Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
U.S. Marines Ad
Recruit Officials Ad
U.S. Marines Ad

2019 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD1 Special District 1

7pm
Grant
@
Jefferson, Portland

7pm
Lincoln
@
Roosevelt

6pm
Franklin
@
Madison

Marshall Campus

6A-SD3 Special District 3

7pm
McMinnville
@
Sherwood

7pm
Liberty
@
Glencoe

Hare Field
7pm
Newberg
@
Century

Century High School Turf

6A-SD4 Special District 4

7pm
Central Catholic
@
Centennial

7pm
David Douglas
@
Reynolds

MHCC
7pm
Clackamas
@
Gresham

7pm
Barlow
@
Sandy

6A-SD6 Special District 6

7pm
McNary
@
Sprague

5A-SD1-W Special District 1 - West

7pm
Hillsboro
@
Forest Grove

7pm
St. Helens
@
Cleveland

7pm
Scappoose
@
Wilsonville

5A-SD1-E Special District 1 - East

7pm
Pendleton
@
La Salle Prep

5A-SD2-S Special District 2 - South

7pm
North Eugene
@
Churchill

7pm
Crater
@
South Eugene

5A-SD2-N Special District 2 - North

7pm
North Bend / Powers
@
Springfield

5A-SD3 Special District 3

7pm
North Salem
@
West Albany

7:15pm
Corvallis
@
McKay

7pm
Dallas
@
Silverton

Non-League

7pm
Hood River Valley
@
Putnam

7pm
Wilson
@
Parkrose

4A-SD2 Special District 2

7pm
Woodburn
@
The Dalles

7pm
North Marion
@
Estacada

7pm
Crook County
@
Gladstone

4A-SD3 Special District 3

7pm
Cascade
@
Sisters

7pm
Newport
@
Stayton

7pm
Philomath
@
Sweet Home

4A-SD4 Special District 4

7pm
Cottage Grove
@
Elmira

3A-SD1-E Special District 1 - East

7pm
Salem Academy
@
Corbett

3A-SD1-W Special District 1 - West

7pm
Amity
@
Willamina

3A-SD2-N Special District 2 - North

7:30pm
Sutherlin
@
Harrisburg

2A-SD1 Special District 1

7pm
Portland Christian
@
Gaston

2A-SD2 Special District 2

7pm
Gervais
@
Kennedy

7pm
Colton
@
Culver

2A-SD3 Special District 3

7pm
Central Linn
@
Creswell

2A-SD4 Special District 4

7pm
Toledo
@
Gold Beach

Non-League

7pm
Bandon
@
Illinois Valley

7pm
Nestucca
@
Sheridan

1A-SD1-N Special District 1 - North

7pm
Perrydale
@
St. Paul

1A-SD1-S Special District 1 - South

7pm
Oakridge
@
North Douglas

7pm
Elkton
@
Lowell

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

7pm
Triangle Lake
@
Crow