Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Pacific Office Automation - 2 Ad
COVID-19 UPDATE:
4/1 - The OSAA is suspending practices and contests for all spring sports and activities through April 28; OSAA Coronavirus Information Page.
U.S. Marines Ad
19ONP460_Prize_Ad-160x600_F.jpg Ad

2020 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

5pm
C
X
L
Wilson
@
Madison

Madison @ Marshall Campus
4:30pm
C
X
L
Cleveland
@
Lincoln

Ron Tonkin Field
5pm
C
X
L
Franklin
@
Grant

4:30pm
C
X
L
Roosevelt
@
Benson

Buckman Field

6A-2 Metro League

5pm
C
X
L
Mountainside
@
Beaverton

5pm
C
X
L
Jesuit
@
Southridge

5pm
C
X
L
Sunset
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

4:30pm
C
X
L
Glencoe
@
McMinnville

Patton MS
4:30pm
C
X
L
Century
@
Newberg

5pm
C
X
L
Sherwood
@
Forest Grove

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
C
X
L
Clackamas
@
Gresham

5pm
C
X
L
Barlow
@
Centennial

5pm
C
X
L
Central Catholic
@
David Douglas

5pm
C
X
L
Sandy
@
Reynolds

Reynolds Middle School

6A-5 Three Rivers League

4:30pm
C
X
L
Oregon City
@
Tigard

5pm
C
X
L
Tualatin
@
Lakeridge

5:30pm
C
X
L
West Linn
@
Lake Oswego

6A-6 Mountain Valley Conference

Noon
C
X
L
Bend
@
West Salem

2pm
C
X
L
Bend
@
West Salem

5pm
C
X
L
McNary
@
McKay

6A-7 Southwest Conference

4pm
C
X
L
Sheldon
@
South Eugene

2pm
C
X
L
Sheldon
@
South Eugene

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
C
X
L
La Salle Prep
@
Hillsboro

5pm
C
X
L
Scappoose
@
Putnam

5pm
C
X
L
St. Helens
@
Wilsonville

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
C
X
L
Lebanon
@
Silverton

5pm
C
X
L
Dallas
@
Crescent Valley

5pm
C
X
L
South Albany
@
West Albany

5pm
C
X
L
Corvallis
@
Central

5A-4 Intermountain Conference

3pm
C
X
L
The Dalles
@
Redmond

5pm
C
X
L
The Dalles
@
Redmond

3pm
C
X
L
Ridgeview
@
Hood River Valley

5pm
C
X
L
Ridgeview
@
Hood River Valley

Non-League

5pm
C
X
L
Banks
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

Milwaukie HS-Lake Rd. Fields

4A-4 Sky Em League

3pm
C
X
L
Siuslaw
@
Junction City

5pm
C
X
L
Siuslaw
@
Junction City

3pm
C
X
L
Marist Catholic
@
Marshfield

5pm
C
X
L
Marist Catholic
@
Marshfield

3pm
C
X
L
Cottage Grove
@
Elmira

5pm
C
X
L
Cottage Grove
@
Elmira

4A-5 Skyline Conference

4pm
C
X
L
Henley
@
Klamath Union

Kiger Stadium
6pm
C
X
L
Henley
@
Klamath Union

Kiger Stadium

4A-6 Greater Oregon League

2pm
C
X
L
Baker / Powder Valley
@
McLoughlin

4pm
C
X
L
Baker / Powder Valley
@
McLoughlin

3pm (MT)
C
X
L
La Grande
@
Ontario

5pm (MT)
C
X
L
La Grande
@
Ontario

Non-League

4:30pm
C
X
L
Tillamook
@
Estacada

3A-SD1 Special District 1

4:30pm
C
X
L
Salem Academy / Crosshill Christian
@
Horizon Christian, Tualatin

4:30pm
C
X
L
Amity
@
Yamhill-Carlton

3A-SD3 Special District 3

4:30pm
C
X
L
Pleasant Hill
@
La Pine

4:30pm
C
X
L
Creswell
@
Santiam Christian

3A-SD4 Special District 4

3pm
C
X
L
Sutherlin
@
Cascade Christian

U.S. Community Park Field 9, 300 Lowry Lane, Medford, OR 97501
5pm
C
X
L
Sutherlin
@
Cascade Christian

U.S. Community Park Field 9, 300 Lowry Lane, Medford, OR 97501
3pm
C
X
L
Douglas
@
Brookings-Harbor

5pm
C
X
L
Douglas
@
Brookings-Harbor

3pm
C
X
L
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua

5pm
C
X
L
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua

3A-SD5 Special District 5

1pm (MT)
C
X
L
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin
@
Vale

3pm (MT)
C
X
L
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin
@
Vale

1pm (MT)
C
X
L
Umatilla
@
Nyssa

3pm (MT)
C
X
L
Umatilla
@
Nyssa

1pm
C
X
L
Riverside
@
Burns

3pm
C
X
L
Riverside
@
Burns

2A/1A-SD1 Special District 1

3pm
C
X
L
Nestucca
@
Knappa

5pm
C
X
L
Nestucca
@
Knappa

3pm
C
X
L
Gaston
@
Neah-Kah-Nie

5pm
C
X
L
Gaston
@
Neah-Kah-Nie

3pm
C
X
L
Vernonia
@
St. Paul

5pm
C
X
L
Vernonia
@
St. Paul

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
C
X
L
Western Christian
@
Kennedy

4pm
C
X
L
Culver
@
Sheridan

4:30pm
C
X
L
Country Christian / North Clackamas Christian
@
Santiam

2A/1A-SD3 Special District 3

2pm
C
X
L
Central Linn
@
Oakridge

4:30pm
C
X
L
Central Linn
@
Oakridge

2pm
C
X
L
Lowell
@
East Linn Christian Acad.

4:30pm
C
X
L
Lowell
@
East Linn Christian Acad.

2pm
C
X
L
Jefferson
@
Monroe

4:30pm
C
X
L
Jefferson
@
Monroe

2A/1A-SD4 Special District 4

6pm
C
X
L
Elkton
@
Umpqua Valley Christian

Legion Field - Stewart Park
8pm
C
X
L
Elkton
@
Umpqua Valley Christian

Legion Field - Stewart Park
2pm
C
X
L
North Douglas / Yoncalla
@
Riddle / Days Creek

4:30pm
C
X
L
North Douglas / Yoncalla
@
Riddle / Days Creek

2pm
C
X
L
Oakland
@
Glide

4:30pm
C
X
L
Oakland
@
Glide

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
C
X
L
Siletz Valley / Eddyville Charter
@
Bandon

4:30pm
C
X
L
Toledo
@
Reedsport

4:30pm
C
X
L
Waldport
@
Myrtle Point

2A/1A-SD7 Special District 7

2pm
C
X
L
Sherman / Arlington / Condon
@
Pilot Rock / Nixyaawii / Ukiah

4pm
C
X
L
Sherman / Arlington / Condon
@
Pilot Rock / Nixyaawii / Ukiah