Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Tire Centers Ad
Recruit Officials Ad
Les Schwab Tire Centers Ad

2019-20 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

3pm
Jefferson, Portland
@
Benson

5pm
Wilson
@
Madison

Marshall Campus
7:15pm
Franklin
@
Grant

7:15pm
Cleveland
@
Roosevelt

6A-6 Mountain Valley Conference

2:30pm
Mountain View
@
West Salem

7:15pm
McKay
@
Sprague

2:30pm
South Salem
@
Summit

2:30pm
Bend
@
McNary


There are no 5A contests scheduled for Saturday, Jan 25, 2020.



Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.

Non-League

5:30pm
Ambrose (ID)
@
Baker

6:30pm
Molalla
@
Country Christian

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Portland Adventist Acad.

4pm
Oregon Episcopal
@
De La Salle North Catholic

Salvation Army/Moore St Community Center
6pm
Catlin Gabel
@
Westside Christian

3A-6 Eastern Oregon League

4:30pm
Nyssa
@
Irrigon

4:30pm
Burns
@
Riverside

4:30pm
Vale
@
Umatilla

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
Sheridan
@
Colton

2:30pm
Delphian
@
Culver

2A-5 Southern Cascade League

3pm
Illinois Valley
@
Lost River

3pm
Rogue River
@
Bonanza

1:30pm
Canyonville Acad.
@
Lakeview

3pm
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
Glide

2A-6 Blue Mountain Conference

5:30pm
Weston-McEwen
@
Pilot Rock

5:30pm
Heppner
@
Stanfield

5:30pm
Enterprise
@
Union

Non-League

7:30pm
Camas Valley
@
Gold Beach

N
Pacific High School, Port Orford, OR
2:30pm
Crosshill Christian
@
Mannahouse Christian Acad.

1A-3 Mountain West League

5pm
Alsea
@
McKenzie

1A-4 Skyline League

7:30pm
Riddle
@
Glendale

7:30pm
Umpqua Valley Christian
@
Yoncalla

7:30pm
Days Creek
@
North Douglas

1A-5 Mountain Valley League

3:30pm
Trinity Lutheran
@
Triad

4pm
Hosanna Christian
@
North Lake

3:30pm
Prospect Charter
@
Paisley

7:30pm
Chiloquin
@
Rogue Valley Adventist Acad.

3:30pm
Gilchrist
@
Central Christian

1A-6 Big Sky League

3:30pm
Ione / Arlington
@
Condon / Wheeler

3:30pm
Mitchell / Spray
@
Dufur

1A-7 Old Oregon League

5:30pm
Joseph
@
Nixyaawii

5:30pm
Pine Eagle
@
Elgin

5:30pm
Powder Valley
@
Griswold

5:30pm
Wallowa
@
Cove

1A-8 High Desert League

3pm (MT)
Four Rivers
@
Burnt River

3:30pm
Jordan Valley
@
Prairie City

3:30pm
Huntington
@
Dayville / Monument

Monument HS
3:30pm
Adrian
@
Long Creek / Ukiah

Ukiah HS

Friendship Tournament

7pm
TBD
@
Livingstone Adventist Acad.

Friendship Tournament
N
Walla Walla University