Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2020 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD1 Special District 1

7pm
C
X
L
Madison
@
Wilson

7pm
C
X
L
Franklin
@
Grant

@ Marshall Campus

6A-SD2 Special District 2

7pm
C
X
L
Aloha
@
Sunset

6A-SD4 Special District 4

7pm
C
X
L
Gresham
@
Sandy

6A-SD6 Special District 6

7pm
C
X
L
South Salem
@
Mountain View

7pm
C
X
L
Bend
@
McNary

Non-League

7pm
C
X
L
Oregon City
@
Century

7pm
C
X
L
Grants Pass
@
Shasta (CA)

7pm
C
X
L
Glencoe
@
Reynolds

7pm
C
X
L
Tigard
@
Newberg

7pm
C
X
L
Roseburg
@
McMinnville

7pm
C
X
L
South Medford
@
Lakeridge

7pm
C
X
L
West Linn
@
Central Catholic

Hillsboro Stadium, Hillsboro
7pm
C
X
L
Sheldon
@
Lake Oswego

5A-SD1 Special District 1

7pm
C
X
L
Parkrose
@
Ridgeview

7pm
C
X
L
Hood River Valley
@
Putnam

5A-SD2 Special District 2

7pm
C
X
L
Forest Grove
@
McKay

7pm
C
X
L
Scappoose
@
Wilsonville

5A-SD3 Special District 3

7pm
C
X
L
Crescent Valley
@
West Albany

7pm
C
X
L
Dallas
@
Silverton

5A-SD4 Special District 4

7pm
C
X
L
Crater
@
Springfield

4A-SD6 Special District 6

7pm
C
X
L
Ontario
@
Burns

Non-League

7pm
C
X
L
Phoenix
@
Brookings-Harbor

7pm
C
X
L
Marshfield
@
Newport

7pm
C
X
L
Cascade
@
Tillamook

7pm
C
X
L
North Marion
@
Woodburn

Woodburn High School
7pm
C
X
L
Sweet Home
@
Hidden Valley

7pm
C
X
L
North Valley
@
Elmira

7pm
C
X
L
Molalla
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
7pm
C
X
L
Crook County
@
North Eugene

7pm
C
X
L
Banks
@
Rainier

7pm
C
X
L
Stayton
@
Astoria

7pm
C
X
L
La Grande
@
Estacada

7pm
C
X
L
Madras
@
Klamath Union

7pm
C
X
L
Valley Catholic
@
Cottage Grove

3A-SD1 Special District 1

7pm
C
X
L
Yamhill-Carlton
@
Scio

3A-SD2-N Special District 2 - North

7pm
C
X
L
Santiam Christian
@
Sisters

3A-SD2 Special District 2

7pm
C
X
L
Harrisburg
@
La Pine

7pm
C
X
L
Junction City
@
Pleasant Hill

Non-League

7pm
C
X
L
Douglas
@
Illinois Valley

7pm
C
X
L
Amity
@
St. Mary's, Medford

US Cellular Fields, Field # 10 300 Lowry Lane Medford, OR 9701
7pm
C
X
L
South Umpqua
@
Philomath

2A-SD2 Special District 2

7pm
C
X
L
Gervais
@
Jefferson

7pm
C
X
L
Regis
@
Kennedy

2A-SD3 Special District 3

7pm
C
X
L
Oakridge
@
Oakland

7pm
C
X
L
Monroe
@
Lowell

2A-SD5 Special District 5

7pm
C
X
L
Heppner
@
Stanfield

Non-League

7pm
C
X
L
Neah-Kah-Nie
@
Chemawa

7pm
C
X
L
Gaston
@
Neah-Kah-Nie

7pm
C
X
L
Reedsport
@
Coquille

1A-SD1-C Special District 1 - Central

7pm
C
X
L
North Douglas
@
Yoncalla

1A-SD1-S Special District 1 - South

7pm
C
X
L
Hosanna-Triad
@
Butte Falls

1A-SD3 Special District 3

7pm
C
X
L
Dufur
@
Enterprise

1pm
C
X
L
Adrian
@
Crane

7pm
C
X
L
Lyle / Wishram / Klickitat
@
Elgin

1A-SD3 [6] Special District 3 [6-Man]

7pm
C
X
L
Triangle Lake
@
Prospect Charter

6pm
C
X
L
Alsea
@
Jewell

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

4:30pm
C
X
L
McKenzie
@
North Lake / Paisley

4pm
C
X
L
Elkton
@
Gilchrist

Non-League

4:30pm
C
X
L
Mapleton
@
Days Creek