Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Moda Health Ad
COVID-19 UPDATE:
3/18 - The OSAA is suspending practices and contests for all spring sports and activities through April 28; OSAA Coronavirus Information Page.
ve-banner-ads728x90.png Ad
19ONP460_Prize_Ad-160x600_F.jpg Ad

2020 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-3 Pacific Conference

5pm
McMinnville
@
Forest Grove

5pm
Liberty
@
Century

4:30pm
C
X
L
Sherwood
@
Newberg

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
C
X
L
Centennial
@
Gresham

5pm
C
X
L
Central Catholic
@
Sandy

5pm
Reynolds
@
David Douglas

5pm
C
X
L
Clackamas
@
Barlow

6A-5 Three Rivers League

5pm
West Linn
@
Oregon City

5pm
Lake Oswego
@
Lakeridge

5pm
C
X
L
Canby
@
Tualatin

6A-6 Mountain Valley Conference

2pm
C
X
L
Mountain View
@
West Salem

Noon
C
X
L
Mountain View
@
West Salem

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
C
X
L
Wilsonville
@
Hillsboro

Rutschman Stadium @ Hare Field
5pm
Scappoose
@
La Salle Prep

5pm
Putnam
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

5A-2 Midwestern League

5pm
North Eugene
@
Thurston

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
Crescent Valley
@
Lebanon

5pm
Corvallis
@
South Albany

5pm
C
X
L
Silverton
@
West Albany

5pm
C
X
L
Central
@
Dallas

5A-4 Intermountain Conference

1pm
Redmond
@
Pendleton

Blue Mountain Community College
2:30pm
Redmond
@
Pendleton

Blue Mountain Community College
3pm
The Dalles
@
Ridgeview

5pm
The Dalles
@
Ridgeview

4A-1 Cowapa League

5pm
Tillamook
@
Banks

5pm
C
X
L
Seaside
@
Astoria

Tapiola Park

4A-4 Sky Em League

3pm
C
X
L
Elmira
@
Siuslaw

5pm
C
X
L
Elmira
@
Siuslaw

3pm
C
X
L
Marist Catholic
@
Cottage Grove

5pm
C
X
L
Marist Catholic
@
Cottage Grove

3pm
C
X
L
Marshfield
@
Junction City

5pm
C
X
L
Marshfield
@
Junction City

4A-6 Greater Oregon League

2pm
Baker / Powder Valley
@
La Grande

4pm
Baker / Powder Valley
@
La Grande

Non-League

4:30pm
Valley Catholic
@
Santiam Christian

3A-SD1 Special District 1

4:30pm
C
X
L
Yamhill-Carlton
@
Dayton

4:30pm
C
X
L
Scio
@
Blanchet Catholic

7pm
C
X
L
Amity
@
Salem Academy / Crosshill Christian

3A-SD2 Special District 2

3pm
C
X
L
Rainier
@
Taft

5pm
C
X
L
Rainier
@
Taft

3A-SD3 Special District 3

4:30pm
C
X
L
La Pine
@
Harrisburg

4:30pm
Pleasant Hill
@
Creswell

3A-SD4 Special District 4

3pm
C
X
L
Brookings-Harbor
@
Cascade Christian

U.S. Community Park Field 9, 300 Lowry Lane, Medford, OR 97501
5pm
C
X
L
Brookings-Harbor
@
Cascade Christian

U.S. Community Park Field 9, 300 Lowry Lane, Medford, OR 97501
5pm
C
X
L
Douglas
@
South Umpqua

3pm
C
X
L
Douglas
@
South Umpqua

3A-SD5 Special District 5

1pm
C
X
L
Irrigon
@
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin

3pm
C
X
L
Irrigon
@
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin

1pm
C
X
L
Burns
@
Umatilla

Irrigon High School
3pm
C
X
L
Burns
@
Umatilla

Irrigon High School
1pm
C
X
L
Vale
@
Riverside

3:30pm
C
X
L
Vale
@
Riverside

3A-SDN Special District Not Yet Assigned

3pm
Willamina / Falls City
@
Warrenton

4:30pm
Willamina / Falls City
@
Warrenton

3pm
St. Mary's, Medford
@
Sutherlin

5pm
St. Mary's, Medford
@
Sutherlin

2A/1A-SD1 Special District 1

3pm
St. Paul
@
Nestucca

5pm
St. Paul
@
Nestucca

3pm
C
X
L
Gaston
@
Portland Christian

5:30pm
C
X
L
Gaston
@
Portland Christian

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
Sheridan
@
Western Christian

4:30pm
Colton
@
Country Christian / North Clackamas Christian

4pm
Santiam
@
Culver

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
C
X
L
Oakridge
@
Jefferson

2pm
C
X
L
Oakridge
@
Jefferson

2pm
C
X
L
Monroe
@
Central Linn

4:30pm
C
X
L
Monroe
@
Central Linn

2A/1A-SD4 Special District 4

2pm
C
X
L
Umpqua Valley Christian
@
Riddle / Days Creek

4pm
C
X
L
Umpqua Valley Christian
@
Riddle / Days Creek

2pm
North Douglas / Yoncalla
@
Oakland

4:30pm
North Douglas / Yoncalla
@
Oakland

2pm
Glide
@
Glendale

4:30pm
Glide
@
Glendale

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
Gold Beach
@
Siletz Valley / Eddyville Charter

4:30pm
Coquille
@
Toledo

4:30pm
C
X
L
Myrtle Point
@
Reedsport

Non-League

4:30pm
C
X
L
East Linn Christian Acad.
@
Elkton