Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
RTA_234x60.jpg Ad
Wendys AOTW 728x90 Ad
Les Schwab Team of the Month 160x600 Ad

2019-20 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:15pm
Jefferson, Portland
@
Franklin

7:15pm
Grant
@
Wilson

7:15pm
Madison
@
Benson

7:15pm
Lincoln
@
Cleveland

6A-2 Metro League

7pm
Westview
@
Sunset

7pm
Southridge
@
Mountainside

7pm
Jesuit
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

7pm
Glencoe
@
Forest Grove

7pm
Sherwood
@
Liberty

7pm
Newberg
@
Century

6A-4 Mt. Hood Conference

6pm
Centennial
@
Gresham

N
Barlow
7pm
Clackamas
@
David Douglas

David Douglas North Gym
6:30pm
Central Catholic
@
Sandy

7:30pm
Reynolds
@
Barlow

6A-5 Three Rivers League

6pm
Canby
@
West Linn

7pm
Tigard
@
Lakeridge

7pm
Oregon City
@
Tualatin

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
Mountain View
@
McNary

5:45pm
Sprague
@
West Salem

5:45pm
McKay
@
South Salem

6:30pm
Bend
@
Summit

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
South Eugene
@
Roseburg

6:45pm
Grants Pass
@
South Medford

6:45pm
North Medford
@
Sheldon

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
La Salle Prep

7:15pm
Scappoose
@
Wilsonville

Double Header - Main Gym
5:45pm
Putnam
@
Parkrose

5:45pm
Hillsboro
@
St. Helens

5A-2 Midwestern League

6:45pm
North Bend
@
Springfield

6:45pm
North Eugene
@
Thurston

7:45pm
Crater
@
Ashland

6:45pm
Churchill
@
Willamette

Self Transport

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Lebanon
@
South Albany

7pm
Corvallis
@
West Albany

7pm
Silverton
@
Dallas

7pm
North Salem
@
Central

5A-4 Intermountain Conference

8:15pm
The Dalles
@
Ridgeview

6:30pm
Redmond
@
Pendleton

6:30pm
The Dalles
@
Crook County

4A-1 Cowapa League

7:30pm
Valley Catholic
@
Astoria

7pm
Seaside
@
Tillamook

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Madras
@
Gladstone

7pm
Corbett
@
Molalla

7pm
North Marion
@
Estacada

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
Sisters
@
Stayton

5:30pm
Cascade
@
Sweet Home

5:30pm
Newport
@
Woodburn

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Junction City
@
Siuslaw

7:15pm
Cottage Grove
@
Marist Catholic

7:15pm
Elmira
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
Hidden Valley
@
Henley

7:30pm
Phoenix
@
Mazama

6pm
Klamath Union
@
North Valley


There are no 3A contests scheduled for Tuesday, Feb 18, 2020.



Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.

2A-5 Southern Cascade League

7:30pm
Illinois Valley
@
Rogue River

8pm
Bonanza
@
Lost River

8pm
Lakeview
@
Glide

7pm
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
Canyonville Acad.

1A-2 Casco League

7pm
Falls City
@
St. Paul

7:30pm
Livingstone Adventist Acad.
@
Oregon School f/t Deaf

7pm
Crosshill Christian
@
C.S. Lewis Academy

5:30pm
Willamette Valley Christian
@
Jewell