Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Team of the Month 234x60 Ad
ePledgeDrive_WebAd-160x600.jpg Ad

2020 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD1 Special District 1

7pm
Wilson
@
Jefferson, Portland

7pm
Grant
@
Madison

@ Marshall Campus
7pm
Cleveland
@
Lincoln

@ Wilson HS
7pm
Franklin
@
Roosevelt

6A-SD4 Special District 4

7pm
Clackamas
@
Gresham

7pm
Reynolds
@
Centennial

7pm
Sandy
@
Barlow

6A-SD6 Special District 6

7:15pm
C
X
L
Mountain View
@
Sprague

7pm
Bend
@
Summit


TBD
South Salem
@
West Salem

Non-League

7pm
Century
@
Westview

7pm
McNary
@
Grants Pass

Homecoming Game
7pm
Lakeridge
@
Liberty

7pm
North Medford
@
Sherwood

7pm
Aloha
@
Tualatin

7pm
Newberg
@
Sheldon

7pm
McMinnville
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium - Oregon City
7pm
Beaverton
@
Glencoe

Hare Field
7pm
Lake Oswego
@
South Medford

7pm
Sunset
@
West Linn

7pm
Southridge
@
Roseburg

7pm
Camas (WA)
@
Jesuit

7pm
Mountainside
@
Tigard

5A-SD1 Special District 1

7pm
Redmond
@
Hood River Valley

7pm
La Salle Prep
@
Ridgeview

7pm
The Dalles
@
Parkrose

5A-SD2 Special District 2

7pm
Scappoose
@
Forest Grove

7pm
Hillsboro
@
St. Helens

5A-SD3 Special District 3

7pm
Crescent Valley
@
Corvallis

7pm
Central
@
Lebanon

7pm
West Albany
@
Dallas

7pm
Silverton
@
South Albany

5A-SD4 Special District 4

7pm
C
X
L
Eagle Point
@
Willamette

Non-League

7pm
North Bend
@
Marshfield

7pm
McKay
@
Wilsonville

4A-SD2 Special District 2

7pm
Astoria
@
Molalla

4A-SD3 Special District 3

7pm
Philomath
@
Woodburn

Woodburn High School

Non-League

7pm
Elmira
@
Phoenix

7pm
Newport
@
Valley Catholic

7pm
Mazama
@
Cascade

7pm
Vale
@
La Pine

7pm
Sweet Home
@
Madras

7pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
North Marion

7pm (MT)
Baker
@
Weiser (ID)

7pm
Klamath Union
@
North Eugene

7pm
Hidden Valley
@
Banks

7pm
Tillamook
@
Stayton

7pm
Marist Catholic
@
Gladstone

7pm
Estacada
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
7pm
Cottage Grove
@
North Valley

7pm (MT)
Homedale (ID)
@
Nyssa

7:30pm
Henley
@
Crook County

3A-SD2 Special District 2

7pm
Sisters
@
Siuslaw

7pm
Junction City
@
Santiam Christian

7pm
Harrisburg
@
Pleasant Hill

Non-League

7pm
Rainier
@
Dayton

7pm
St. Mary's, Medford
@
Illinois Valley

7pm
Coquille
@
Sutherlin

7:30pm
Yamhill-Carlton
@
Taft

7pm
Brookings-Harbor
@
Bandon

7pm
Heppner
@
Amity

7pm
Creswell
@
Douglas

7pm
Warrenton
@
Knappa

7pm
Blanchet Catholic
@
Scio

7pm
South Umpqua
@
Corbett

2A-SD1 Special District 1

7pm
Vernonia
@
Sheridan

7pm
Gaston
@
Nestucca

2A-SD2 Special District 2

7pm
Jefferson
@
Regis

7pm
Santiam
@
Gervais

2A-SD3 Special District 3

7pm
Oakland
@
Reedsport

7pm
Lowell
@
Central Linn

7pm
Monroe
@
Oakridge

2A-SD5 Special District 5

7pm
Riverside
@
Umatilla

Non-League

7pm
Lakeview
@
Culver

1A-SD1-C Special District 1 - Central

7pm
Yoncalla
@
Gold Beach

7pm
Days Creek
@
North Douglas

1A-SD1-N Special District 1 - North

7pm
Mapleton
@
Waldport

7pm
Perrydale
@
Siletz Valley

1A-SD2 Special District 2

7pm
Imbler
@
Enterprise

1A-SD3 Special District 3

7pm
Elgin
@
Dufur

7pm
Lyle / Wishram / Klickitat
@
Ione / Arlington

1A-SD3 [6] Special District 3 [6-Man]

4pm
Prospect Charter
@
North Lake / Paisley

7pm
Crow
@
Alsea

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

7pm
Gilchrist
@
McKenzie

1A-SD5 [6] Special District 5 [6-Man]

7pm
South Wasco County
@
Echo

Non-League

7pm (MT)
Idaho City (ID)
@
Adrian

4pm
Jewell
@
Elkton

7pm
Bonanza
@
Myrtle Point

7pm
Falls City
@
Myrtle Point