Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
NSP Ad

2020 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD1 Special District 1

7pm
Sandy
@
Cleveland

6A-SD2 Special District 2

7pm
Sunset
@
Southridge

7pm
Beaverton
@
Aloha

7pm
Westview
@
Mountainside

6A-SD4 Special District 4

7pm
Barlow
@
Central Catholic

Hillsboro Stadium, Hillsboro

Non-League

7pm
Wilson
@
Dallas

7pm
C
X
L
Mountain View
@
Roseburg

7pm
South Medford
@
Bend

7pm
Summit
@
Gresham

7pm
Sprague
@
Century

7pm
Grants Pass
@
West Salem

7pm
Liberty
@
Lincoln

7pm
Hillsboro
@
Glencoe

Hare Field
7pm
Centennial
@
Franklin

7pm
Newberg
@
McNary

7pm
Forest Grove
@
McMinnville

7pm
Lebanon
@
South Salem

7pm
Sherwood
@
Lake Oswego

7pm
Madison
@
Central

7pm
Sheldon
@
Grant

@ Marshall Campus
7pm
Oregon City
@
Parkrose

7pm
Camas High (WA)
@
Clackamas

7pm
West Linn
@
Silverton

N
Middle School
7pm
Jesuit
@
Tigard

7pm
Tualatin
@
North Medford

7pm
Roosevelt
@
La Salle Prep

5A-SD1 Special District 1

7pm
McKay
@
Putnam

5A-SD4 Special District 4

7pm
C
X
L
Springfield
@
Eagle Point

7pm
North Bend
@
Ashland

Non-League

7pm
Redmond
@
Corvallis

7pm
Crescent Valley
@
Ridgeview

7pm
North Eugene
@
Willamette

7pm
Hood River Valley
@
Scappoose

7pm
St. Helens
@
The Dalles

7pm
Pendleton
@
Wilsonville

7pm
South Albany
@
North Salem

4A-SD6 Special District 6

7pm
Nyssa
@
La Grande

Non-League

7pm
Sisters
@
Madras

7pm
Phoenix
@
Stayton

7pm
Seaside
@
Newport

7pm
Cascade
@
Elmira

7pm
Woodburn
@
Valley Catholic

Valley Catholic
7pm
North Marion
@
Sweet Home

7pm
Hidden Valley
@
Molalla

7pm
Homedale (ID)
@
Baker

7pm
Estacada
@
Banks

7pm
Tillamook
@
Marist Catholic

7pm
North Valley
@
Marshfield

7pm
Cottage Grove
@
Crook County

7:30pm
Yreka (CA)
@
Henley

7pm
Gladstone
@
Astoria

7pm
Irrigon
@
McLoughlin / Griswold

7pm
Klamath Union
@
Burns

3A-SD2 Special District 2

7pm
Douglas
@
Junction City

Non-League

7pm
Brookings-Harbor
@
Siuslaw

7pm
Dayton
@
Santiam Christian

7pm
Umatilla
@
Sutherlin

7:30pm
Corbett
@
Taft

7pm
Salem Academy
@
La Pine

7pm
Amity
@
Yamhill-Carlton

7pm
Warrenton
@
Heppner

7pm
South Umpqua
@
Harrisburg

7pm
Scio
@
Rainier

7pm
Sheridan
@
Willamina

7pm
Pleasant Hill
@
St. Mary's, Medford

US Cellular Fields, Field # 10, 300 Lowry Lane Medford, OR 9701
7pm
Blanchet Catholic
@
Philomath

Non-League

7pm
Illinois Valley
@
Lowell

7pm
Oakland
@
Glide

7pm
Nestucca
@
Bandon

7pm
Weston-McEwen
@
Jefferson

7pm
Central Linn
@
Regis

7:30pm
Lakeview
@
Modoc HS (CA)

7pm
Creswell
@
Coquille

7pm
Riverside
@
Portland Christian

7pm
Gervais
@
Gaston

7pm
Vernonia
@
Oakridge

1A-SD3 Special District 3

7pm
Enterprise
@
Pilot Rock

7pm
Dufur
@
Lyle / Wishram / Klickitat

2pm
Ione / Arlington
@
Imbler

1A-SD3 [6] Special District 3 [6-Man]

7pm
Gilchrist
@
Prospect Charter

6pm
Triangle Lake
@
Jewell

7pm
Alsea
@
Eddyville Charter

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

4:30pm
North Lake / Paisley
@
Crow

Non-League

4pm
McKenzie
@
Elkton

7pm (MT)
Adrian
@
Lighthouse Christian (ID)

7pm
Powder Valley
@
Elgin

1pm
Echo
@
Harper Charter

7pm
Myrtle Point
@
Mapleton

7pm
Yoncalla
@
Falls City

7pm
Chiloquin
@
Tuleake (CA)

7pm
Days Creek
@
Mohawk

7pm
Bonanza
@
North Douglas

3pm
Gold Beach
@
Butte Falls