Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_Prizewin_234x60.jpg Ad
CKE_DD_2.99_160x600.jpg Ad

2020 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD1 Special District 1

7pm
C
X
L
Wilson
@
Jefferson, Portland

7pm
C
X
L
Grant
@
Madison

@ Marshall Campus
7pm
C
X
L
Cleveland
@
Lincoln

@ Wilson HS

6A-SD6 Special District 6

7:15pm
C
X
L
Mountain View
@
Sprague

Non-League

7pm
C
X
L
McNary
@
Grants Pass

Homecoming Game
7pm
C
X
L
Lakeridge
@
Liberty

7pm
C
X
L
Aloha
@
Tualatin

7pm
C
X
L
Newberg
@
Sheldon

7pm
C
X
L
McMinnville
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium - Oregon City
7pm
C
X
L
Lake Oswego
@
South Medford

7pm
C
X
L
Sunset
@
West Linn

7pm
C
X
L
Mountainside
@
Tigard

5A-SD1 Special District 1

7pm
C
X
L
Redmond
@
Hood River Valley

7pm
C
X
L
The Dalles
@
Parkrose

5A-SD2 Special District 2

7pm
C
X
L
Scappoose
@
Forest Grove

5A-SD3 Special District 3

7pm
C
X
L
Crescent Valley
@
Corvallis

7pm
C
X
L
West Albany
@
Dallas

7pm
C
X
L
Silverton
@
South Albany

Non-League

7pm
C
X
L
McKay
@
Wilsonville

4A-SD2 Special District 2

7pm
C
X
L
Astoria
@
Molalla

4A-SD3 Special District 3

7pm
C
X
L
Philomath
@
Woodburn

Woodburn High School

Non-League

7pm
C
X
L
Elmira
@
Phoenix

7pm
C
X
L
Newport
@
Valley Catholic

7pm
C
X
L
Mazama
@
Cascade

7pm
C
X
L
Vale
@
La Pine

7pm
C
X
L
Sweet Home
@
Madras

7pm
C
X
L
Klamath Union
@
North Eugene

7pm
C
X
L
Hidden Valley
@
Banks

7pm
C
X
L
Tillamook
@
Stayton

7pm
C
X
L
Marist Catholic
@
Gladstone

7pm
C
X
L
Estacada
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
7pm
C
X
L
Cottage Grove
@
North Valley

7:30pm
C
X
L
Henley
@
Crook County

3A-SD2-N Special District 2 - North

7pm
C
X
L
Junction City
@
Santiam Christian

3A-SD2 Special District 2

7pm
C
X
L
Harrisburg
@
Pleasant Hill

Non-League

7pm
C
X
L
St. Mary's, Medford
@
Illinois Valley

7pm
C
X
L
Coquille
@
Sutherlin

7:30pm
C
X
L
Yamhill-Carlton
@
Taft

7pm
C
X
L
Brookings-Harbor
@
Bandon

7pm
C
X
L
Heppner
@
Amity

7pm
C
X
L
Blanchet Catholic
@
Scio

7pm
C
X
L
South Umpqua
@
Corbett

2A-SD1 Special District 1

7pm
C
X
L
Vernonia
@
Sheridan

7pm
C
X
L
Gaston
@
Nestucca

2A-SD2 Special District 2

7pm
C
X
L
Jefferson
@
Regis

7pm
C
X
L
Santiam
@
Gervais

2A-SD3 Special District 3

7pm
C
X
L
Oakland
@
Reedsport

7pm
C
X
L
Lowell
@
Central Linn

7pm
C
X
L
Monroe
@
Oakridge

Non-League

7pm
C
X
L
Lakeview
@
Culver

1A-SD1-C Special District 1 - Central

7pm
C
X
L
Yoncalla
@
Gold Beach

7pm
C
X
L
Days Creek
@
North Douglas

1A-SD1-N Special District 1 - North

7pm
C
X
L
Mapleton
@
Waldport

7pm
C
X
L
Perrydale
@
Siletz Valley

1A-SD2 Special District 2

7pm
C
X
L
Imbler
@
Enterprise

1A-SD3 Special District 3

7pm
C
X
L
Elgin
@
Dufur

7pm
C
X
L
Lyle / Wishram / Klickitat
@
Ione / Arlington

1A-SD3 [6] Special District 3 [6-Man]

4pm
C
X
L
Prospect Charter
@
North Lake / Paisley

7pm
C
X
L
Crow
@
Alsea

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

7pm
C
X
L
Gilchrist
@
McKenzie

Non-League

7pm (MT)
C
X
L
Idaho City (ID)
@
Adrian

4pm
C
X
L
Jewell
@
Elkton