OnPoint Community Credit Union
U.S. Marines Ad
Les Schwab Team of the Month 728x90 Ad
NSP Ad

2019 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD1 Special District 1

7pm
Roosevelt
@
Grant

Franklin High School
7pm
Jefferson, Portland
@
Madison

6A-SD2 Special District 2

7pm
Aloha
@
Jesuit

7pm
Westview
@
Beaverton

6A-SD5 Special District 5

7pm
West Linn
@
Lakeridge

6A-SD6 Special District 6

7:15pm
South Salem
@
Sprague

Non-League

7pm
Mountain View
@
North Medford

Spiegelberg Stadium
7pm
South Medford
@
McMinnville

7pm
Bend
@
Roseburg

7pm
Glencoe
@
David Douglas

7pm
Franklin
@
Hudson's Bay (WA)

7pm
Central Catholic
@
Sherwood

7pm
Reynolds
@
Mountainside

7pm
Grants Pass
@
Southridge

7pm
Oregon City
@
Liberty

7pm
Centennial
@
Century

Century High School Turf
7pm
West Salem
@
Sheldon

7pm
Newberg
@
Canby

7pm
Sandy
@
Gresham

7pm
Lincoln
@
Summit

7pm
Barlow
@
McNary

7pm
Tumwater (WA)
@
Clackamas

5A-SD1-E Special District 1 - East

7pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Parkrose

5:30pm
Hood River Valley
@
Benson

Buckman Field
7pm
Putnam
@
La Salle Prep

5A-SD1-W Special District 1 - West

7pm
Forest Grove
@
Cleveland

7pm
Wilsonville
@
Hillsboro

Hare Field

5A-SD3 Special District 3

7pm
South Albany
@
West Albany

7pm
Lebanon
@
McKay

7pm
Central
@
Crescent Valley

N
Corvallis High School
7pm
Corvallis
@
Dallas

7pm
North Salem
@
Silverton

Non-League

7pm
Crater
@
North Bend

7pm
Ashland
@
Redmond

7pm
Churchill
@
Ridgeview

7pm
Eagle Point
@
Thurston

7pm
Willamette
@
North Eugene

7pm
Springfield
@
South Eugene

7pm
Scappoose
@
Pendleton

Round-Up Stadium

4A-SD1 Special District 1

7pm
Tillamook
@
Banks

7pm
Seaside
@
Astoria

CMH Field Astoria

4A-SD2 Special District 2

7pm
The Dalles
@
Crook County

7pm
Woodburn
@
North Marion

7pm
Gladstone
@
Estacada

4A-SD3 Special District 3

7pm
Sweet Home
@
Sisters

7pm
Philomath
@
Newport

7pm
Cascade
@
Stayton

4A-SD4 Special District 4

7pm
Marshfield
@
Cottage Grove

7pm
Elmira
@
Marist Catholic

4A-SD5 Special District 5

7pm
Mazama
@
Phoenix

7pm
Klamath Union
@
Henley

4A-SD6 Special District 6

6pm
Baker
@
Ontario

Non-League

6pm
La Grande
@
Clatskanie

7pm
North Valley
@
Junction City

7pm
Molalla
@
Valley Catholic

7pm
McLoughlin / Griswold
@
Stanfield

3A-SD2-S Special District 2 - South

7pm
St. Mary's, Medford
@
Gold Beach

7pm
Salem Academy
@
Hidden Valley

Non-League

7pm
Irrigon
@
Stevenson (WA)

7pm
Rainier
@
Corbett

7pm
Dayton
@
Madras

7pm
Lost River
@
Burns

7pm
South Umpqua
@
Sutherlin

7pm
Douglas
@
Harrisburg

7pm
Pleasant Hill
@
Cascade Christian

U.S. Community Park, Field #10, 300 Lowry Lane, Medford, OR 97501
7pm
La Pine
@
Rogue River

7pm
Brookings-Harbor
@
Lakeview

7pm (MT)
Nyssa
@
Payette (ID)

7pm
Santiam Christian
@
Blanchet Catholic

7pm
Coquille
@
Amity

7pm
Grant Union
@
Umatilla

7pm
Scio
@
Regis

7pm
Taft
@
Yamhill-Carlton

2A-SD1 Special District 1

7pm
Portland Christian
@
Vernonia

7pm
Knappa
@
Warrenton

2A-SD2 Special District 2

7pm
Chemawa
@
Colton

7pm
Sheridan
@
Kennedy

7pm
Santiam
@
Gervais

Non-League

7pm
Jefferson
@
Gaston

7pm
Creswell
@
Bandon

7pm
Oakland
@
Glide

7pm
Illinois Valley
@
Reedsport

6pm
Riverside
@
Kings Way Christian (WA)

7pm
Toledo
@
Central Linn

1A-SD1-N Special District 1 - North

7pm
Siletz Valley
@
Perrydale

7pm
Mohawk
@
St. Paul

7pm
Waldport
@
Falls City / Kings Valley Char.

1A-SD1-S Special District 1 - South

7pm
Elkton
@
Mapleton

7pm
Yoncalla
@
Oakridge

7pm
North Douglas
@
Lowell

1A-SD2-W Special District 2 - West


TBD
Camas Valley
@
Days Creek

1A-SD2-E Special District 2 - East

7pm
Bonanza
@
Prospect Charter

7pm
Triad
@
Hosanna Christian

7pm
North Lake
@
Chiloquin

1A-SD3-W Special District 3 - West

7pm
Enterprise
@
Dufur

1A-SD3-E Special District 3 - East

7pm
Elgin
@
Powder Valley

7pm (MT)
Wallowa
@
Adrian / Jordan Valley

2pm
Crane
@
Pine Eagle

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

6pm
Eddyville Charter
@
Jewell

3pm
McKenzie
@
Gilchrist

7pm
Alsea
@
Crow

1A-SD5 [6] Special District 5 [6-Man]

1pm
South Wasco County
@
Mitchell / Spray / Wheeler

Wheeler High School - Fossil
7pm
Echo
@
Sherman / Condon

7pm
Huntington
@
Prairie City

Non-League

2pm
Council (ID)
@
Imbler

7pm
DeSales (WA)
@
Pilot Rock / Nixyaawii