Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Wilson Sporting Goods Ad
RTA_728x90.jpg Ad
NFHS Network Ad

2019 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD5 Special District 5

7pm
13
32
Oregon City
@
Tualatin

Non-League

7pm
13
48
Sandy
@
Mountain View

7pm
0
42
McMinnville
@
Roseburg

7pm
44
19
West Salem
@
Bend

7pm
21
37
Glencoe
@
Westview

7pm
13
16
Canby
@
South Medford

Spiegelberg Stadium
7pm
0
64
Franklin
@
Reynolds

MHCC
7pm
34
19
Thurston
@
Sheldon

7pm
14
42
Sprague
@
Sherwood

7pm
0
49
Century
@
Mountainside

7pm
42
61
Lincoln
@
Southridge

7pm
28
29
Newberg
@
Grant

Marshall Campus OT
7pm
20
37
Centennial
@
Roosevelt

7pm
7
66
Madison
@
David Douglas

7pm
56
6
Aloha
@
Gresham

7pm
7
12
Summit
@
Grants Pass

7pm
49
14
West Linn
@
McNary

7pm
62
30
North Medford
@
Jefferson, Portland

7pm
35
3
Tigard
@
Barlow

7pm
20
47
Liberty
@
Beaverton

7:15pm
30
7
Sunset
@
South Salem

7pm
44
21
Eastside Catholic (WA)
@
Central Catholic

Hillsboro Stadium, Hillsboro
7pm
41
28
Lakeridge
@
Clackamas

7pm
41
44
Jesuit
@
Lake Oswego

5A-SD1-W Special District 1 - West

7pm
41
14
Scappoose
@
Forest Grove

7pm
14
54
St. Helens
@
Hillsboro

Hare Field
7pm
20
53
Wilson
@
Cleveland

5A-SD1-E Special District 1 - East

7pm
43
14
Putnam
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

13801 SE Webster Rd, Milwaukie, OR 97222
7pm
49
38
Pendleton
@
Hood River Valley

5A-SD3 Special District 3

7pm
0
41
Crescent Valley
@
West Albany

7pm
28
20
Lebanon
@
Dallas

7pm
27
19
North Salem
@
Corvallis

7pm
7
46
South Albany
@
Silverton

7pm
14
0
Central
@
McKay

Non-League

7pm
51
0
North Bend / Powers
@
North Eugene

7pm
27
29
Redmond
@
Eagle Point

7pm
12
34
Ridgeview
@
South Eugene

7pm
7
56
Willamette
@
Crater

7pm
43
41
St. Bernard's Academy (CA)
@
La Salle Prep

7pm
41
7
Wilsonville
@
Churchill

7pm
0
49
Springfield
@
Ashland

Non-League

7pm
13
15
Cascade
@
Mazama

7pm
28
19
Siuslaw
@
Philomath

7pm
49
0
Crook County
@
Cottage Grove

7pm
22
19
Valley Catholic
@
Sisters

7pm
0
27
Newport
@
Phoenix

7pm
0
46
McLoughlin / Griswold
@
Tillamook

7pm
35
3
Marist Catholic
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
7pm
49
27
Cascade Christian
@
Klamath Union

7pm
0
14
Elmira
@
North Valley

7pm (MT)
7
28
Baker
@
Homedale (ID)

7pm
19
27
Astoria
@
Stayton

7pm
48
14
La Grande
@
The Dalles

3601 W 10th St.
7pm
20
35
Sweet Home
@
Banks

7pm
13
40
Molalla
@
Estacada

7pm
36
25
Gladstone
@
Marshfield

7pm
13
52
Junction City
@
Woodburn

7pm (MT)
30
41
Ontario
@
Vale

Non-League

7pm
12
63
Pleasant Hill
@
Hidden Valley

7pm
34
12
Rainier
@
Scio

7pm
21
35
South Umpqua
@
Dayton

7pm
0
55
Lost River
@
St. Mary's, Medford

US Cellular fields, field # 10
7pm
18
0
Burns
@
Lakeview

7pm
22
3
La Pine
@
Madras

7pm
0
46
Douglas
@
Santiam Christian

7pm
18
33
Taft
@
Sutherlin

7pm
28
14
Brookings-Harbor
@
Bandon

7pm
27
0
Harrisburg
@
Blanchet Catholic

N
Willamette University
7pm (MT)
27
0
Nyssa
@
New Plymouth (ID)

6pm
36
59
Highline (WA)
@
Clatskanie

7pm
0
32
Willamina
@
Sheridan

7pm
40
14
Yamhill-Carlton
@
Jefferson

7pm
19
0
Umatilla
@
Salem Academy

7pm
35
0
Corbett
@
Stevenson (WA)

Non-League

7pm
20
46
Gaston
@
Gervais

7pm
16
66
Reedsport
@
Oakland

7pm
38
18
Illinois Valley
@
Gold Beach

7pm
19
16
Culver
@
Rogue River

7pm
14
27
Grant Union
@
Monroe

7pm
54
8
Portland Christian
@
Riverside

7:30pm
48
8
Coquille
@
Glide

7pm
7
20
Central Linn
@
Stanfield

7pm
22
12
Toledo
@
Knappa

7pm
47
22
Warrenton
@
Creswell

7pm
66
38
Lowell
@
Nestucca

7pm
30
0
Heppner
@
Santiam

7pm
20
12
Colton
@
Vernonia

7pm
26
47
Regis
@
Kennedy

1A-SD3-E Special District 3 - East

7pm
0
87
Cove
@
Elgin

7pm
26
38
Wallowa
@
Powder Valley

7pm (MT)
36
42
Crane
@
Adrian / Jordan Valley

1A-SD3-W Special District 3 - West

7pm
56
14
Union
@
Imbler

N
Eastern Oregon University

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

7pm
32
58
Jewell
@
McKenzie

7pm
13
31
Alsea
@
Triangle Lake

2pm
24
27
Crow
@
Gilchrist

1A-SD5 [6] Special District 5 [6-Man]

4pm
26
68
Dayville / Monument
@
South Wasco County

1pm
0
38
Mitchell / Spray / Wheeler
@
Huntington / Harper Charter

Non-League

7pm
52
0
Days Creek
@
Prospect Charter

7pm
20
8
Elkton
@
Myrtle Point

7pm
46
6
Hosanna Christian
@
North Douglas

7pm
18
68
Dufur
@
St. Paul

7pm
50
36
Oakridge
@
Bonanza

7pm
26
36
Glendale
@
Mohawk

7pm
47
16
Sherman / Condon
@
Prairie City / Burnt River

4pm
68
0
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
North Lake

6pm
C
X
L
Camas Valley
@
Falls City / Kings Valley Char.

7pm (MT)
46
8
Oakley (ID)
@
Enterprise

N
Cambridge, ID
7pm
14
52
Riddle
@
Perrydale

2pm
C
X
L
Cascade (ID)
@
Pine Eagle

6pm
14
48
Chiloquin
@
Mapleton