Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
ORANG_STA_234x60.jpg Ad
OSAAtoday 728X90 Ad
Moda Health Ad

2019 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD1 Special District 1

7pm
Grant
@
Jefferson, Portland

7pm
Lincoln
@
Roosevelt

6pm
Franklin
@
Madison

6A-SD3 Special District 3

7pm
McMinnville
@
Sherwood

7pm
Liberty
@
Glencoe

Hare Field
7pm
Newberg
@
Century

Century High School Turf

6A-SD4 Special District 4

7pm
Central Catholic
@
Centennial

7pm
David Douglas
@
Reynolds

MHCC
7pm
Clackamas
@
Gresham

7pm
Barlow
@
Sandy

6A-SD6 Special District 6

7pm
McNary
@
Sprague

5A-SD1-W Special District 1 - West

7pm
Hillsboro
@
Forest Grove

7pm
St. Helens
@
Cleveland

7pm
Scappoose
@
Wilsonville

5A-SD1-E Special District 1 - East

7pm
Pendleton
@
La Salle Prep

5A-SD2-S Special District 2 - South

7pm
North Eugene
@
Churchill

7pm
Crater
@
South Eugene

5A-SD2-N Special District 2 - North

7pm
North Bend / Powers
@
Springfield

5A-SD3 Special District 3

7pm
North Salem
@
West Albany

7:15pm
Corvallis
@
McKay

7pm
Dallas
@
Silverton

Non-League

7pm
Hood River Valley
@
Putnam

7pm
Wilson
@
Parkrose

4A-SD2 Special District 2

7pm
Woodburn
@
The Dalles

7pm
North Marion
@
Estacada

7pm
Crook County
@
Gladstone

4A-SD3 Special District 3

7pm
Cascade
@
Sisters

7pm
Newport
@
Stayton

7pm
Philomath
@
Sweet Home

4A-SD4 Special District 4

7pm
Cottage Grove
@
Elmira

3A-SD1-E Special District 1 - East

7pm
Salem Academy
@
Corbett

3A-SD1-W Special District 1 - West

7pm
Amity
@
Willamina

3A-SD2-N Special District 2 - North

7:30pm
Sutherlin
@
Harrisburg

2A-SD1 Special District 1

7pm
Portland Christian
@
Gaston

2A-SD2 Special District 2

7pm
Gervais
@
Kennedy

7pm
Colton
@
Culver

2A-SD3 Special District 3

7pm
Central Linn
@
Creswell

2A-SD4 Special District 4

7pm
Toledo
@
Gold Beach

Non-League

7pm
Bandon
@
Illinois Valley

7pm
Nestucca
@
Sheridan

1A-SD1-N Special District 1 - North

7pm
Perrydale
@
St. Paul

1A-SD1-S Special District 1 - South

7pm
Oakridge
@
North Douglas

7pm
Elkton
@
Lowell

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

7pm
Triangle Lake
@
Crow