Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Wilson Sporting Goods Ad
OnPoint_Access_728x90.png Ad
OnPoint_Access_160X600.png Ad

2019 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD1 Special District 1

7pm
21
7
Grant
@
Jefferson, Portland

7pm
40
56
Lincoln
@
Roosevelt

6pm
43
20
Franklin
@
Madison

Marshall Campus

6A-SD3 Special District 3

7pm
10
42
McMinnville
@
Sherwood

7pm
8
14
Liberty
@
Glencoe

Hare Field
7pm
55
21
Newberg
@
Century

Century High School Turf

6A-SD4 Special District 4

7pm
49
0
Central Catholic
@
Centennial

7pm
20
42
David Douglas
@
Reynolds

MHCC
7pm
57
8
Clackamas
@
Gresham

7pm
36
0
Barlow
@
Sandy

6A-SD6 Special District 6

7:15pm
51
18
McNary
@
Sprague

5A-SD1-W Special District 1 - West

7pm
34
28
Hillsboro
@
Forest Grove

7pm
20
35
St. Helens
@
Cleveland

7pm
14
50
Scappoose
@
Wilsonville

5A-SD1-E Special District 1 - East

7pm
54
40
Hood River Valley
@
Putnam

7pm
34
0
Pendleton
@
La Salle Prep

5A-SD2-S Special District 2 - South

7pm
7
14
North Eugene
@
Churchill

7pm
57
26
Crater
@
South Eugene

5A-SD2-N Special District 2 - North

7pm
38
7
North Bend / Powers
@
Springfield

5A-SD3 Special District 3

7pm
0
63
North Salem
@
West Albany

7:15pm
42
7
Corvallis
@
McKay

7pm
23
40
Dallas
@
Silverton

Non-League

7pm
0
56
Wilson
@
Parkrose

4A-SD2 Special District 2

7pm
18
54
Woodburn
@
The Dalles

7pm
35
7
North Marion
@
Estacada

7pm
8
14
Crook County
@
Gladstone

4A-SD3 Special District 3

7pm
25
21
Cascade
@
Sisters

7pm
8
35
Newport
@
Stayton

7pm
3
42
Philomath
@
Sweet Home

4A-SD4 Special District 4

7pm
0
53
Cottage Grove
@
Elmira

3A-SD1-E Special District 1 - East

7pm
0
11
Salem Academy
@
Corbett

3A-SD1-W Special District 1 - West

7pm
44
0
Amity
@
Willamina

3A-SD2-N Special District 2 - North

7:30pm
45
7
Sutherlin
@
Harrisburg

2A-SD1 Special District 1

7pm
7
24
Portland Christian
@
Gaston

2A-SD2 Special District 2

7pm
18
62
Gervais
@
Kennedy

7pm
6
29
Colton
@
Culver

2A-SD3 Special District 3

7pm
6
35
Central Linn
@
Creswell

2A-SD4 Special District 4

7pm
64
16
Toledo
@
Gold Beach

Non-League

7pm
47
21
Bandon
@
Illinois Valley

7pm
17
22
Nestucca
@
Sheridan

1A-SD1-N Special District 1 - North

7pm
22
64
Perrydale
@
St. Paul

1A-SD1-S Special District 1 - South

7pm
58
66
Oakridge
@
North Douglas

7pm
14
54
Elkton
@
Lowell

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

7pm
42
0
Triangle Lake
@
Crow