Valley

4A-SD1 Special District 1

7pm
C
X
L
Banks
@
Tillamook

7pm
C
X
L
Astoria
@
Seaside

Broadway Field - Seaside

4A-SD2 Special District 2

7pm
C
X
L
North Marion
@
Molalla

7pm
C
X
L
Gladstone
@
Madras

4A-SD3 Special District 3

7pm
C
X
L
Stayton
@
Newport

7pm
C
X
L
Sweet Home
@
Cascade

4A-SD4 Special District 4

7pm
C
X
L
North Eugene
@
Marist Catholic

4A-SD5 Special District 5

7pm
C
X
L
Hidden Valley
@
Henley

7pm
C
X
L
Phoenix
@
North Valley

7pm
C
X
L
Klamath Union
@
Mazama

4A-SD6 Special District 6

7pm
C
X
L
Nyssa
@
Burns

Non-League

7pm
C
X
L
Woodburn
@
Elmira

Elmira High School

3A-SD1 Special District 1

7pm
C
X
L
Amity
@
Dayton

Senior Night
7:30pm
C
X
L
Philomath
@
Taft

7pm
C
X
L
Rainier
@
Yamhill-Carlton

7pm
C
X
L
Blanchet Catholic
@
Corbett

3A-SD2-S Special District 2 - South

7pm
C
X
L
South Umpqua
@
Douglas

3A-SD2 Special District 2

7pm
C
X
L
La Pine
@
Sisters

7pm
C
X
L
Pleasant Hill
@
Santiam Christian

7pm
C
X
L
Douglas
@
St. Mary's, Medford

US Cellular Fields, Field # 10 300 Lowry Lane Medford, OR 9701

2A-SD1 Special District 1

7pm
C
X
L
Nestucca
@
Sheridan

7pm
C
X
L
Gaston
@
Colton

2A-SD2 Special District 2

7pm
C
X
L
Jefferson
@
Santiam

7pm
C
X
L
Kennedy
@
Gervais

7pm
C
X
L
Culver
@
Regis

2A-SD3 Special District 3

7pm
C
X
L
Central Linn
@
Reedsport

7pm
C
X
L
Oakridge
@
Lowell

2A-SD4 Special District 4

7pm
C
X
L
Illinois Valley
@
Rogue River

7pm
C
X
L
Bandon
@
Coquille

2A-SD5 Special District 5

7pm
C
X
L
Irrigon
@
Stanfield

7pm
C
X
L
Umatilla
@
Heppner

Non-League

7pm
C
X
L
Oakland
@
Toledo

1A-SD1-C Special District 1 - Central

3pm
C
X
L
Yoncalla
@
Days Creek

1A-SD1-N Special District 1 - North

7pm
C
X
L
St. Paul
@
Mapleton

1A-SD2 Special District 2

7pm
C
X
L
Chiloquin
@
Lost River

1A-SD3 Special District 3


TBD
C
X
L
TBD
@
Dufur

Eastern Oregon University

TBD
C
X
L
TBD
@
Imbler

N
Eastern Oregon University

1A-SD3 [6] Special District 3 [6-Man]

7pm
C
X
L
TBD
@
Prospect Charter

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

7pm
C
X
L
TBD
@
McKenzie

N
Madras High School

Special District 2 Crossover


TBD
C
X
L
TBD
@
Ione / Arlington

Special District 2 Crossover
N
Eastern Oregon University

Special District 3 Crossover


TBD
C
X
L
TBD
@
Adrian

Special District 3 Crossover
N
EOU/LaGrande
4pm
C
X
L
TBD
@
Elgin

Special District 3 Crossover
EOU